УВАГА ! ПЕРЕВІРКА СИСТЕМИ ОПОВІЩЕННЯ НАСЕЛЕННЯ

06.11.2019

Шановні громадяни!
11-13 листопада 2019 року проводиться комплексна перевірка регіональної системи централізованого оповіщення із включенням електросирен та передачею навчальної інформації цивільного захисту по каналам телерадіомовлення (“Скіфія”, радіо “Таврія”).
В ході перевірки передбачено:
11 листопада 2019 року - з 12.40 до 12.45 – передача навчальної інформації з питань цивільного захисту по радіо «Таврія» (100,6 FM);
12 листопада 2019 року:
з 13.37 до 13.40 – включення електросирен;
з 13.40 до 13.45 – передача навчальної інформації з питань цивільного захисту по телеканалу «Скіфія»;
Регіональна система централізованого оповіщення призначена для інформування та оповіщення органів влади, формувань цивільного захисту та населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій.
Необхідно кожному пам’ятати, що повідомлення про загрозу або виникнення небезпечних подій (аварій, катастроф, стихійних лих) здійснюється за допомогою проводового (радіотрансляційні вузли) та ефірного радіомовлення (радіо «Таврія»), телебачення (канали УТ-1 , “Скіфія”) та інших засобів масової інформації.
Перед терміновою інформацією передається сигнал цивільного захисту “УВАГА ВСІМ” – попереджувальний голосовий або звуковий сигнал про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, який розповсюджується за допомогою уривчастого звучання електросирен (3-5 хвилин), частих гудків підприємств, ударів у дзвони культових споруд, інші металеві предмети, трансляцією в мережах радіомовлення і телебачення спеціальної фонограми.
У повідомленні надається інформація про характер та місце виникнення надзвичайної ситуації, зону можливого ураження, порядок дій населення, види захисту тощо.
Тривалість доведення повідомлень становить не менше 5 хвилин та за необхідності повторюються через 10-15 хвилин.
У разі отримання інформації про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій зберігайте спокій, не допускайте паніки. Вимкніть домашні електричні та нагрівальні прилади, газові плити, приготуйте документи, речі першої необхідності, сповістіть сусідів про одержану інформацію. Допоможіть хворим та людям похилого віку. Будьте готові до евакуації в безпечні місця.
Тримайте включеними пристрої радіомовлення і телебачення, Інтернет та надалі дійте відповідно до вказівок місцевих органів цивільного захисту.
Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення і територій та мобілізаційної роботи виконавчого комітету міської ради Іван МОШЕНСЬКИЙ

 

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.