Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Обережно! Горить сухостій

01.07.2019

 

Щороку влітку починається справжній «пекельний бум»: горить сміття суха трава на господарських угіддях, уздовж транспортних магістралей на узбіччях вулиць .

Через часті випадки спалювання сухостою та сміття зростає небезпека виникнення пожеж у лісових масивах, дачних будинках та будь-яких інших будівлях та спорудах, поблизу яких проводиться безумне випалювання.
З початку року в Голопристанському районі зареєстровано 101 випадок виникнення пожеж даного характеру. Остання з них виникла 28 червня в районі Голопристанського звалища сміття. Пожежею охоплено площу в 4,8 гектарів.
Шкода від спалювання сухої трави, стерні, побутових відходів украй небезпечна. До складу диму від спалювання сміття, трави та листя входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин. Спалювання сміття та трави призводить до руйнування ґрунтового покриву, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми.
При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях, вдовж доріг, виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, ліси, і навіть житлові будинки. Якщо спалювати суху траву на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, дим і вогонь здатні спричинити замикання ліній електропередач, що може призвести до руйнівних наслідків для населених пунктів та промислових об’єктів.
Заборонено спалювання всіх видів відходів на прибудинкових територіях і в сміттєзбірниках, на території зелених насаджень. Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниці, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність.
Якщо Ви помітили горіння сухої трави – спробуйте самотужки його ліквідувати. У випадках значного поширення пожежі – негайно повідомте про загоряння за телефоном 101.
Голопристанський РВ ГУ ДСНС України у Херсонській області
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.