Громадянське суспільство    

16 березня 2018 року,  п’ятниця

 

 


14 березня 2018 року,  середа

Кращі практики Норвегії у сфері енергоефективності  

5-9 березня делегація міських голів з міст-членів Асоціації міст України в рамках проекту «Польсько-Норвезька допомога для підвищення енергоефективності в Україні» відвідала з навчальним візитом Норвегію.

Делегація АМУ перебувала в Норвегії на запрошення Норвезької асоціації місцевих та регіональних влад. У складі делегації були представники міст Чортків, Чугуїв, Гола Пристань, Дніпро, Хмільник, Кременчук, Хотин, Кривий Ріг, Марганець, Миргород, Ніжин, Новоград-Волинський, Сватове, Вознесенськ, Львів, Барської, Баранівської та Сосницької ОТГ.

Голу Пристань на заході представляв міський голова Олександр Бабич.

Першого дня учасники візиту відвідали офіс Норвезької асоціації місцевих та регіональних влад в Осло. Директор Департаменту місцевої демократії, європейської політики та міжнародних відносин Норвезької асоціації місцевих та регіональних влад Фроде Ліндведт ознайомив учасників з метою створення Асоціації, її структурою, механізмами взаємодії з органами державної влади. Директор департаменту транспорту, планування та навколишнього середовища К'єтил Б'єрлунд презентував стратегії енергоефективності та відновлювальної енергії в муніципальному секторі Норвегії. Також перед учасникам виступили представники Норвезького водного і енергетичного управління (NVE), які ознайомили з історією створення організації, її цілями та основними завданнями, а також роллю в забезпеченні економії енергетичних ресурсів в країні.

         

Після представлення презентацій делегація ознайомилася з об’єктом утилізації відходів «Haraldrud» (м.Осло), що забезпечує комплексне перероблення побутових відходів. Представник Департаменту відновлювальної енергії муніципалітету м.Осло Сесіль Солванг Бьорнетун ознайомила гостей з основними принципами поводження з побутовими відходами у Норвегії, а потім провела детальну екскурсію по об’єкту, в ході якої учасники мали можливість ознайомитися практично з усіма етапами переробки сміття.

Другого дня делегація відвідала муніципалітет міста Дрьобак (центр комуни Фроґн), де мер міста та менеджер з інвестицій і управління власністю презентували досвід впровадження енергоефективних проектів в місті та окрузі. Зокрема, вони поділилися досвідом будівництва у місті 4-поверхової лікарні, реалізованими підходами до проектування, будівництва та експлуатації цього об’єкту. Згодом приймаюча сторона та українсько-польська делегація відвідали цю лікарню, де на практиці ознайомилися з реалізованими під час будівництва новітніми енергоефективними технологіями. До слова, при будівництві лікарні як основний будівельний матеріал використовувалися не бетон чи цегла, а дерево, що забезпечило (з урахуванням інших чинників) дуже економне споживання енергоресурсів.

Третього дня делегація відвідала місто Фредрікстад, зокрема, побудований у 2016 році спортивно-оздоровчий комплекс «Lisleby», який завдяки застосування енергоефективних технологій має нульовий рівень викидів; центр з реалізації рішень по скороченню споживання електричної енергії в приватних будинках Fr Energy sales/smart Energy; Кверхусенську середню школу, побудовану за принципами зелених технологій; Фриварський завод з переробки відходів, який за рахунок повторного використання ресурсів надає послуги централізованого теплопостачання та забезпечує виробництво біопалива.  

За матеріалами Асоціації міст України

  Як зазначив очільник Голої Пристані після повернення із Норвегії, навчальний візит дав змогу безпосередньо ознайомитися з реалізованими на практиці передовими технологіями у сфері енергоефективності, економного споживання енергоресурсів, перероблення побутових відходів. Спілкування з представниками органів місцевого самоврядування Норвегії, керівниками комунальних підприємств та установ дало можливість отримати практичний досвід щодо шляхів вирішення питань у сфері енергоефективності та поводження з відходами.

Фотозвіт 

 


12 березня 2018 року,  понеділок

І березень дарує диво, розпочинаючи весну 

Перше весняне свято – одне із головних щорічних подій. Традиція святкувати Міжнародний жіночий день з’явилася настільки давно, що багато хто навіть не пам’ятає його витоків. Рідко хто в цей день говорить про боротьбу жінок за свої права. Тепер його сприймають як привід сказати теплі слова своїм коханим і близьким жінкам.

Не обійшло це прекрасне свято і жінок Голої Пристані, які 7 березня мали змогу зануритися в світ прекрасного, забути про проблеми й турботи важких буднів і насолодитися чудовим концертом, який відбувся у міському Палаці культури "Сузір’я".

Не дивлячись на зовсім не весняну погоду, концертна зала Палацу культури була наповнена теплом і сяючими жіночими посмішками. Учасники святкового концерту багато зусиль приклали для того, щоб створити глядачам гарний настрій. Вітали присутніх дам чоловіки – не лише ведучі заходу Денис Вакуленко та Богдан Палій, а й маленькі джентельмени – учні молодших класів навчальних закладів міста, які дарували жінкам повітряні поцілунки та поробки – невеличкі квіткові букетики.

До поздоровлень на адресу прекрасної половини приєднувався перший заступник міського голови Віталій Гей, який побажав усім присутнім бути щасливими, коханими й веселими і виконав почесну місію – вручив подяку від Херсонської облдержадміністрації за сумлінну працю та високу професійну майстерність завідуючій ДНЗ №1 "Олімпієць" Наталі Поповій.

Не обділив увагою голопристанок і міський голова Олександр Бабич, який, хоча цього святкового дня і перебував у відрядженні, але щиро привітав жінок міста у відео-поздоровленні.

Ніжною та витонченою хореографічною композицією у виконанні Тетяни Тєлєнкової розпочався святковий концерт, присвячений прекрасній половині людства.

Танцями і віршами вітали своїх матусь, бабусь, тіточок і сестричок найменші мешканки міста – вихованки дитсадка №3 "Берегиня" (завідувач Т.Бурдига). Слова малечі були надзвичайно щирими, люблячими і зворушливими. А від дитсадка №2 "Посмішка" (завідувач С.Темченко) піснями і танцями присутніх вітали талановиті вихователі.

Приємними були і вітання від учасників театру "Світлячок" (керівник С.Михайленко), а також гумористичний подарунок від Микити Большакова. Підготували прекрасне музичне поздоровлення і чоловіки дитячої школи мистецтв.

Чудові пісні протягом усього концерту лунали від талановитих, творчих людей міста – Нонни Ішханян, Аріни Романенко, Володимира Мякоти, Тетяни Тимченко, Артема Харченка, Богдана Палія, Артема Тригуба, Тетяни Кривої, Світлани Лінник, Світлани Золотарьової, Сергія Хоменка, Миколи Коваленка та Євгена Чумаченка. Несподіванкою став виступ аматорського  інструментального гурту "Fest-band", який подарував присутнім пісню "Танго" із кінофільму "Запах жінки".

Але найбільшим сюрпризом свята стала "чоловіча гвардія" в обличчі міських чиновників, яка мала місію вручити квіти всім жінкам, присутнім у залі.

Весною, найкращими побажаннями та ніжними барвами квітів було наповнене свято, а чудовий концерт і тепла атмосфера зігріли душі присутніх та дали настанову: "Весна розпочалася!". 

  Наталья ЯРОВА. Фото автора.

Фотозвіт 

 


8 березня 2018 року,  четвер

Привітання міського голови з 8 березня 

 


6 березня 2018 року,  вшвторок

Плекаємо обдарованість!

   «Всередині дитини криються потенційні творчі можливості,

 й ми повинні працювати щосили, щоб розкрити цей потенціал»

Мартін Лютер Кінг 

 

Дитяча обдарованість традиційно займає одне з провідних місць серед найбільш цікавих і загадкових явищ природи. Саме високо обдаровані люди здатні внести свій найбільший внесок у розвиток суспільства. Обдаровані діти – майбутній цвіт нації, інтелектуальна еліта, гордість і честь України, її світовий авторитет, а тому перед кожним педагогом стоїть завдання, спрямоване на забезпечення формування інтелектуального потенціалу нації шляхом створення оптимальних умов для всебічно обдарованої молоді.

Кожна дитина по-своєму неповторна. Вона приходить у цей світ, щоб творити своє життя, знайти себе: хтось здібний до музики, образотворчого мистецтва, художньої праці, хтось до математики, хтось пише вірші, оповідання. Скільки дітей - стільки й здібностей, які залежать від психолого-фізіологічних особливостей людини, соціального оточення, сім'ї та школи.

Стосовно феномену обдарованості дитини існує дві протилежні точки зору. За соціальною концепцією визнається, що більшість дітей від народження однаково наділені розумом і різниця у рівні розвитку їх здібностей зумовлена різницею життєвих умов (Дж. Локк, К.А. Гельвецій, В.П. Єфроїмсон). Друга – теорія генетичної спадковості, за якою обдарованість є вродженим, досить рідкісним явищем, що успадковується від батьків і навіть через покоління (Ф.Гальтон, Р. Стернберг).

Як же впізнати обдаровану дитину? У працях зарубіжних педагогів і психологів виявлено десять ознак талановитих дітей:

• Вони завжди чимось зайняті і дуже активні.

• Хочуть знати про все більш докладно і вимагають від дорослих додаткової інформації.

• Навчання їм у задоволення: вони хочуть учитись і досягають успіхів.

• Здатні займатися самостійно.

• Уміють критично оцінювати дійсність і намагаються проникнути у суть явищ, не задовольняючись поверхневим поясненням.

• Урок представляє для них інтерес тоді, коли використовується проблемний метод.

• На відміну від однолітків, краще можуть розкрити відношення між явищами та сутністю, систематизувати, класифікувати.

• Прагнуть працювати і працюють більше за своїх однолітків.

• Ставлять безліч питань дорослим, які знаходяться поруч, і чекають невичерпної відповіді на своє питання.

• Мають сильно виражене почуття справедливості.

Природні можливості людини можна порівняти з глибокою криницею, в якій на різній глибині лежать різні здібності: одні – вище, ближче до поверхні, вони виявляються легше, інші - глибше або зовсім глибоко. Щоб їх виявити, необхідні як зовнішні сприятливі умови, так і чималі зусилля самої людини. Ніякі здібності не можна розвинути без відповідних знань, умінь, без уважності, наполегливості, працьовитості, почуття відповідальності за доручену справу і прагнення доводити її до кінця. Талант - це передусім кропітка й цілеспрямована праця.

В умовах закладу загальної середньої освіти важливо правильно організувати роботу вчителя з обдарованими дітьми, не тільки створюючи необхідні умови для їх розвитку, а й психологічно готуючи їх до наполегливої праці, самовиховання. Працювати з обдарованими та здібними учнями дуже відповідально, тому вчителі приділяють велику увагу самоосвітній діяльності, використовують в роботі ефективні педагогічні та психологічні методики, технології, форми і методи розвитку творчих здібностей цієї категорії учнів.

Щороку з метою розвитку творчого потенціалу обдарованих дітей на базі шкіл  м. Херсона проводиться ІІІ (обласний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін. У січні-лютому 2018 року 33 учні нашого міста брали участь в обласних олімпіадах. У ІІІ (обласному) етапі високий рівень знань показали такі учні шкіл нашого міста: 

Підсумки обласних олімпіад 2018 року

№ з/п

Назва дисципліни

Всього учасни-ків

 

 

ПІБ переможців, клас

 

 

Школа

Місце

 

 

Учитель

1

Трудове навчання

3

Канівець Ілля, 9 клас

Іванов Ярослав, 10 клас

Спеціалізована школа

Спеціалізована школа

І

ІІ

Семененко Наталія Миколаївна

2

Математика

4

Лібровський Владислав, 7клас

Голопристанська гімназія

ІІІ

Горбенко Ірина Федорівна

3

Географія

3

Томилка Олена, 11 клас

 

Голопристанська гімназія

ІІІ

 

Попова Ангеліна Віліусівна

4

Біологія

4

Соловйова Ольга, 8 клас

 

Томилка Олена, 11 клас

Голопристанська гімназія

 

Голопристанська гімназія

ІІІ

 

ІІІ

Тетерюк Людмила Іванівна

Такун Наталія Борисівна

5

Українська мова

та література

4

Толмачова Яна, 9 клас

 

Корж Тетяна, 10 клас

Голопристанська ЗОШ № 1

 

Голопристанська гімназія

ІІІ

 

ІІІ

Сумленна Ганна Миколаївна

Тригуб Наталія Володимирівна

6

Історія

4

Малашкова Дар’я, 11 клас

 

Голопристанська гімназія

ІІІ

Лобастова Ірина Миколаївна

7

Інформаційні технології

1

Харченко Артем, 9 клас

Голопристанська ЗОШ № 1

ІІІ

Буженко Віталіна Валеріївна

 


Важливу роль у пошуку обдарованої молодi та розвитку національної свiдомостi відіграють мовні та літературні конкурси. У ІІІ (обласному) етапі VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка ІІІ місце посіла Булюк Тетяна, учениця 7-го класу Голопристанської       загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 (учитель Сумленна Ганна Миколаївна).

 

У січні 2018 року відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Слід відзначити високу результативність організації науково-дослідницької роботи у Голопристанській гімназії, чому сприяє результативна робота шкільного наукового товариства «Дослідник». У Конкурсі взяли участь 4 учні Голопристанської гімназії (директор Лобастова Ірина Миколаївна):

Корж Тетяна (10 клас, учитель Арнаут Тетяна Миколаївна),

Стадник Юлія (9 клас, учитель Рубан Ірина Вікторівна),

Боброва Валерія (10 клас, учитель Іванова Тетяна Федорівна), 

Прозоровська Олександра  (11 клас, учитель Такун Наталія Борисівна)

та 1 учениця Голопристанської ЗОШ № 1 (директор Чумаченко Ольга Сергіївна) - Юрченко Єва (10 клас, учитель Плющ Ольга Павлівна). Перемогу, ІІ місце у секції «Літературна творчість» отримала Юрченко Єва зі своєю роботою «Душі моєї дивоцвіт» (науковий керівник Плющ Ольга Павлівна).  

Переможці олімпіад і конкурсів – це обдаровані діти, ерудовані, з винятковою начитаністю, які здатні наполегливо та цілеспрямовано працювати над собою і прагнуть завжди знайти істину.

Головне завдання сучасного вчителя - збудити, дати виявитися самостійним творчим силам дитини, виховати людину з широким розумінням своїх обов’язків, з незалежним високим розвиненим розумом, таку людину, яка проведе в життя свою незалежну думку. Ця людина має бути творчою та успішною.

Побільше дітей нам, креативних, метушливих, інтелектуальних, здібних!

Вітаємо наших переможців, дякуємо за піднесення авторитету рідного міста та бажаємо успіхів, натхнення і подальших перемог!  

Світлана МЕЛЬНИЧУК,

методист методичного кабінету при відділі освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Голопристанської міської ради 

 

 


5 березня 2018 року,  понеділок

Шлях до Тараса

 Щовесни, коли тануть сніги і на рясті засяє веселка,

Повні сил і живої снаги ми вшановуєм пам'ять Шевченка! 

Такими словами розпочався урочистий захід під назвою "Шлях до Тараса" з нагоди 204–ї річниці Дня народження письменника, поета, художника, пророка Тараса Григоровича Шевченка. У картинній галереї, де 6 березня проходили урочистості, зібралися представники місцевої та районної влади і громадськість міста, аби вшанувати пам’ять видатного сина України, який, увібравши в себе душу народу, підніс його духовну велич і красу на найвищу височінь, чим збагатив увесь світ.

Учасники мітингу разом із ведучою Юлією Решетило згадали життєвий шлях Великого Кобзаря, який став знаковою фігурою не лише української, а й світової літератури, здобувши право на безсмертя. Тому, як зазначали виступаючі, навіть через роки і віки, не міліє, а прибуває джерело людської шани та поваги.

Зверталися до присутніх і представники влади – перший заступник міського голови Віталій Гей, голова райдержадміністрації Тетяна Гасаненко, заступник голови районної ради Іван Басараб. Вони наголошували на тому, що життя Кобзаря є прикладом справжньої любові до свого краю, а його постать настільки потужна, що здатна об’єднати навколо духовних і моральних ідей всю Україну. Зачитували і вірші Великого Тараса,  які на сьогоднішній час не втратили актуальності і закликають до активності громадянської позиції.

Знайшли відгук у серцях глядачів і вірші про Шевченка, які виконали вихованці гуртка "Крила натхнення" Євгенія Мордань та Максим Вєртіков, а пісня "Думи мої" у виконанні ансамблю скрипалів "Чарівна скрипка" зворушила присутніх.

Завершився мітинг покладанням квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку від керівництва міста і району.

Тож нехай святе Шевченкове ім’я об’єднає усіх українців незалежно від поглядів та переконань, задля щасливого майбутнього рідного народу.

  Наталья ЯРОВА. Фото автора.

Фотозвіт 

 

 


Початок

Використання інформаційних та фотоматеріалів сайту тільки з дозволу адміністрації
 
 

 

Заради пам’яті Героїв

21.03.2018
 Так швидко біжить час... Здавалося б, лише нещодавно відбувалися ті трагічні події на Майдані Незалежності, коли під час Революції Гідності проливалася кров невинно убитих патріотів, які разом із мільйонами українців хотіли, аби купка можновладців не відібрала в народу України прагнення європейського ...


Стань донором крові!

02.03.2018
  Донорство — єдине джерело одержання донорської крові її компонентів та препаратів. Незважаючи на те, що донорство в Україні регламентоване чинними нормативними актами, воно переживає спад, пов’язаний зі складним соціально-економічним станом, погіршенням демографічних показників, ...


ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ ГОЛОПРИСТАНСЬКОГО РАЙОНУ!

01.03.2018
    З 12 по 16 березня 2018 року в нашому районі буде працювати бригада фахівців    Херсонського обласного онкологічного диспансеру  в  складі: - Ланкин Михайло Михайлович - лікар онкохірург, мамолог; - Бібік Євген Сергійович – онкоуролог; - Чуприна Володимир ...


Афіша

28.02.2018
      


Українці в якості наркокур'єрів. Виклики сьогодення.

28.02.2018
  Українці в якості наркокур'єрів. Виклики сьогодення.


Соціальне житло для дітей-сиріт

23.02.2018
Коли діти стають дорослими, батьки зазвичай прагнуть допомогти їм придбати власний куточок. Та якщо це не вдається – батьківський дім завжди залишатиметься для них надійним прихистком. Але як же бути сироті, яка не має найелементарнішого – даху над головою? У цьому випадку житлові права ...


"Свою долю-свічу я несла день за днем"

22.02.2018
  Так назвали працівники міської бібліотеки вечір пам'яті нашої поетеси-піснярки Наталі Коломієць, якій напередодні – 17 лютого мало б виповнитися 55 років. Вік, коли досвід переливається в мудрість, а любов очищується від шлаків і залишається найголовніше: до Батьківщини, до родини, ...


Шановні голопристанці!

22.02.2018
  22 березня 2018 року о 08.00 годині в залі засідань міськвиконкому відбудуться громадські слухання з приводу обговорення проекту рішення виконавчого комітету Голопристанської міської ради «Про встановлення тарифів на послуги з  утримання будинків і споруд та прибудинкової ...


Вечір пам’яті

19.02.2018
 


Шановні голопристанці!

19.02.2018
  20 лютого український народ вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні. Чотири роки тому відбулись масові розстріли мирних громадян під час Революції Гідності. Відважні патріоти держави віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, свободу, європейське майбутнє України. Революція гідності ...