Умови забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації

07.08.2019

 

Умови забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації

Управління соціального захисту населення, сім'ї та праці виконавчого комітету Голопристанської міської ради проводить роботу із забезпечення людей з інвалідністю, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації (далі — ТЗР).
Порядок забезпечення ТЗР інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, перелік таких засобів, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321 (далі – Порядок).
Цей Порядок визначає:
- механізм безоплатного забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення ТЗР;
- безготівкового перерахування коштів підприємствам, що виконали індивідуальні заявки інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення на виготовлення ТЗР, надання послуг з їх ремонту.
Дія цього Порядку не поширюється на осіб, інвалідність яких пов’язана з трудовим каліцтвом, що настало внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.
До технічних та інших засобів реабілітації, якими забезпечуються особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та інші окремі категорії населення через органи соціального захисту населення належать:
- протезно-ортопедичні вироби, в тому числі ортопедичне взуття;
спеціальні засоби для самообслуговування та догляду;
- засоби для пересування;
- допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;
- меблі та оснащення;
- спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.
Категорії осіб, які мають право на забезпечення ТЗР:
•інваліди та діти-інваліди забезпечуються усіма видами технічних та інших засобів реабілітації;
•ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ і ветерани державної пожежної охорони забезпечуються протезами верхніх та нижніх кінцівок, спеціальними засобами для самообслуговування та догляду, які є обов’язковими для застосування у разі забезпечення такими протезами;
•особи похилого віку забезпечуються протезами верхніх та нижніх кінцівок і спеціальними засобами для самообслуговування та догляду, які є обов’язковими для застосування у разі забезпечення такими протезами;
•учасники антитерористичної операції, які постраждали внаслідок антитерористичної операції забезпечуються усіма видами технічних та інших засобів реабілітації;
•жінки після мастектомії та з вродженими вадами молочних залоз забезпечуються протезами молочних залоз, ліфами для їх кріплення, ортезами на верхні кінцівки, зокрема компресійними рукавами.
Для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення працівники органів соціального захисту населення нададуть ґрунтовну консультацію щодо:
· переліку підприємств, які відповідають кваліфікаційним вимогам із зазначенням контактних даних, до яких особи з інвалідністю або їх законні представники можуть звернутися з питань забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;
· електронного каталогу технічних та інших засобів реабілітації, якими такі підприємства забезпечують осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших осіб;
Електронний каталог-класифікатор технічних та інших засобів реабілітації розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики України http://wheelchairs.protez.eu/Wheelchairs).
Куди звертатися для взяття на облік щодо забезпечення ТЗР
Інваліди, діти-інваліди та інші окремі категорії населення звертаються до управління соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.
Необхідні документи для взяття на облік щодо забезпечення ТЗР:
- заява;
- паспорт або свідоцтво про народження (для дітей віком до 14років);
- висновок МСЕК про встановлення інвалідності для осіб з інвалідністю (для дітей з інвалідністю – висновок ЛКК) у разі, коли особа вперше звертається до органів соціального захисту населення або змінюється група і причина інвалідності;
- індивідуальна програма (для особи з інвалідністю та дитини з інвалідністю) або висновок ЛКК (для інших осіб, осіб з інвалідністю, група інвалідності яких установлена до 1 січня 2007 р. як безстрокова або строк дії якої не закінчився), містить показання для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;
Механізм забезпечення ТЗР
Людям з інвалідністю надається можливість самостійно вибирати підприємство, яке виготовлятиме необхідний йому засіб реабілітації. Для цього спеціалісти управління отримують каталоги технічних виробів підприємств-виробників із зазначенням габаритних даних та інших особливостей моделей.
На підставі представлених документів та проведеного анкетування антропометричних даних та з урахуванням рекомендацій лікарів готується та відправляється направлення на протезне підприємство, яке обрано інвалідом для виготовлення засобу реабілітації.
Отримати технічний засіб реабілітації можна за бажанням заявника безпосередньо на підприємстві, в сервісному центрі або органі соціального захисту населення за місцем проживання.
Для отримання більш детальної інформації просимо звертатися до управління соціального захисту населення, сім'ї та праці виконавчого комітету Голопристанської міської ради за адресою: вул. Покришева, 41, каб.№11.
Телефон для довідок: 2-10-76
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.