Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення міської ради

25.12.2013 № 880

  СТАТУТ

(НОВА РЕДАКЦІЯ)

 ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

 МІСТА ГОЛА ПРИСТАНЬ 

 

  

м. Гола Пристань

2013 рік

 

  

 

ПРЕАМБУЛА.

 

   Ми, депутати Голопристанської міської ради VI скликання, діючи від імені та в інтересах територіальної громади міста Голої  Пристані, з метою здійснення права та реальної здатності самостійно вирішувати питання місцевого самоврядування в межах повноважень, наданих нам Конституцією України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", іншими законами, враховуючи історичні, національно-культурні, соціально-економічні особливості, які склалися протягом часу проживання на території земель, закріплених державою за жителями міста, поважаючи пам'ять предків, усвідомлюючи відповідальність перед нинішнім та прийдешніми поколіннями, приймаємо Статут територіальної громади  міста Голої Пристані.

Цей Статут відповідно до Конституції, законів України закріплює систему місцевого самоврядування в місті Голій Пристані Херсонської області, форми та порядок його здійснення територіальною громадою в умовах місцевого самоврядування, функції і повноваження органів, посадових осіб місцевого самоврядування та органів самоорганізації населення.

 

 

 

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.

 Глава 1.1. Загальна характеристика міста.

 Стаття 1.1.1.

Місто Гола Пристань є самостійною адміністративно-територіальною одиницею - міським населеним пунктом, - в межах якої громада здійснює місцеве самоврядування і яка має органи місцевого самоврядування, свою комунальну власність та свій місцевий бюджет. Місто Гола Пристань є містом обласного значення.

На території міста здійснюється місцеве самоврядування у повному обсязі, яке передбачено Конституцією України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та іншими законодавчими актами України згідно з інтересами мешканців міста, історичними та місцевими традиціями.

 Стаття 1.1.2.

     Гола Пристань – місто обласного значення, у якому також розміщений центр Голопристанського району.

     Розташоване на лівому березі р. Конка (ліва притока Дніпра), в 18 км. до південного заходу  від Херсона. Має річковий порт. Зв’язана автошляхами з Херсоном, Цюрупинськом, Скадовськом і Залізним Портом. Міській раді підпорядковане село Білогрудове.

     Назва міста походить з далеких часів: на початку ХVIII ст. В районі Голої Пристані козаки Олешківської Січі будували човни і відправляли їх на рибну ловлю в Дніпровський лиман, возили сіль з Дніпровських соляних промислів. Місце на пустуючому піщаному березі Конки, з якого козаки переправлялись через Дніпро, називалось Голим перевозом. В 1709 р. (ця дата уточнюється) на цьому місці виникло невелике село з назвою Гола Пристань.

      З 1923 року місто Гола Пристань є центром Голопристанського району Херсонської області.

      В 1946 р. Гола Пристань переведена до розряду селища міського типу, а в 1958 р.  – Гола Пристань отримала статус міста.

      Постановою Кабінету Міністрів України № 1576 від 28.12.1996 р. місту Гола Пристань надано статус міста-курорта.

      Відповідно до постанови Верховної Ради України від 17.05.2013 № 273-VII місто Гола Пристань віднесено до категорії міст обласного значення.

      Населення Голопристанської міської ради становить 15,7 тис. чоловік (разом з населенням села Білогрудове).

      Площа земель міста Гола Пристань складає 1384,7 га., площа території земель міської ради становить 13089 га, які виділені в наступні категорії:

землі сільськогосподарського призначення – 2375,6 га.;

землі населених пунктів м. Гола Пристань, с. Білогрудове – 1444 га.

 Стаття 1.1.3.

      Територію, в межах якої здійснюється міське самоврядування, визначають адміністративні межі міста. Будь-які зміни меж населеного пункту, здійснені у відповідності із законодавством, визначаються у Генеральному плані міста.

 Стаття 1.1.4.

       Межа міста – це умовна замкнена лінія на поверхні землі, що відокремлює територію міста від інших територій.

        Межі міста встановлюються і змінюються за проектами землеустрою, які розробляються відповідно до техніко-економічного обґрунтування їх розвитку, генерального плану населеного пункту.

        Включення земельних ділянок у межі міста не тягне за собою припинення права власності і права користування цими ділянками, якщо не буде проведено їх вилучення (викуп) відповідно до Земельного Кодексу України.

 Стаття 1.1.5.

        За своїм призначенням та характером використання територія міста розподіляється на такі функціональні зони: селищну, промислову, комунально-складську, зовнішнього транспорту, місць відпочинку населення.

        Згідно планування, структури Гола Пристань, враховуючи наявність природного фактору озера Соляного, поділяється на два окремих райони, поєднаних між собою центральним районом.

        Центральний район включає в себе забудову центральної частини міста, де можна виділити зони багатоквартирної та садибної забудови. Підприємствами торгівлі, обслуговування та іншими громадськими будинками район виходить на набережну річки. Тут розташовані будівлі колишнього річкового вокзалу та автовокзалу. Між набережною, вздовж річки Конки та вулицею 1 Травня знаходиться сквер та центральний пляж, площа 200-річчя міста – місця відпочинку громадян.

        В районі є інженерні мережі. Майже всі вулиці мають тверде покриття. Екологічні умови достатньо сприятливі.

        Північно-східний район  розташований на північ та схід від озер Соляного. В районі можна виділити зони садибної забудови та декілька кварталів малоповерхової житлової забудови. Вздовж берега річки Чайка сформована основна промислова та комунально-складська зона міста. Крім того, кілька промислових та комунально-складських об’єктів знаходяться в центрі та південній частині цього району.

        В цьому ж районі знаходиться музей Чорноморського біосферного заповідника.

        На східному березі озера Соляного розташований санаторій “Гопри”, територія якого становить більше 30 га. Близько 18 га території  санаторія є парком-пам’ятником  садово-паркового мистецтва. Значну територію цього району займає урочище Бродки, що частково забудоване дачами і індивідуальною садибною забудовою в східній частині.

        В районі є інженерні мережі. Значна територія району знаходиться в зоні підтоплення ґрунтовими водами. В цілому в екологічному відношенні територія сприятлива.

        Південно-західний район розташований на захід і південь від озера Соляного. За функціональним використанням земель він є досить різноманітний. Тут можна виділити житлову багатоквартирну забудову, садибну забудову, квартали промислових та комунально-складських підприємств, території сільськогосподарського призначення.

        Вздовж вулиці 1 Травня, в центрі міста, розташований центральний сквер - місце відпочинку.

        В районі є інженерні мережі. Частина вулиць має тверде покриття. Екологічні умови сприятливі.

        До меж міської ради входить населений пункт – село Білогрудове,  що розташований на острові Білогрудовому в межиріччі річок Конки та Старого Дніпра. Територія населеного пункту знаходиться під садибною забудовою, що простягнулася вздовж берега річок Конки та Старого Дніпра майже на 5 км.

        Інженерними мережами, крім електропостачання, район не забезпечений. Транспортний зв’язок з містом здійснюється водним транспортом. Екологія району не є порушеною.

        На території міста функціонує: 2  бібліотеки, районний Будинок культури, міський палац культури «Сузір’я»,  де працює картинна галерея, музей П.О. Покришева – двічі Героя Радянського Союзу, генерал-майора авіації та етнографічний музей, кіноконцертний зал,  гімназія, 3 загальноосвітніх школи, вечірня школа, 3 дошкільних навчальних закладів, школа мистецтв,  комунальне підприємство «Голопристанська центральна районна лікарня», музей старожитностей на туристичній базі «Чайка», природничий музей при управлінні Чорноморського біосферного заповідника.

Місто багате на історичні місця та пов’язані з ними події. Візитна картка Голої Пристані - набережна, яка є центром культурно-мистецьких заходів, фестивалів.           

     Архітектурним продовженням більш як кілометрової набережної є паркова зона, великий фонтан, колонади, дитячі спортивні та ігрові майданчики, міський Спортивний комплекс, скульптура видатного полководця О.В.Суворова, який мав безпосереднє відношення до перейменування Голого Перевозу (першої назви міста) на Голу Пристань.

     Алея Слави - музей під відкритим небом. Тут увіковічено пам'ять про трудові і бойові подвиги голопристанців: 35-ти Героїв Соціалістичної праці, Радянського Союзу, повних Кавалерів Орденів Бойової і Трудової Слави та 39-ти Заслужених працівників різних галузей виробництва.   Гола Пристань, на території якої розміщено 16 об’єктів історико-культурної спадщини, багата на культурно-мистецькі заходи, фестивалі, події.

     Щорічно з 2003 року, Гола Пристань привітно приймає гостей на Всеукраїнському, який по суті є міжнародним, благодійному фестивалі народної творчості “Купальські зорі”. Також проводиться ще один унікальний фестиваль «Український кавун – солодке диво». Гола Пристань – кавунова столиця, бо саме тут знаходиться Південна державна

сільськогосподарська дослідна станція Інституту водних проблем і меліорації НААН України – один із активних учасників фестивалю.

      До послуг населення міста дитяча та районна бібліотеки, бібліотека с. Білогрудового, районний Будинок культури, міський Палац культури «Сузір’я»,     Географічне розташування міста дає значну перевагу для розвитку екологічного, спортивного, рибальського туризму. Дельта Дніпра багата на острови з незайманою природою, значна частина яких входить до Нижньодніпровського національного природного парку. Одним з таких є о. Білогрудий, що знаходиться в 300 м від центру м. Голої Пристані, доступ до якого можливий лише водним шляхом. Острів має потужний рекреаційний потенціал, що сприяє розвитку екологічного туризму, розвивається міжнародний в’їзний туризм, відроджуються народні промисли.

    За кількістю сонячних днів місто Гола Пристань не поступається Криму, а її повітря густо насичене ароматом степу та рукотворних хвойних лісів, що разом з цілющими грязями і ропою Соляного озера, аналогів яким не існує у світі, екологічно-чистою, біологічно повноцінною, з підвищеним вмістом лікувальних і профілактичних речовин, продукцією овочевих і баштанних культур створює потужну лікувально-оздоровчу базу санаторію «Гопри».

        На території Голої Пристані та с. Білогрудове з дозволу міської ради можуть функціонувати відповідні органи самоорганізації населення.

 Стаття 1.1.5.

Земельні, водні ресурси у тому числі підземні водоносні горизонти, повітря, сонячне тепло і світло, вітрова енергія, корисні копалини, рослинний та тваринний світ, а також інші види природних ресурсів, які знаходяться в межах міської ради, належать територіальній громаді.

Територіальна громада зобов'язується зберігати, захищати, використовувати, примножувати та надавати у розпорядження земельні та природні ресурси, які знаходяться в межах міста.

Розпорядження землею в межах адміністративних кордонів міста здійснюють органи місцевого самоврядування при дотриманні прав власників усіх законних користувачів земельними ділянками.

Рішення про віднесення земель міста до різних категорій - міської забудови, сільськогосподарського призначення, рекреаційної тощо, або про зміну цільового призначення, приймаються органами місцевого самоврядування.

Включення земельних ділянок до межі міста не тягне за собою припинення права власності і права користування цими ділянками, якщо не буде проведено їх вилучення (викуп).

Незалежно від форм власності на землю, її використання, органи місцевого самоврядування можуть встановлювати особливі правила землекористування в інтересах територіальної громади та у відповідності до законодавства України.

 Стаття 1.1.6.

Органи місцевого самоврядування міста можуть об'єднуватися з органами місцевого самоврядування інших міст України в асоціації, фонди, союзи тощо.

Органи місцевого самоврядування міста на договірних засадах можуть вступати у відносини з органами місцевого самоврядування міст зарубіжних країн або їх асоціаціями та входити до міжнародних асоціацій (союзів, фондів тощо) органів місцевого самоврядування.

Асоціаціям та іншим добровільним об'єднанням органів місцевого самоврядування не можуть передаватись повноваження органів місцевого самоврядування.

 Стаття 1.1.7.

Територіальна громада міста має свою символіку - герб, гімн, прапор міста та пам'ятну дату,  логотип, печатки та інше, яка відображає її історичні, культурні, соціально-економічні та інші місцеві особливості і традиції.

Прапор, гімн  та герб міста Голої Пристані затверджуються рішенням міської ради.

Положення і порядок їх використання затверджуються рішеннями міської ради.

Найвищою відзнакою міста Голої Пристані є Почесне Громадянство міста Голої Пристані, яке присвоюється Радою.

Днем міста вважається остання субота вересня, а пам'ятною датою міста Голої Пристані – День 17 травня, коли  Гола Пристань офіційно отримала статус міста обласного значення. Цей день для територіальної громади є святковим.

 Глава 1.2. Правова основа Статуту.

 Стаття 1.2.1.

З метою врахування історичних, національно-культурних, соціально-економічних та інших особливостей здійснення місцевого самоврядування міська рада на основі Конституції України та в межах Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" приймає Статут територіальної громади міста Голої Пристані.

 Стаття 1.2.2.

Статут міста приймається міською радою більшістю депутатів від загального складу ради та має найвищу юридичну силу по відношенню до інших актів, що видаються в системі місцевого самоврядування.

Дія Статуту поширюється на всю територію міста Голої Пристані.

 Стаття 1.2.3.

Статут територіальної громади підлягає державній реєстрації в органах Міністерства юстиції України.

 Стаття 1.2.4.

Статут відповідає положенням Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншим законам України.

Якщо будь-яке положення цього Статуту є або буде невідповідним Конституції України та законам України, то діють норми останніх, як актів більш високої юридичної сили, та це не буде підставою для припинення дії інших положень цього Статуту. Недійсне положення повинно бути замінене іншим положенням, виробленим у відповідності з законодавством України.

 Стаття 1.2.5.

Правові акти органів місцевого самоврядування та його посадових осіб, які суперечать цьому Статуту, не підлягають застосуванню і виконанню.

Висновки про відповідність цих актів Статутові даються судом за зверненням міського голови.

 Стаття 1.2.6.

Офіційне тлумачення положень Статуту може давати лише міська рада. Рішення міської ради, в яких дається тлумачення цього Статуту, є обов'язковими для застосування і виконання в межах території міста.

 Стаття 1.2.7.

Внесення змін і доповнень до Статуту здійснюються міською радою. Рішення міської ради про внесення змін і доповнень до Статуту приймаються більшістю депутатів від загального складу міської ради.

Пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Статуту вносяться до міської ради третиною депутатів від загального складу міської ради, міським головою  або групою жителів міста в порядку місцевої ініціативи (підписів не менш 10 відсотків жителів міста).

Зміни і доповнення до Статуту, які передбачають приведення його у відповідність до Конституції України та законів України вносяться міською радою за пропозицією міського голови в двохмісячний термін після набуття чинності цими актами (або в строки, визначені цими актами).

 Глава 1.3. Взаємовідносини органів та посадових осіб місцевого самоврядування з органами державної влади, установами, підприємствами і організаціями.

 Стаття 1.3.1.

Органи і посадові особи місцевого самоврядування здійснюють повноваження та функції місцевого самоврядування відповідно до чинного законодавства України, незалежно від органів виконавчої влади.

Органи виконавчої влади не можуть видавати обов'язкові для органів і посадових осіб місцевого самоврядування акти з питань, віднесених до відання місцевого самоврядування, або регламентувати їх діяльність.

Міський голова відповідає за організацію зв'язків органів і посадових осіб місцевого самоврядування з органами виконавчої влади.

 Стаття.1.3.2.

Відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що перебувають у комунальній власності територіальної громади, будуються на засадах їх підпорядкованості, підзвітності та підконтрольності органам місцевого самоврядування.

 Стаття.1.3.3.

Відносини   органів   місцевого   самоврядування   з   підприємствами,   установами   та організаціями, що не перебувають у комунальній власності територіальної громади, будуються на договірній і податковій основі та на засадах підконтрольності у межах повноважень, наданих органам місцевого самоврядування законом.

З питань віднесених до відання органів місцевого самоврядування, на їх вимогу підприємства, установи та організації, що не перебувають у комунальній власності територіальної громади, надають відповідну інформацію.

Органи місцевого самоврядування можуть виступати з ініціативою щодо перевірок, а також організовувати проведення перевірок на підприємствах, в установах, організаціях, що не перебувають у комунальній власності, з питань здійснення делегованих їм   повноважень органів виконавчої влади.

 РОЗДІЛ II СИСТЕМА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ.

 Глава 2.1. Загальні засади формування і функціонування системи місцевого самоврядування.

 Стаття 2.1.1.

Територіальною основою місцевого самоврядування є місто Гола Пристань.

Місцеве самоврядування гарантується Конституцією України та іншими законодавчими актами.

Система  місцевого  самоврядування  визначається  цим   Статутом  у  відповідності   із Конституцією України та Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та іншими законодавчими актами.

Система місцевого самоврядування міста Голої Пристані включає:

- територіальну громаду міста Голої Пристані;

- Голопристанську міську раду;

- Голопристанського міського голову;

- виконавчі органи Голопристанської міської ради;

- органи самоорганізації населення міста Голої Пристані;

- інші органи, установи, організації та підприємства, які утворюються відповідно до Статуту.

 

Стаття 2.1.2.

Розмежування повноважень та функцій між суб'єктами системи місцевого самоврядування здійснюється згідно цього Статуту, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та іншими законами.

 Глава 2.2. Територіальна громада міста.

 Стаття 2.2.1.

Первинним суб'єктом місцевого самоврядування є територіальна громада.

Територіальною громадою міста є сукупність громадян України, котрі спільно проживають на території міста Голої Пристані, мають колективні інтереси і визначений законом правовий статус.

Територіальна громада здійснює свої повноваження безпосередньо та через обрані ними органи.

 Стаття 2.2.2.

Фінансово-економічну основу місцевого самоврядування становлять: комунальна власність і фінансові ресурси міста, джерелом яких є доходи місцевого бюджету та позабюджетні надходження.

 Стаття 2.2.3.

Міську громаду складають жителі міста. Жителями міста визначаються:

-   особи, що проживають в місті та мають власну або найману житлову площу;

-   особи, яки прибули з інших місцевостей для навчання або проходження військової чи альтернативної служби (студенти, військовослужбовці та члени їх сімей тощо) за умови їх проживання в місті.

 Стаття 2.2.4.

Реєстрація жителів міста здійснюється у порядку, визначеному законом.

Відомості реєстрації передаються у виконавчий комітет міської ради у порядку та строки, визначені законом.

 Стаття 2.2.5.

Члени територіальної громади – громадяни України, які досягли 18 річного віку та не визнані судом недієздатними є активними суб’єктами місцевого самоврядування. Вони мають право   обирати   органи   і   посадових    осіб   місцевого   самоврядування,   бути  обраними   або призначеними до органів місцевого самоврядування або їх посадовими особами, приймати участь у зборах громадян за місцем проживання та користуються іншими, передбаченими Конституцією України, законами України та цим Статутом, правами на участь у здійсненні місцевого самоврядування.

 Стаття 2.2.6.

Особам, які мають видатні заслуги перед територіальною громадою міста та внесли суттєвий вклад в соціально-економічний та культурний розвиток міста, за рішенням міської ради може бути присвоєно звання "Почесний громадянин міста Голої Пристані".

Звання Почесного громадянина міста присвоюється незалежно від громадянства особи та місця її проживання.

Підстави та порядок присвоєння звання Почесного громадянина міста, його статус визначаються Положенням «Про звання Почесного громадянина  міста Гола Пристань", яке затверджується рішенням міської ради.

 Стаття 2.2.7.

Міська рада може засновувати відзнаки, якими нагороджуються жителі міста, інші громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які мають значні заслуги перед містом та внесли суттєвий вклад в соціально-економічний та культурний розвиток міста.

Перелік відзнак, підстави і порядок нагородження ними, а також статус осіб, нагороджених ними встановлюється "Положенням про відзнаки міста", яке затверджується рішенням міської ради.

Міський голова може нагороджувати Почесною грамотою та Подякою міського голови, положення про які затверджується міською радою.

 Стаття 2.2.8.

Жителі міста здійснюють своє право на місцеве самоврядування безпосередньо або через органи місцевого самоврядування.

 Стаття 2.2.9.

Право жителів міста - активних суб'єктів місцевого самоврядування, приймати участь в здійсненні місцевого самоврядування. Волевиявлення здійснюється через вибори, всеукраїнський референдум та інші форми безпосередньої демократії, а саме:

-         всеукраїнський референдум;

-         вибори депутатів  місцевої ради  та передбачених  законом  посадових  осіб місцевого самоврядування (місцеві вибори);

-     загальні збори громадян за місцем проживання;

-     колективні та індивідуальні звернення жителів міста до органів і посадових осіб місцевого самоврядування;

-         громадські слухання;

-         місцеві ініціативи;

- участь у роботі органів місцевого самоврядування та робота на виборних посадах місцевого самоврядування;

-   участь через діяльність місцевих територіальних організацій та осередків політичних партій і громадських організацій;

-    інші, не заборонені законом, форми.

Стаття 2.2.10.

Вищими формами безпосереднього здійснення міською громадою місцевого самоврядування є  місцеві вибори.

 Глава 2.3. Місцеві вибори.

 Стаття 2.3.1.

Вибори місцевих депутатів міської ради, а також міського голови є вільними і відбуваються на основі гарантованого Конституцією України та Законом України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Депутати міської ради та міський голова обираються строком на п’ять років.

 Стаття 2.3.2.

Участь громадян у виборах до органів місцевого самоврядування є добровільною. Вважається, що виборці, які не взяли участі у голосуванні на виборах, підтримують результати волевиявлення тих виборців, які взяли участь у голосуванні на виборах.

 Стаття 2.3.3.

Рішення про загальний склад міської ради, що має обиратися, приймається відповідною радою поточного скликання не пізніш як за 50 днів до дня виборів.

У разі, коли рада поточного скликання у строк, встановлений частиною першою цієї статті, не визначиться щодо загального складу ради, яка має обиратися, загальний склад відповідної ради дорівнює мінімальній межі, встановленій законодавством України.

 Стаття 2.3.4.

Участь у місцевих виборах є особистою справою кожного громадянина України. Ніхто не може бути примушений до участі чи неучасті у місцевих виборах.

Право голосу на місцевих виборах мають громадяни України, яким на день проведення виборів виповнилося 18 років і які проживають на території міста.

Не мають права голосу на місцевих виборах громадяни України, яких визнано судом недієздатними. Здійснення виборчого права призупиняється для осіб, які за вироком суду перебувають у місцях позбавлення волі, - на час перебування в цих місцях.

 Стаття 2.3.5.

Депутатом міської ради, міським головою може бути обраний громадянин України, який має право голосу і на день виборів досяг 18 років.

Депутатом міської ради, а також міським головою не може бути обраний громадянин України, який має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята у встановленому законом порядку.

Особи, які займають посади, що відповідно до закону є несумісними зі статусом депутата ради, міського голови, зобов'язані в разі їх обрання залишити посаду (припинити діяльність), яка є несумісною зі статусом депутата, міського голови, та у передбачених законом випадках припинити будь-яку підприємницьку діяльність.

 Стаття 2.3.6.

Право висування кандидатів у депутати міської ради та кандидатів на посаду міського голови належить громадянам України, які мають право голосу. Це право реалізується громадянами України через всеукраїнські, Херсонські обласні,  міські організації політичних партій України (далі - місцеві організації партій) або шляхом самовисування.

 Стаття 2.3.7.

Підготовка і проведення місцевих виборів здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

 Глава 2.4. Загальні збори громадян за місцем проживання.

 Стаття 2.4.1.

Загальні збори громадян скликаються за місцем проживання громадян (міста, мікрорайону, житлового комплексу, вулиці, кварталу, будинку та іншого територіального утворення) для обговорення найважливіших питань місцевого життя.

 Стаття 2.4.2.

У роботі зборів мають право брати участь громадяни, які досягли 18 років і постійно проживають на відповідній території.

У зборах не беруть участі громадяни, визнані судом недієздатними, особи, яких тримають в місцях позбавлення волі, а також особи, які знаходяться за рішенням суду в місцях примусового лікування.

У роботі зборів можуть брати участь депутати міської ради, представники органів місцевого самоврядування, трудових колективів, об'єднань громадян.

 Стаття 2.4.3.

Збори скликаються в міру необхідності і є правомочними при наявності на них більше половини громадян, які проживають на відповідній території і мають право брати участь у зборах.

При розгляді і вирішенні питань збори керуються Конституцією і законами України, указами Президента України, іншими актами законодавчої і виконавчої влади, рішеннями міської ради та виконавчого органу місцевого самоврядування, а також "Положенням про загальні збори громадян за місцем проживання в Україні", яке затверджені Верховною радою України.

 Стаття 2.4.4.

Рішення зборів, прийняті в межах чинного законодавства, є обов'язковими для виконання органами територіальної самоорганізації громадян, усіма громадянами, які проживають на відповідній території

 Стаття 2.4.5.

Збори мають право звертатися з пропозиціями до міської ради, державних органів, інших органів місцевого і регіонального самоврядування, керівників підприємств, організацій і установ, які зобов'язані розглянути ці пропозиції та інформувати у місячний строк про результати розгляду осіб або органи, за рішенням яких було скликано збори.

 Стаття 2.4.6.

Збори скликаються міським головою або громадськими комітетами і радами самоврядування.

Збори скликаються за пропозицією не менш як третини від загальної кількості громадян, які проживають у відповідному територіальному утворенні, депутатів міської ради, членів постійної комісії, депутатської групи, трудового колективу, об'єднання громадян.

 Стаття 2.4.7.

Рішення про скликання зборів доводиться до відома громадян, які проживають на відповідній території, не пізніше як за сім календарних днів до їх проведення з зазначенням часу скликання, місця проведення зборів, питань, які передбачається внести на їх обговорення.

У випадках особливої необхідності населенню повідомляється про скликання зборів в день їх проведення.

 Стаття 2.4.8.

Збори відкриває і веде міський голова або його заступник, а в разі коли збори скликано за рішенням відповідного органу територіальної самоорганізації громадянин, - керівник цього органу.

Для ведення протоколу зборів обирається секретар зборів.

Для ведення зборів може обиратися президія зборів.

Збори можуть обирати також лічильну комісію.

Порядок денний і порядок роботи зборів затверджується зборами.

 Стаття 2.4.9.

З розглянутих питань збори приймають рішення.

Рішення зборів приймаються більшістю голосів громадян, які присутні на зборах, відкритим або таємним голосуванням.

Рішення зборів підписуються головою і секретарем зборів.

 Стаття 2.4.10.

За результатами зборів складається протокол, який підписується головою і секретарем зборів.

До протоколу зборів додаються матеріали реєстрації їх учасників (список громадян, які були присутніми на зборах, із зазначенням місця їх проживання або список представників громадян відповідних територіальних утворень, а також рішення органів територіальної самоорганізації громадян про делегування своїх представників для участі в зборах).

 Стаття 2.4.11.

Рішення зборів виконуються міським головою, виконавчими органами ради, органами територіальної самоорганізації громадян.

До реалізації рішень зборів залучаються населення, підприємства, організації, установи, які розташовані на відповідній території.

Органи територіальної самоорганізації громадян регулярно інформують населення про виконання рішень зборів.

Рішення зборів, прийняті з питань, що мають важливе значення для міської територіальної громади і питань віднесених до компетенції органів державної влади або органів місцевого самоврядування, мають рекомендаційний характер.

 Стаття 2.4.12.

Дію рішень зборів, прийнятих з порушенням Конституції та законодавства України, може бути зупинено міською радою або її виконавчим органом до вирішення питання про їх законність у судовому порядку. Про це повідомляється відповідний орган територіальної самоорганізації громадян.

 Глава 2.5. Індивідуальні та колективні звернення жителів міста до органів і посадових осіб місцевого самоврядування.

 Стаття 2.5.1.

Жителі міста, незалежно від їх віку та громадянства, мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

 Стаття 2.5.2.

Під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги.

Звернення адресуються органам місцевого самоврядування або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.

Звернення може бути усним (викладеним жителем і записаним посадовою особою на особистому прийомі) чи письмовим, надісланим поштою або переданим громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.

Звернення може бути подано як окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне).

 Стаття 2.5.3.

Звернення оформлюється, подається та розглядається відповідно до Законодавства.

Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз'ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених чинним законодавством України.

 Стаття 2.5.4.

Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.

 Стаття 2.5.5.

Керівники та інші посадові особи органів місцевого самоврядування зобов'язані проводити особистий прийом громадян.

Прийом проводиться регулярно у встановлені дні та години, у зручний для громадян час, за місцем їх роботи і проживання. Графіки прийому доводяться до відома громадян.

Порядок прийому громадян в органах місцевого самоврядування визначається міським  головою.

Усі звернення громадян на особистому прийомі реєструються. Якщо вирішити порушені в усному зверненні питання безпосередньо на особистому прийомі неможливо, вони розглядаються у тому ж порядку, що й письмові звернення. Про результати розгляду громадянину повідомляється письмово або усно, за бажанням громадянина.

Глава 2.6. Громадські слухання.

 Стаття 2.6.1.

Територіальна громада має право проводити громадські слухання - зустрічатися з депутатами міської ради та посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких члени територіальної громади можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування.

Метою громадських слухань є ознайомлення громадськості міста з позицією органів місцевого самоврядування з актуальних проблем міста та отримання від мешканців міста пропозицій та зауважень з цих питань у формі безпосереднього спілкування. 

 Стаття 2.6.2.

Громадські слухання проводяться не рідше одного разу на рік.

Громадські слухання проводяться з ініціативи міського голови, виконавчого комітету, постійної комісії, органів самоорганізації населення та з ініціативи жителів міста.

Громадські слухання, ініціатором проведення яких виступає міський голова чи виконавчий комітет ради, оголошуються безпосередньо шляхом видання розпорядження або прийняття відповідного рішення.

Повідомлення про ініціативу щодо проведення громадських слухань від інших суб’єктів ініціювання громадських слухань вноситься до загального відділу міськвиконкому на ім’я міського голови   у вигляді письмового звернення, в якому зазначаються:

час та місце запланованих громадських слухань;

тема (проблема, питання), що пропонується до розгляду;

пропозиції щодо запрошення посадових осіб;

особа чи особи, уповноважені представляти ініціатора: Ініціативна група згідно з протоколом зборів або уповноважені представники об’єднань громадян, місцевих осередків політичних партій, органів самоорганізації населення згідно з протоколом або рішенням відповідних керівних органів.

Повідомлення про ініціативу щодо проведення громадських слухань, подане Ініціативною групою членів територіальної громади, повинно бути підписане всіма членами Ініціативної групи або її уповноваженими представниками із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові, домашньої адреси, серії та номера паспорта.

Усі вони мають бути жителями відповідної частини населеного пункту. Крім того, до повідомлення додається протокол зборів членів громади, яким підтверджуються повноваження цієї Ініціативної групи на представництво інтересів учасників зборів.

Повідомлення про ініціативу щодо проведення громадських слухань, подане групою депутатів ради, має бути підписане всіма членами цієї групи.

 Повідомлення про ініціативу щодо проведення громадських слухань від постійної комісії ради, органу самоорганізації населення, громадської організації чи місцевого осередку політичної партії підписується керівником відповідної структури із доданням витягу з протоколу засідання або рішення її керівного органу, в якому схвалюється така ініціатива.

Громадські слухання з ініціативи жителів міста проводяться за наявності колективного звернення, яке має не менш як п'ятсот підписів.

 Стаття 2.6.3.

Підготовка громадських слухань здійснюється місцевою владою в тісній співпраці з ініціатором слухань.

Про час і місце проведення та питання, які виносяться на громадські слухання, жителі міста сповіщаються секретарем міської ради чи секретарем міськвиконкому не пізніше як за 10 днів до їх проведення.

 Стаття 2.6.4.

Проведення громадських слухань організує секретар міської ради або голова постійної комісії, до відання якої входять питання, що винесені на громадські слухання, а якщо питання стосується виконавчих органів ради – то секретарем міськвиконкому.

На    громадські     слухання     запрошуються     посадові     особи органів місцевого самоврядування, депутати міської ради, представники органів самоорганізації населення, місцевих осередків політичних партій та громадських організацій, керівники підприємств установ та організацій, діяльність яких пов'язана з питанням, що обговорюється. На початку громадських слухань шляхом   голосування затверджується регламент їх проведення та порядок денний.

Регламентом визначається час для звітів й доповідей, виступів, запитань і відповідей тощо. Регламент слухань має обов`язково передбачати доповіді представника ініціатора слухань, доповідь посадової особи органу місцевого самоврядування, виступи членів експертних груп і фахівців підприємств, установ та організацій, за напрямком діяльності яких проводяться слухання.

Загальний час громадських слухань установлюється Регламентом громадських слухань у кожному конкретному випадку залежно від значущості теми громадських слухань. Не допускаються розгляд на громадських слуханнях та прийняття рішень із питань, які не було внесено до порядку денного і про які не було повідомлено учасників громадських слухань.

Під час проведення громадських слухань не може чинитися перешкод для діяльності представників засобів масової інформації.

Громадські слухання проводяться на засадах добровільності, гласності, відкритості та свободи висловлювань.

 Стаття 2.6.5.

На громадських слуханнях:

- заслуховуються доповіді і інформації про роботу міського голови, міської ради, постійних комісій міської ради, окремих депутатів, виконавчих органів міської ради та їх посадових осіб, органів самоорганізації населення;

- обговорюються проекти рішень міської ради та її виконавчого комітету з метою внесення пропозицій щодо питань місцевого значення, які віднесені до відання місцевого самоврядування, проекти регуляторних актів.

 Стаття 2.6.6.

На громадських слуханнях ведеться протокол, в якому зазначаються дата і місце проведення слухань, загальна кількість присутніх, питання, що обговорюються, короткий зміст та внесені пропозиції.

До протоколу може додаватися інформація або звіт особи, яка запрошена на слухання.

Веде протокол завідувач загального відділу міськвиконкому.

Крім викладу перебігу слухань протокол повинен містити:

тему, час і місце проведення громадських слухань;

кількість їх учасників;

пропозиції, що були висловлені в ході слухань;

результати голосування;

звернення та рекомендації учасників громадських слухань.

До протоколу додаються запитання, звернення та пропозиції, що були оголошені на слуханнях та/або подані громадянами до головуючого і секретаря слухань під час їх проведення.

Протокол громадського слухання підписується особою, яка організує його проведення та особою, яка веде протокол, і передається міському голові.

 Стаття 2.6.7.

Рішення громадських слухань секретар ради або секретар міськвиконкому подає міському голові,  міській раді та виконавчому комітетові ради, які зобов’язані розглянути вказані матеріали.

Рішення громадських слухань розглядаються на черговому пленарному засіданні ради, на найближчому засіданні її виконавчого комітету або інших органів, яким вони адресовані, за обов’язкової участі уповноважених ініціаторами проведення громадських слухань або учасниками слухань осіб.

Рішення громадських слухань оприлюднюються в засобах масової інформації, засновниками яких є органи місцевого самоврядування.

Рішення органів місцевого самоврядування за результатами розгляду звернень та рекомендацій громадських слухань також підлягають обов’язковому оприлюдненню і передаються ініціаторові їх проведення.

 Глава 2.7. Місцеві ініціативи.

Стаття 2.7.1.

 Місцева ініціатива передбачає внесення членами територіальної громади до органів місцевого самоврядування розгляд будь-якого питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування.

 Стаття 2.7.2.

Члени територіальної громади але не менше ніж сто чоловік жителів міста, активних суб'єктів місцевого самоврядування, подають міському голові місцеву ініціативу.

 Стаття 2.7.3.

Міський голова розглядає питання місцевої ініціативи у п'ятиденний термін та передає до виконання органам місцевого самоврядування, до компетенції якого відноситься, вирішення даного питання.

 Стаття 2.7.4.

Члени територіальної громади але не менше десяти відсотків жителів міста, активних суб'єктів місцевого самоврядування, подають міському голові місцеву ініціативу для розгляду на пленарному засіданні сесії міської ради.

 Стаття 2.7.5.

Місцева ініціатива, внесена на розгляд міської ради у встановленому порядку, підлягає обов’язковому розгляду на відкритому засіданні ради за участю членів ініціативної групи з питань місцевої ініціативи.

 Стаття 2.7.6.

Рішення ради, прийняте з питання, внесеного на її розгляд шляхом місцевої ініціативи, обнародується в порядку, встановленому представницьким органом місцевого самоврядування.

 Глава 2.8. Участь у роботі органів місцевого самоврядування та робота на виборних посадах місцевого самоврядування.

 Стаття 2.8.1.

Члени територіальної громади міста мають право бути присутніми на відкритих засіданнях міської ради.

 Стаття 2.8.2.

Члени територіальної громади міста мають право без будь-яких обмежень бути присутніми і виступати на громадських слуханнях, що проводяться постійними комісіями міської ради у зв'язку із розробкою проектів місцевого бюджету та місцевих програм соціально-економічного і культурного розвитку, проектів рішень ради з питань, які становлять суттєвий громадський інтерес.

При обговоренні цих питань жителям міста забезпечується можливість вільно висловлювати свою позицію і вносити пропозиції.

Стаття 2.8.3.

Жителі міста мають право приймати участь у засіданнях виконавчого комітету при розгляді питань, пов'язаних із реалізацією їх конституційних прав, забезпечення яких віднесено до відання місцевого самоврядування.

 Стаття 2.8.4.

Жителі міста мають право приймати участь у засіданнях постійних комісій ради під час обговорення проектів міського бюджету та програм соціально-економічного і культурного розвитку, розгляду заяв жителів міста.

 Стаття 2.8.5.

Жителі міста мають право приймати участь у засіданнях відповідного органу самоорганізації населення.

 Глава 2.9. Інші форми участі жителів міста у здійсненні місцевого самоврядування.

 Стаття 2.9.1.

Перелік форм участі жителів міста у здійсненні місцевого самоврядування, визначений цим Статутом, не є вичерпним.

Органи та посадові особи місцевого самоврядування сприяють становленню нових форм участі жителів міста у здійсненні місцевого самоврядування.

 Стаття 2.9.2.

Крім передбачених главами 2.3. - 2.8. цього Статуту можуть бути використанні такі форми участі жителів міста у здійсненні місцевого самоврядування:

- громадське   обговорення   проектів   актів   міської ради   та   інших   органів   місцевого самоврядування.

Підлягають оприлюдненню з метою проведення громадського обговорення плани економічного  і соціального розвитку міста, міський бюджет, цільові програми місцевого розвитку;

- членство в комісіях, які утворюються на громадських засадах при органах і посадових особах місцевого самоврядування (перелік цих комісій визначається рішенням міської ради, яким затверджується схема місцевого самоврядування), положення про ці комісії затверджується рішенням міської ради;

- участь у роботі громадських рад, що утворюються при міській раді з метою вивчення потреб окремих категорій жителів міста та існуючої практики надання їм соціальних послуг в системі місцевого самоврядування, залучення місцевого самоврядування (за рішенням міської ради при ній можуть бути утворені ради пенсіонерів, інвалідів, іноземців, біженців, воїнів-інтернаціоналістів, учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, військовослужбовців, які не забезпечені житлом тощо).

Положення про ці ради розробляється виконавчим комітетом міської ради та затверджується рішенням міської ради;

- участь у проведенні громадських експертиз проектів рішень міської ради з питань, що мають суттєве значення для місцевої громади, визначають основні напрями соціально-економічного та культурного розвитку міста;

-        робота в органах самоорганізації населення;

-        виконання громадських робіт по благоустрою території міста, наданню послуг соціально незахищеним жителям міста;

-        надання матеріальної і фінансової допомоги місцевому самоврядуванню у формі добровільних пожертв, внесків до фондів, що утворюються органами місцевого самоврядування, внесків до благодійних фондів, утворених з метою надання допомоги соціально незахищеним жителям міста або з метою сприяння культурному і духовному розвитку, підтриманню в належному стані пам'ятників історії, культури і архітектури, природних пам'ятників.

 РОЗДІЛ III. ОРГАНИ І ПОСАДОВІ ОСОБИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ.

 Глава 3.1. Загальні засади побудови системи органів місцевого самоврядування.

 Стаття 3.1.1.

Система органів та посадових осіб місцевого самоврядування включає:

-        представницький орган місцевого самоврядування - Голопристанська міська рада;

-        головна посадова особа територіальної громади міста - Голопристанський міський голова;

-        виконавчі органи місцевого самоврядування - виконавчий комітет Голопристанської міської ради, відділи та управління, які є юридичними особами.

 Стаття 3.1.2.

Міська рада, міський голова та виконавчі органи міської ради здійснюють свою діяльність по реалізації функцій місцевого самоврядування за дорученням територіальної громади міста, від її імені та в її інтересах.

Виконавчий комітет міської ради здійснює делеговані йому повноваження органів виконавчої влади.

 Стаття 3.1.3.

Міська рада, міський голова та виконавчі органи міської ради діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим Статутом та іншими законами України.

 Стаття 3.1.4.

Діяльність органів місцевого самоврядування базується на засадах законності, гласності, підконтрольності та підзвітності перед територіальною громадою, розмежування повноважень представницького та виконавчого органу місцевого самоврядування, забезпечення повноти здійснення функцій місцевого самоврядування та пріоритету інтересів міста при їх здійсненні.

Розподіл повноважень між органами і посадовими особами місцевого самоврядування здійснюється згідно цього Статуту і законодавства України. Повноваження, які можуть передаватися та порядок їх передачі визначаються законом та цим Статутом.

 Глава 3.2. Міська рада.

 Стаття 3.2.1.

Голопристанська міська рада є органом місцевого самоврядування, що представляє територіальну громаду міста Голої Пристані і здійснює від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", іншими законодавчими актами та цим Статутом.

 Стаття 3.2.2.

Голопристанська міська рада обирається територіальною громадою міста Гола Пристань на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на п’ять років у визначеному законодавством порядку.

Порядок призначення, формування, організації і проведення виборів депутатів до міської ради визначаються цим Статутом, Конституцією, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та іншими законами України.

 Стаття 3.2.3.

Міська рада правомочна розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та іншими законами до їх відання.

 Стаття 3.2.4.

Загальний склад міської ради встановлюється в межах, визначених законом, рішенням міської ради, яке приймається перед кожними черговими виборами депутатів міської ради. Крім депутатів, до складу міської ради входить за посадою міський голова.

 Стаття 3.2.5.

Депутат міської ради - особа, яка шляхом вільних виборів наділяється територіальною громадою повноваженнями представляти інтереси своїх виборців та здійснювати функції місцевого самоврядування, віднесені цим Статутом та законодавством України до відання міської ради.

 Стаття 3.2.6.

Повноваження депутата міської ради припиняються достроково за   наявності   перелічених   підстав, засвідчених офіційними  документами,  без прийняття рішення Голопристанської міської відповідної ради у разі:
     1) його відкликання виборцями  у  встановленому  законодавством України порядку
 
    2) припинення   його   громадянства  України  або  виїзду  на постійне проживання за межі України;
     4) обрання або призначення  його  на  посаду,  зайняття  якої  згідно  з Конституцією України  і законом не сумісне з виконанням депутатських повноважень;
     5) обрання його депутатом іншої місцевої ради;
     6) визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім;
     7) набрання законної сили обвинувальним вироком суду, за яким  його  засуджено  до  позбавлення  волі, або набрання законної сили рішенням   суду  щодо  притягнення  його  до  відповідальності  за корупційне правопорушення;        

    8) його смерті.

    Повноваження  депутата  Голопристанської  міської   ради  можуть припинятися достроково також за рішенням ради у зв'язку:
     1) з набранням законної сили обвинувальним вироком  суду,  за яким  його  засуджено до покарання,  не пов'язаного з позбавленням волі;
     2) з особистою заявою депутата про  складення ним депутатських повноважень.
    Спори  щодо  дострокового  припинення повноважень депутата
вирішуються судом.
   

  Стаття 3.2.7.

Депутат міської ради здійснює свої повноваження на громадських засадах.

Депутат міської  ради не може мати іншого представницького мандату та займати виборні посади в системі місцевого самоврядування.

Повноваження депутата починаються з дня відкриття першої сесії ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів територіальною виборчою комісією і закінчується в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата ради або Ради взагалі.

Повноваження депутата, обраного замість того депутата, який вибув, або на повторних виборах, починаються з дня заслуховування на черговому після виборів депутата ради пленарному засіданні повідомлення територіальної виборчої комісії про підсумки виборів.

 Стаття 3.2.8.

Депутати міської ради можуть об'єднуватися у депутатські групи, фракції, клуби та інші добровільні депутатські об'єднання, які утворюються на постійній чи тимчасовій основі.

Порядок утворення та реєстрації депутатських об'єднань, їх повноваження та гарантії діяльності визначаються Регламентом міської ради.

 Стаття 3.2.9.

Строк повноважень міської ради – п’ять років.

Міська рада є повноважною за умови обрання не менш як двох третин депутатів міської ради від встановленого радою її складу.

У разі якщо до ради обрано менше двох третин її складу, до обрання необхідної кількості депутатів продовжує здійснювати повноваження рада попереднього скликання.

У разі дострокового припинення повноважень деяких депутатів, внаслідок чого до складу ради входить менш як дві третини депутатів, до обрання необхідної кількості депутатів така рада вважається правомочною за наявності більше половини депутатів від загального складу ради.

 Стаття 3.2.10.

Рішення про загальний склад (кількість депутатських мандатів) міської ради, що має обиратися, приймається міською радою поточного скликання не пізніш як за 50 днів до дня виборів.

У разі, коли міська рада поточного скликання у строк, встановлений частиною першою цієї статті, не визначиться щодо загального складу ради, яка має обиратися, загальний склад відповідної ради дорівнює мінімальній межі, встановленій Законом України "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

Загальний склад міської ради має становити від 30 до 45 депутатів, якщо інше не передбачено чинним законодавством України.

 Стаття 3.2.11.

Міська рада проводить свою роботу сесійно.

Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних та інших комісій ради.

Сесія міської ради є правомочною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу міської ради.

Порядок скликання чергових та позачергових сесій міської ради, підготовки і розгляду нею питань, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначається цим Статутом, а також Регламентом міської ради.

На сесіях міська рада розглядає питання, віднесені законодавством України до компетенції рад.

 Стаття 3.2.12.

Перша сесія новообраної міської ради скликається територіальною виборчою комісією не пізніш як через місяць після обрання ради у правомочному складі. Її відкриває і веде голова цієї виборчої комісії. Він інформує раду про підсумки виборів депутатів та міського голови і визнання їх повноважень.

Наступні  сесії ради  скликаються  міським головою, секретарем міської  ради,  або іншими особами, визначеними Законом або цим Статутом.

 Стаття 3.2.13.

Сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал.

 Стаття 3.2.14.

У разі немотивованої відмови міського голови ради або неможливості його скликати сесію ради сесія скликається секретарем міської ради.

У цьому випадку сесія скликається:

     -  якщо  сесія  не  скликається міським головою у строки, передбачені Законом України «Про місцеве самоврядування в україні»;

    - якщо міський голова  без поважних причин не скликав сесію  у  двотижневий  строк  після  отримання вимоги від однієї третини   депутатів   від   загального  складу    ради.

  Стаття 3.2.15.

Сесія міської ради повинна бути також скликана за пропозицією не менш як   однієї третини   депутатів   від   загального  складу  відповідної  ради.

У разі якщо міський голова чи секретар міської ради у двотижневий строк не скликають сесію на вимогу депутатів, зазначених у частині першій цієї статті, сесія може бути скликана депутатами міської ради, які становлять не менш як одну третину складу ради, або постійною комісією ради.

 Стаття 3.2.16.

Рішення про скликання сесії міської ради доводиться до відома депутатів і населення у порядку, визначеному чинним законодавством України з обов’язковим дотриманням умов, передбачених Законом України «Про доступ до публічної інформації».

 Стаття 3.2.17.

Сесію міської ради відкриває і веде міський голова, а у випадках, передбачених ст.3.2.14 - секретар ради.

У випадку, передбаченому ст.3.2.15, сесію відкриває за дорученням групи депутатів, з ініціативи якої скликана сесія, один з депутатів, що входить до її складу, а веде за рішенням міської ради - один з депутатів міської ради.

 Стаття 3.2.18.

Пропозиції щодо питань на розгляд ради можуть вноситися міським головою, постійними комісіями, депутатами, виконавчим комітетом ради, головою місцевої державної адміністрації, головою районної, обласної ради, загальними зборами громадян.

 Стаття 3.2.19.

Не пізніш як на другій сесії затверджується регламент роботи відповідної ради, а також положення про постійні та тимчасові комісії міської ради.

 Стаття 3.2.20.

Протоколи сесій міської ради, прийняті нею рішення підписуються міським головою, у разі його відсутності - секретарем міської ради, а у випадку, передбаченому ст.3.2.15 - депутатом міської ради, який за дорученням депутатів головував на її засіданні.

 Стаття 3.2.21.

Сесії ради проводяться гласно. На сесії мають право бути присутні жителі міста, представники засобів масової інформації, політичних партій і громадських організацій. У разі необхідності рада може прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання.

 Стаття 3.2.22.

Рішення міської ради приймаються відкритим або таємним голосуванням.

 Глава 3.3. Секретар міської ради.

 Стаття 3.3.1.

Секретар міської ради обирається за пропозицією міського голови відповідною радою з числа її депутатів на строк повноважень ради та працює в раді на постійній основі.

 Стаття 3.3.2.

Секретар міської ради не може суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, у тому числі на громадських засадах (крім викладацької, наукової та творчої роботи в позаурочний час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток, якщо інше не передбачено законом.

 Стаття 3.3.3.

Секретар міської ради відповідає за організацію та роботу міської ради. Повноваження секретаря міської ради визначаються Регламентом міської ради та Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні".

 Стаття 3.3.4.

Повноваження секретаря міської ради можуть бути достроково припинені за рішенням міської ради.

 Глава 3.4. Депутат міської ради.

 Стаття 3.4.1.

Повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання. Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених законом.

 Стаття 3.4.2.

Депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов'язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення. Депутат, крім секретаря ради, повинен входити до складу однієї з постійних комісій ради.

 Стаття 3.4.3.

На час сесій, засідань постійних комісій рад, а також для здійснення депутатських повноважень в Інших, передбачених законом випадках, депутат звільняється від виконання виробничих або службових обов'язків з відшкодуванням йому середнього заробітку за основним місцем роботи та інших витрат, пов'язаних з депутатською діяльністю, за рахунок відповідного місцевого бюджету.

 Стаття 3.4.4.

Депутат зобов'язаний брати участь у роботі сесій ради, засідань постійної та інших комісій  ради, до складу яких його обрано та виковувати інші обов’язки, передбачені  законодавством України та цим Статутом.

 Стаття 3.4.5.

Депутат місцевої ради, який не виправдав довір'я виборців, може  бути  в  будь-який  час відкликаний ними у встановленому Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» порядку.

У разі  пропуску  депутатом протягом року  більше  половини пленарних засідань ради або засідань постійної  комісії,  невиконання ним  без  поважних  причин рішень і доручень ради та її органів відповідна рада може звернутися до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку.

 Стаття 3.4.6.

Депутат має право ухвального голосу з усіх питань, які розглядаються на сесіях ради, а також на засіданнях постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано.

 Стаття 3.4.7.

Депутат має право на депутатський запит, звернення та запитання. За результатами розгляду запиту рада приймає рішення.  Якщо депутатський запит підтриманий міською радою,  він  направляється по формі  до  відповідних органів згідно з чинним законодавством України.

 Стаття 3.4.8.

Орган або посадова особа, до яких звернуто запит, зобов'язані дати усну чи письмову відповідь на запит на сесії ради у строки і в порядку, встановлені  радою відповідно до закону.

 Стаття 3.4.9.

Пропозиції і зауваження, висловлені депутатами на сесії ради, або передані в письмовій формі головуючому на сесії, розглядаються радою чи за її дорученням постійними комісіями ради або надсилаються на розгляд підзвітним і підконтрольним їй органам та посадовим особам, які зобов'язані розглянути ці пропозиції і зауваження у строки, встановлені радою, і про вжиті заходи повідомити депутатові та раді.

 Стаття 3.4.10.

Депутат має право знайомитися з будь-якими офіційними документами, які зберігаються у відповідних органах місцевого самоврядування, та робити виписки, копіювання цих документів, крім тих, які містять конфіденційну, таємну, службову інформацію чи інформацію про особу.

 Стаття 3.4.11.

Повноваження депутатів, порядок організації і гарантії депутатської діяльності визначаються Конституцією України, Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», іншими законодавчими актами України.

 Глава 3.5. Постійні комісії міської ради.

 Стаття 3.5.1.

Постійні комісії міської ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, виконавчого комітету міської ради.

До складу постійних комісій не можуть бути обрані міський голова, секретар міської ради.

 Стаття 3.5.2.

Постійні комісії обираються міською радою на строк її повноважень у складі голови і членів комісії. Всі інші питання структури комісії вирішуються відповідною комісією. Депутати працюють у постійних комісіях на громадських засадах.

 Стаття 3.5.3.

Постійні комісії за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями.

 Стаття 3.5.4.

Постійні комісії за дорученням ради,  міського голови, секретаря міської ради або за власною ініціативою вивчають діяльність підзвітних і підконтрольних раді та виконавчому комітету міської ради органів, а також з питань, віднесених до відання ради, підприємств, установ та організацій,  їх  філіалів  і  відділень незалежно від форм  власності та  їх посадових  осіб, подають  за  результатами  перевірки  рекомендації  на  розгляд  їх  керівників,  а  в необхідних випадках – на розгляд ради або виконавчого комітету міської ради; здійснюють контроль за виконанням рішень ради, виконавчого комітету міської ради.

Постійні комісії у питаннях, які належать до їх відання, та в порядку, визначеному законом, мають право отримувати від керівників органів, підприємств, установ, організацій та їх філіалів і відділень необхідні матеріали і документи.

 Стаття 3.5.5.

Організація роботи постійної комісії ради покладається на голову комісії. Голова комісії скликає і веде засідання комісії, дає доручення членам комісії, представляє комісію у відносинах з іншими органами, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, а також громадянами, організує роботу по реалізації висновків і рекомендацій комісії.

У разі відсутності голови комісії або неможливості ним виконувати свої повноваження з інших причин його функції здійснює заступник голови комісії або секретар комісії.

 Стаття 3.5.6.

Засідання постійної комісії скликається в міру необхідності і є правомочним, якщо в ньому бере участь не менш як половина від загального складу комісії.

 Стаття 3.5.7.

За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального  складу комісії і  підписуються головою комісії,  а в  разі  його  відсутності - заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії.

Рекомендації постійних комісій підлягають обов'язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено комісіям у встановлений ними строк.

 Стаття 3.5.8.

Постійна комісія для вивчення питань, розробки проектів рішень ради може створювати підготовчі комісії і робочі групи з залученням представників громадськості, вчених і спеціалістів. Питання, які належать до відання кількох постійних комісій, можуть за ініціативою комісій, а також за дорученням ради, її голови, заступника голови районної у місті, районної, обласної ради, секретаря міської ради розглядатися постійними комісіями спільно. Висновки і рекомендації, прийняті постійними комісіями на їх спільних засіданнях, підписуються головами відповідних постійних комісій.

 Стаття 3.5.9.

Постійні комісії є підзвітними раді та відповідальними перед нею.

Перелік, функціональна спрямованість і порядок організації роботи постійних комісій визначаються Регламентом міської ради та Положенням про постійні комісії, що затверджується міською радою.

 Глава 3.6. Тимчасові контрольні комісії міської ради.

 Стаття 3.6.1.

Тимчасові контрольні комісії ради є органами ради, які обираються з числа її депутатів Для здійснення контролю з конкретно визначених радою питань, що належать до повноважень місцевого самоврядування. Контрольні комісії подають звіти і пропозиції на розгляд ради.

 Стаття 3.6.2.

Рішення про створення тимчасової контрольної комісії ради, її назву та завдання, персональний склад комісії та її голову вважається прийнятим, якщо за це проголосувало не менше третини депутатів від загального складу ради.

 Стаття 3.6.3.

Засідання тимчасових контрольних комісій ради проводяться, як правило закриті. Депутати, які входять до складу тимчасової контрольної комісії, та залучені комісією для участі в її роботі спеціалісти, експерти, інші особи не повинні розголошувати інформацію, яка стала їм відома у зв’язку з роботою.

  Стаття 3.6.4.

Повноваження тимчасової контрольної комісії ради припиняються з моменту прийняття радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії, а також у разі припинення повноважень ради, яка створила цю комісію.

 Глава 3.7. Міський голова.

 Стаття 3.7.1.

Міський голова є головною посадовою особою територіальної громади міста.

Міський голова обирається територіальною громадою міста  Голої Пристані на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на п’ять років в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі.

Порядок обрання  міського голови визначається Законом України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

Міський голова очолює виконавчий комітет міської ради, головує на її засіданнях.

 Стаття 3.7.2.

Міський голова не може бути депутатом будь-якої ради, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах (крім викладацької, наукової та творчої роботи у поза робочий час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток.

На міського голову поширюються повноваження та гарантії депутатів рад, передбачені Законом України «Про статус  депутатів  місцевих рад», якщо інше не встановлено законом.

 Стаття 3.7.3.

Повноваження міського голови починаються з моменту оголошення  міською виборчою комісією на пленарному засіданні ради рішення про його обрання і закінчуються в момент вступу на цю посаду іншої обраної відповідно до закону особи, крім випадків дострокового припинення його повноважень.

Повноваження міського голови можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених законодавством України.

 Стаття 3.7.4.

Міський голова здійснює свої повноваження відповідно до чинного законодавства України.

Міський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом  повноважень.

 Стаття 3.7.5.

При здійсненні наданих повноважень міський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою, відповідальним - перед міською радою, а з питань здійснення виконавчими органами ради повноважень органів виконавчої влади – також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.

 Стаття 3.7.6.

Міський голова  не  рідше  одного  разу  на  рік  звітує  про   свою  роботу  перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами. На вимогу не менше половини депутатів відповідної ради, міський голова зобов'язаний прозвітувати перед радою про роботу виконавчих органів ради у будь-який визначений ними термін.

 Глава 3.8. Виконавчий комітет міської ради.

 Стаття 3.8.1.

Виконавчим органом міської  ради є виконавчий комітет  міської ради, який утворюється радою на строк її повноважень. Після закінчення повноважень ради, міського голови її виконавчий комітет здійснює свої повноваження до сформування нового складу виконавчого комітету.

 Стаття 3.8.2.

Кількісний склад виконавчого комітету визначається міською радою. Персональний склад виконавчого комітету міської ради затверджується радою за пропозицією міського голови.

Виконавчий   комітет   ради   утворюється   у   складі   відповідно міського   голови, першого заступника міського голови,  заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, а також: керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб.

До складу виконавчого комітету міської ради входить також за посадою секретар міської ради.

Очолює виконавчий комітет міської ради міський голова.

 Стаття 3.8.3.

Особи, які входять до складу виконавчого комітету, крім тих, хто працює у виконавчих органах ради на постійній основі, на час засідань виконавчого комітету, а також для здійснення повноважень в інших випадках звільняються від виконання виробничих або службових обов'язків з відшкодуванням їм середнього заробітку за основним місцем роботи та інших витрат, пов'язаних з виконанням обов'язків члена виконавчого комітету, за рахунок коштів установи, організації, підприємства, де вони працюють.

 Стаття 3.8.4.

На осіб, які входять до складу виконавчого комітету ради і працюють в ньому на постійній основі, поширюються вимоги щодо обмеження сумісності їх діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені законодавством України.

 Стаття 3.8.5.

Виконавчий комітет ради є підзвітним і підконтрольним міській раді, а з питань здійснення ним повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.

 Стаття 3.8.6.

До складу виконавчого комітету міської ради не можуть входити депутати відповідної ради, крім секретаря ради.

 Стаття 3.8.7.

Повноваження виконавчого комітету визначаються цим Статутом, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та іншими нормативно - правовими актами України, а також актами Голопристанської міської ради.

 Стаття 3.8.8.

Організаційною формою роботи виконавчого комітету є його засідання, які правомочні за умови присутності не менш як двох третин від встановленого міською радою його загального складу.

Засідання виконавчого комітету скликаються міським головою (або одним із заступників міського голови в разі відсутності голови чи неможливості виконання ним своїх обов'язків) в міру необхідності, але не рідше одного разу на місяць.

 Стаття 3.8.9.

Організаційно-технічне та інформаційне забезпечення роботи виконавчого комітету здійснює його керуючий справами (секретар).

 Стаття 3.8.10.

Виконавчий комітет міської ради, в межах своїх повноважень, приймає рішення. Рішення виконавчого комітету приймаються на його засіданнях більшістю голосів від його загального складу і підписуються міським головою.

 Глава 3.9. Відділи, управління та інші виконавчі органи міської ради.

 

 Стаття 3.9.1.

Міська рада у межах затверджених нею структури і штатів може створювати відділи, управління та інші виконавчі органи для здійснення повноважень, що належать до відання виконавчих органів міської ради.

 Стаття 3.9.2.

Відділи, управління та інші виконавчі органи ради є підзвітними і підконтрольними раді, яка їх утворила, підпорядкованими її виконавчому комітету та міському голові.

Виконавчими органами ради є лише відділи (управління), які є юридичними особами.

 Стаття 3.9.3.

Керівники відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою одноособово, а у випадках, передбачених законом, - за погодженням з відповідними органами виконавчої влади.

 Стаття 3.9.4.

Положення про відділи, управління та інші виконавчі органи ради затверджуються відповідною радою. Виконавчий комітет міської ради може виготовляти для відділів, управлінь, які не є юридичними особами прості круглі печатки та штампи із своїм найменуванням.

 РОЗДІЛ IV. ОРГАНИ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ.

 Глава 4.1. Загальні засади органів самоорганізації населення.

 Стаття 4.1.1.

Органи самоорганізації населення - представницькі органи, що створюються жителями міста, які на законних підставах проживають на території міста для вирішення завдань, передбачених законодавством України.

Орган самоорганізації населення є однією з форм участі членів територіальних громад міста у вирішенні окремих питань місцевого значення.

Правовий статус, порядок організації та діяльності органів самоорганізації населення за місцем проживання визначаються законодавством.

 Стаття 4.1.2.

Обирати та бути обраними до органу самоорганізації населення в порядку, визначеному Законом та цим Статутом, можуть жителі, які на законних підставах проживають на території міста.

 Стаття 4.1.3.

Орган самоорганізації населення створюється за територіальною ознакою. Територія, у межах якої діє орган самоорганізації населення, визначається рішенням ради, що дала дозвіл на таке створення.

 Глава 4.2. Порядок формування органів самоорганізації населення.

 Стаття 4.2.1.

З ініціативою про створення органу самоорганізації населення до ради можуть звернутися збори (конференція) жителів за місцем проживання за умови, якщо в них брало участь (було представлено) не менше половини жителів відповідної території, які мають право голосу.

На зборах (конференції) жителів за місцем проживання обирається також ініціативна група, члени якої будуть представляти інтереси жителів-учасників зборів (конференції) у раді.

Рішення зборів (конференції) приймається більшістю голосів їх учасників.

Для отримання дозволу на створення органу самоорганізації населення ініціативна група подає до міської ради документи відповідно до чинного законодавства України.

 Стаття 4.2.2.

Дозвіл на створення органу самоорганізації населення надається міською радою.

Міська рада може відмовити у наданні дозволу на створення органу самоорганізації населення, якщо ініціювання створення органу самоорганізації населення було здійснено з порушенням вимог, встановлених законом.

 Стаття 4.2.3.

Збори (конференція) жителів на підставі рішення міської ради про створення органів самоорганізації населення відповідно до Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів, актів та рішень органів місцевого самоврядування міста Голої Пристані затверджують Положення про органи самоорганізації населення.

 Стаття 4.2.4.

Легалізація органу самоорганізації населення є обов'язковою і здійснюється шляхом його реєстрації або повідомлення про заснування. Реєстрація органу самоорганізації населення здійснюється виконавчим комітетом Голопристанської міської ради.

 Глава 4.3. Повноваження органів самоорганізації населення.

 Стаття 4.3.1.

Повноваження органів самоорганізації населення визначаються законодавством та Положеннями про них.

 Стаття 4.3.2.

Здійснення повноважень органами самоорганізації населення не повинно завдавати шкоди інтересам територіальної громади міста.

Стаття 4.3.3.

Органи самоорганізації населення самостійно здійснюють управління переданого їм майна і коштів на цілі та в межах, визначених міською радою.

Матеріальною основою діяльності органу самоорганізації населення є майно, передане йому радою в оперативне управління та інше майно, передане на законних підставах.

 Стаття 4.3.4.

Контроль за фінансовою діяльністю органу самоорганізації населення в межах своїх повноважень здійснюють міська рада її виконавчий комітет та інші особи визначені Законом.

 РОЗДІЛ V МАТЕРІАЛЬНІ І ФІНАНСОВІ ОСНОВИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ.

 Глава 5.1. Комунальна власність міста.

 Стаття 5.1.1.

Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування згідно з Конституцією України є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевого бюджету, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності територіальної громади міста.

Матеріальні та фінансові ресурси, що перебувають у комунальній власності міста, є надбанням міської громади і їх недоторканість захищається Законом.

 Стаття 5.1.2.

Територіальній громаді міста належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси,підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частка в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об’єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження громаді безоплатно державою, іншими суб'єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом.

 Стаття 5.1.3.

Підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальній громаді безоплатно державою, іншими суб’єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом.

 Стаття 5.1.4.

Суб'єктом права міської комунальної власності є територіальна громада міста Голої Пристані, а від її імені виступає Голопристанська міська рада та її уповноважені органи.

 Стаття 5.1.5.

Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальної громади відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.

Доцільність, порядок та умови відчуження або надання в користування об'єктів права комунальної власності визначаються міською радою. Доходи від відчуження об'єктів права комунальної власності зараховуються до місцевого бюджету і спрямовуються на фінансування заходів, передбачених бюджетами розвитку.

 Стаття 5.1.6.

Міська рада приймає рішення щодо розпорядження об'єктами права комунальної власності міста.

 Стаття 5.1.7.

До об'єктів комунальної власності виключно громадського користування, які не можуть бути відчужені в будь-якій формі на користь юридичних та фізичних осіб належать: об'єкти водопостачання, інженерні комунікації, пам'ятки культури і архітектури, вулиці, алеї, тротуари, парки, сквери, водний об'єкт, кладовища.

Рішенням міської ради до об'єктів виключної комунальної власності міста можуть бути віднесені інші об'єкти комунальної власності, які знаходяться на території територіальної громади міста.

 Стаття 5.1.8.

Майнові операції, які здійснюються органами місцевого самоврядування з об'єктами права комунальної власності, не повинні ослаблювати економічних основ місцевого самоврядування, зменшувати обсяг та погіршувати умови надання послуг населенню.

 Стаття 5.1.9.

Голопристанська міська рада безпосередньо або через утворені нею виконавчі органи  управляє майном, що є в комунальній власності; затверджує програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; утворює, реорганізовує та ліквідовує комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до її компетенції.

 Стаття 5.1.10.

Міська рада має право:

1) вносити   пропозиції  про   передачу   або   продаж  у   комунальну   власність   територіальної громади підприємств, установ та організацій, їх структурних підрозділів та інших об'єктів, що належать до державної та інших форм власності, якщо вони мають важливе значення     для     забезпечення     комунально-побутових     і     соціально-культурних потреб територіальних громад;

2) на переважне придбання в комунальну власність приміщень, споруд, інших об’єктів, розташованих на відповідній території, якщо вони можуть бути використані для забезпечення комунально-побутових та соціально-культурних потреб територіальної громади;

3) мати об'єкти комунальної власності за межами відповідних адміністративно-територіальних одиниць.

Перелік прав, зазначений у даній статті не є вичерпний і регулюється законодавством України.

 Стаття 5.1.11.

До відання виконавчого органу міської ради належать наступні повноваження:

1)      управління майном, що належить до комунальної власності територіальної громади міста;

2)  управління   об'єктами   житлово-комунального   господарства,   побутового,   торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню;

3) встановлення порядку та здійснення контролю за використанням прибутків підприємств, установ та організацій комунальної власності територіальної громади міста;

4)    заслуховування   звітів   про   роботу   керівників   підприємств,   установ   та   організацій комунальної власності територіальної громади міста;

5)    підготовка і  внесення  на розгляд міської ради  пропозицій  щодо  порядку та умов відчуження комунального майна;

6)  підготовка і внесення на розгляд міської ради проектів місцевих програм приватизації та переліку об'єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації, організація виконання цих програм;

7)  підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо визначення сфер господарської діяльності та переліку об'єктів, які можуть надаватися у концесію;

8)  подання міській раді письмових звітів про хід та результати відчуження комунального майна;

9)  погодження в установленому порядку кандидатур для призначення на посаду керівників підприємств, установ та організацій, розташованих на відповідній території, які перебувають у державній власності.

Перелік повноважень, зазначений у даній статті не є вичерпний і регулюється законодавством України.

 Стаття 5.1.12.

Право комунальної власності територіальної громади захищається законом на рівних умовах з правами власності інших суб'єктів. Об'єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальної громади і передані іншим суб'єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органу, за винятком випадків, передбачених законом.

 Стаття 5.1.13.

Загальний контроль за використанням об'єктів комунальної власності міста здійснює міський голова.

Міський голова раз на рік інформує міську раду про стан комунальної власності міста, реєстрацію, відчуження або придбання об'єктів комунальної власності.

 Глава 5.2. Фінанси міста.

 Стаття 5.2.1.

Фінанси міста складаються з коштів міського бюджету, коштів позабюджетних і цільових фондів; фінансово-кредитних ресурсів; страхових ресурсів; коштів підприємств, організацій і установ, що перебувають у комунальній власності міста; відповідної частки коштів підприємств, організацій і установ, створених за пайовою участю органів місцевого самоврядування; коштів, отриманих від розміщення міських позик і міських цінних паперів та коштів валютних фондів; коштів, отриманих від проведення міських лотерей; коштів, отриманих від приватизації комунального майна міста; коштів органів територіального громадського самоврядування міста; інших фінансових ресурсів, переданих місту згідно чинного законодавства.

 Стаття 5.2.2.

Голопристанська міська рада відповідно до закону може встановлювати місцеві податки і збори, які зараховуються до місцевого бюджету.

 Стаття 5.2.3.

Рада або за її рішенням інші органи місцевого самоврядування відповідно до законодавства можуть випускати місцеві позики, лотереї та цінні папери, отримувати позички з інших бюджетів на покриття тимчасових касових розривів з їх погашенням до кінця бюджетного року, а також отримувати кредити в банківських установах.

Органи місцевого самоврядування можуть у межах законодавства створювати комунальні банки та інші фінансово-кредитні установи, підприємства, виступати гарантами кредитів підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади, розміщувати належні їм кошти в банках інших суб'єктів права власності, отримувати відсотки від їх доходів відповідно до закону із зарахуванням їх до доходної частини міського бюджету.

 Стаття 5.2.4.

Місто має право отримувати плату за користування землею, лісами, іншими природними ресурсами від природокористувачів, розмір якої встановлюється міською радою в межах, визначених законом.

Місто має право на отримання відшкодувань за екологічні збитки, заподіяні на території міста підприємствами, установами і організаціями незалежно від їх форми власності.

 Стаття 5.2.5.

Рада або за її рішенням інші органи місцевого самоврядування можуть мати рахунки в установах Державної казначейської служби України, у державних та комерційних банках. Ніхто не може визначати напрями витрат ради крім самої ради.

 Глава 5.3. Місцевий бюджет.

 Стаття 5.3.1.

Місто має власний бюджет, який самостійно розробляють, затверджують і виконують органи місцевого самоврядування згідно з чинним законодавством України.

Мінімальний розмір місцевого бюджету визначаються на основі нормативів бюджетної забезпеченості на одного жителя з урахуванням економічного, соціального, природного та екологічного стану відповідних територій, виходячи з рівня мінімальних соціальних потреб, встановленого законом.

Будь-яке втручання в розробку, затвердження і виконання міського бюджету органів державної влади або органів місцевого самоврядування, інших територіальних громад не допускається, за винятком випадків, передбачених чинним законодавством.

 Стаття 5.3.2.

Держава бере участь у формуванні доходів бюджетів місцевого самоврядування, фінансово підтримує місцеве самоврядування. Витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою.

Стаття 5.3.3.

Міські органи місцевого самоврядування самостійно розробляють, затверджують і виконують відповідні місцеві бюджети згідно з Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та законом про бюджетну систему.

 Органи місцевого самоврядування самостійно визначають напрями використання коштів місцевого бюджету відповідно до закону.

Самостійність місцевого бюджету гарантується цим Статутом та закріпленими за ними на стабільній основі законом загальнодержавними доходами.

 Стаття 5.3.4.

Доходи місцевого бюджету формуються за рахунок власних, визначених законом, джерел та закріплених у встановленому законом порядку загальнодержавних податків, зборів та інших обов'язкових платежів.

Порядок зарахування доходів до місцевого бюджету визначається законом про бюджетну систему та іншими законами.

У доходній частині місцевого бюджету окремо виділяються доходи, необхідні для виконання власних повноважень, і доходи, необхідні для забезпечення виконання делегованих законом повноважень органів виконавчої влади.

Місцевий бюджет поділяється на бюджет споживання  і бюджет розвитку. Доходи бюджету розвитку формуються за рахунок податкових надходжень, доходів від операцій з капіталом, офіційних трансфертів з бюджетів інших рівнів, коштів, що передаються з іншої частини міського бюджету, плати за надання місцевих гарантій, місцевих запозичень, неподаткових надходжень, дивідендів (доходів), нарахованих на акції (частки. Паї) господарських товариств, у статутних капіталах яких є майно комунальної власності.

 Стаття 5.3.5.

Видатки, які здійснюються органами місцевого самоврядування на потреби територіальних громад, їх розмір і цільове спрямування визначаються місцевим бюджетом.

Міська рада та її виконавчі органи самостійно розпоряджаються коштами місцевого бюджету, визначають напрями їх використання.

 Стаття 5.3.6.

Кошти  бюджету споживання спрямовуються на фінансування установ і закладів, що утримуються за рахунок бюджетних асигнувань, і не належать до бюджету розвитку.

До витрат бюджету розвитку  належать:

1) погашення місцевого боргу;

2) капітальні видатки, включаючи капітальні трансферти іншим бюджетам (крім капітальних видатків, що здійснюються за рахунок визначених пунктами 2-15 частини другої статті 69 Бюджетного Кодексу України надходжень спеціального фонду місцевих бюджетів);

3) внески органів місцевого самоврядування до статутного капіталу суб'єкта господарювання;

4) проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки, що підлягає продажу відповідно до статті 128 Земельного кодексу України, за рахунок авансу, внесеного покупцем земельної ділянки;

5) підготовка земельних ділянок несільськогосподарського призначення або прав на них державної (до розмежування земель державної та комунальної власності) чи комунальної власності для продажу на земельних торгах та проведення таких торгів;

6) платежі, пов'язані з виконанням гарантійних зобов’язань територіальної громади міста;

7) розроблення містобудівної документації на місцевому рівні.

Кошти бюджету розвитку спрямовуються на реалізацію програм соціально-економічного розвитку відповідної території, пов'язаних із здійсненням інвестиційної та інноваційної діяльності, а також на фінансування інших видатків, пов'язаних з розширеним відтворенням.

Видатки місцевих бюджетів поділяються на дві частини: видатки, пов'язані з виконанням власних повноважень місцевого самоврядування, і видатки, пов'язані з виконанням делегованих законом повноважень органів виконавчої влади.

 Стаття 5.3.7.

Місцевий бюджет має бути достатнім для забезпечення виконання органами місцевого самоврядування наданих їм законом повноважень та реалізації заходів, які забезпечують надання основних гарантованих послуг членам територіальної громади міста.

При забезпеченні збалансування доходів і видатків місцевого бюджету не враховуються вільні залишки бюджетних коштів, порядок використання яких передбачено статтею 5.3.8. цього Статуту.

У разі коли вичерпано можливості збалансування доходів і видатків місцевого бюджету і при цьому не забезпечується покриття видатків, необхідних для здійснення органами місцевого самоврядування наданих їм законом повноважень та забезпечення населення послугами не нижче рівня мінімальних соціальних потреб, держава забезпечує збалансування місцевого бюджету шляхом передачі необхідних коштів у вигляді дотацій, субвенцій, субсидій відповідно до законодавства України.

 Стаття 5.3.8.

Доходи, додатково одержані в процесі виконання місцевого бюджету, суми перевищення доходів над видатками, що утворилися в результаті збільшення надходжень до бюджету чи економії у видатках, вилученню не підлягають, крім випадків, передбачених законом. Рішення про використання таких коштів приймається відповідною радою.

  Стаття 5.3.9.

Держава здійснює контроль за законним, доцільним, економним, ефективним витрачанням коштів та належним їх обліком.

Контроль за виконанням бюджету здійснює міська рада.

Контроль за використанням коштів міського бюджету відповідними підприємствами, організаціями і установами здійснює виконавчий комітет.

 Глава 5.4. Позабюджетні цільові і валютні фонди.

 Стаття 5.4.1.

Органи місцевого самоврядування можуть мати позабюджетні цільові (у тому числі валютні) кошти.

Ці кошти перебувають на спеціальних рахунках в установах банків.

Порядок формування та використання позабюджетних цільових (у тому числі валютних) коштів місцевого самоврядування визначаються положеннями про ці кошти, що затверджуються міською радою.

 Стаття 5.4.2.

До позабюджетних цільових фондів, за рішенням міської ради, можуть включатись:

- добровільні і благодійні внески фізичних і юридичних осіб;

- штрафи, що сплачуються підприємствами за отримання необґрунтованого прибутку;

- штрафи за пошкодження пам'ятників історії, культури і архітектури;

- інші позабюджетні кошти.

 Стаття 5.4.3.

До валютних фондів, за рішенням міської ради, можуть включатись: добровільні і благодійні внески фізичних і юридичних осіб в іноземній валюті та іноземними цінними паперами;

відрахування від прибутків в іноземній валюті підприємств, організацій та установ, що перебувають в комунальній власності міста.

 Стаття 5.4.4.

Кошти позабюджетних і цільових фондів перебувають на окремих банківських рахунках і не можуть бути вилучені.

Вони використовуються міським головою у порядку, визначеному міською радою.

Кошти валютних фондів використовуються виключно за рішенням міської ради.

 РОЗДІЛ VI ГАРАНТІЇ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ.

 Глава 6.1. Гарантії місцевого самоврядування, його органів та посадових осіб.

 Стаття 6.1.1.

Територіальні громади, органи та посадові особи місцевого самоврядування самостійно реалізують надані їм повноваження.

 Стаття 6.1.2.

Органи виконавчої влади, їх посадові особи не мають права втручатися в законну діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування, а також вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до повноважень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, крім випадків виконання делегованих їм радами повноважень, та в інших випадках, передбачених законом.

 Стаття 6.1.3.

У разі розгляду місцевою державною адміністрацією питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування, вона повинна повідомити про це відповідні органи та посадових осіб місцевого самоврядування.

 Стаття 6.1.4.

Органи та посадові особи місцевого самоврядування мають право звертатися до суду щодо визнання незаконними актів місцевих органів виконавчої влади, інших органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальних громад, повноваження органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

 Глава 6.2. Відповідальність органів і посадових осіб місцевого самоврядування перед територіальною громадою.

 Стаття 6.2.1.

Органи та посадові особи місцевого самоврядування є підзвітними, підконтрольними і відповідальними перед міською громадою. Вони періодично інформують населення про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку, місцевого бюджету, з інших питань місцевого значення, звітують перед територіальною громадою про свою діяльність.

 Стаття 6.2.2.

Територіальна громада у будь-який час може достроково припинити повноваження органів та посадових осіб місцевого самоврядування, якщо вони порушують  Конституцію або закони України, обмежують права і свободи громадян, не забезпечують здійснення наданих їм законом повноважень.

 Стаття 6.2.3.

Порядок і випадки дострокового припинення повноважень органів та посадових осіб місцевого самоврядування територіальними громадами визначаються цим та іншими законами.

Глава 6.3. Обов'язковість актів і законних вимог органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

 Стаття 6.3.1.

Акти ради, міського голови, виконавчого комітету міської ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

 Стаття 6.3.2.

На вимогу відповідних органів та посадових осіб місцевого самоврядування керівники розташованих або зареєстрованих на відповідній території підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності зобов'язані прибути на засідання цих органів для подання інформації з питань, віднесених до відання ради та її органів, відповіді на запити депутатів.

 Стаття 6.3.3.

Місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи та організації, а також громадяни несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийнятих у межах наданих їм повноважень.

 Глава 6.4. Відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

 Стаття 6.4.1.

Органи та посадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність за свою діяльність перед територіальною громадою, державою, юридичними і фізичними особами.

 Стаття 6.4.2.

Підстави, види і порядок відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначаються Конституцією України, цим та іншими законами.

 Глава 6.5. Дострокове припинення повноважень ради.

 Стаття 6.5.1.

Повноваження міської ради можуть бути достроково припинені у випадках:

1) якщо рада прийняла рішення з порушенням Конституції України, цього та інших законів, прав і свобод громадян, ігноруючи при цьому вимоги компетентних органів про приведення цих рішень у відповідність із законом;

2) якщо сесії ради не проводяться без поважних причин у строки, встановлені цим Законом, або рада не вирішує питань, віднесених до її відання.

 Стаття 6.5.2.

Повноваження міської ради за наявності підстав, передбачених частиною першою цієї статті, та в інших випадках можуть бути припинені достроково у порядку, передбаченому діючим законодавством України.

 Стаття 6.5.3.

За наявності підстав, передбачених частиною першою цієї статті, рішення суду про визнання актів ради незаконними, висновків відповідного комітету Верховної Ради Верховна Рада України може призначити позачергові вибори міської ради. Питання про призначення Верховною Радою України позачергових виборів міської ради може порушуватись перед Верховною Радою України міським головою.

 Стаття 6.5.4.

Порядок проведення позачергових виборів рад визначається законодавством про вибори в Україні.

 Стаття 6.5.5.

Міська рада,  щодо якої Верховна Рада України прийняла рішення про проведення позачергових виборів, продовжує діяти до обрання нового складу відповідної ради.

 Глава 6.6. Дострокове припинення повноважень міського голови.

 Стаття 6.6.1.

Повноваження міського голови вважаються достроково припиненими у разі:

1) його звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень голови;

2) припинення його громадянства;

3) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;

4) порушення ним вимог щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлених цим Законом;

5) визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер;

6) його смерті.

 Стаття 6.6.2.

Повноваження міського голови можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.

 Стаття 6.6.3.

Повноваження міського голови за наявності підстав, передбачених частиною другою цієї статті, та в інших випадках можуть бути припинені достроково за рішенням  ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради.

 Стаття 6.6.4.

Прийняттю рішення про припинення повноважень сільського селищного, міського голови має передувати створення і подальша реєстрація у органах юстиції відповідної ініціативної групи та збір підписів не менше як 10 %  зареєстрованих виборців за місцем проживання.

 

Стаття 6.6.5.

За  наявності  рішень  суду  про  визнання  розпоряджень чи дій міського голови незаконними, висновків відповідного комітету Верховної Ради Верховна Рада України може призначити позачергові вибори міського голови. Питання про призначення Верховною Радою України позачергових виборів міського голови може порушуватись перед Верховною Радою України відповідною міською радою.

 Стаття 6.6.6.

Порядок проведення позачергових виборів міського голови визначається законодавством про вибори в Україні.

 Стаття 6.6.7.

Повноваження міського голови припиняються з дня прийняття відповідною радою рішення про це, а в разі призначення Верховною Радою України позачергових виборів міського голови - в день обрання головою іншої особи.

 РОЗДІЛ VII. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ.

 7.1. Зміни та доповнення до Статуту територіальної громади міста прийняті Голопристанською міською радою на сорок дев’ятій сесії VІ скликання від 25.12.2013.

7.2. Статут підлягає реєстрації в установленому законодавством порядку.

7.3. Статут є постійнодіючим актом і не підлягає перезатвердженню новообраним складом міської ради.

Суперечки, пов'язані з реєстрацією та дією Статуту територіальної громади, а також відповідності актів органів і посадових осіб місцевого самоврядування Статуту територіальної громади міста Голої Пристані вирішуються в судовому порядку.

 

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.