Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Реабілітація дітей з інвалідністю за принципом «гроші ходять за людиною»

12.02.2020

 

В Україні запроваджено новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю за принципом «гроші ходять за людиною», що сприяє підвищенню якості в отриманні «особливими дітьми» реабілітаційних послуг.
Завдяки внесенню 4 грудня 2019 року змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 р. №309» у 2020 році заходи з реабілітації мають можливість отримати діти з інвалідністю не лише внаслідок дитячого церебрального паралічу, а також з іншими захворюваннями.
Для отримання дітьми з інвалідністю послуг з реабілітації відповідно до постанови один з батьків або законний представник дитини має подати за місцем обліку до районного управління праці та соціального захисту населення заяву у довільній формі про направлення дитини до відповідної реабілітаційної установи разом з копіями документів:
· паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
· індивідуальної програми реабілітації (надалі – ІПР), що видана ЛКК лікувально-профілактичного закладу із зазначенням необхідності проходження реабілітації у відповідному закладі;
· виписка з медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма №027/о);
· паспорта громадянина України законного представника дитини з інвалідністю.
Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до ІПР, у якій зазначається обсяг та строки їх проведення.
УВАГА!!! Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до ІПР за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження І або ІІ ступенів – 16 тис. грн, ІІІ ступеня –25 тис. грн.
КРІМ ЦЬОГО!!! На сьогодні діти з інвалідністю (усіх нозологічних форм захворювання) також можуть бути забезпечені реабілітаційними послугами відповідно до Порядку надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 80, зі змінами. Даний Порядок визначає механізм надання особам з інвалідністю та/або дітям з інвалідністю, та/або дітям віком до трьох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності (з метою попередження інвалідності), послуг із комплексної реабілітації (абілітації) в реабілітаційних установах комунальної та державної форми власності.
ЗВЕРТАЄМО УВАГУ!!! Усі, кого зацікавила зазначена інформація, мають можливість ознайомитися із Переліком реабілітаційних установ сфери управління Міністерства соціальної політики України та сфери управління органів соціального захисту населення державної та комунальної форми власності, в яких надаються послуги із комплексної реабілітації (абілітації) на веб-сайті Мінсоцполітики України: www.mps.gov.ua, у розділі «Інвалідність», за посиланням «Особи з інвалідністю».
За додатковою інформацією звертатися до управління соціального захисту населення, сім'ї та праці виконавчого комітету Голопристанської міської ради за адресою: вул. Покришева, 41, каб.№11.
Телефон для довідок: 2-10-76
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.