Щаслива дитина - лише в родині!

12.06.2019


Цікаве життя людини: хтось народжується щасливим, комусь доводиться пережити тимчасові життєві труднощі, але є і такі долі, коли немає змоги щось змінити самотужки.
Відсутність батьківського тепла, маминої колискової на ніч, іграшок та подарунків на свята від рідних – все це є життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Ці діти живуть в інтернатах, мають одяг та їжу, влітку вони відпочивають в оздоровчих таборах, але є одна прикрість – їх ніхто не чекає вдома, і нікому пожалітись про забитий синець чи похвалитись успіхом у спортивних змаганнях… Їм не пощастило мати сім’ю.

 
Проблема попередження раннього соціального сирітства в наш час є надзвичайно актуальною, оскільки 72% дітей, які знаходяться в інтернатах, – це «сироти» при живих батьках.

 
Для деяких дітей «сирітство» починається практично з моменту народження, але більшості статус дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування надається після тривалого проживання в рідній сім’ї.
Тому, коли збереження рідної сім’ї для дитини є неможливим або не відповідає її інтересам, то альтернативні форми сімейного виховання можуть стати ефективною підтримкою. Бо ніякий інтернатний заклад не зможе замінити дитині домашнього затишку, лагідних, материнських слів, надійного батьківського плеча. Бо саме сім’я повинна допомогти дитині сформувати правильні моральні цінності та життєві орієнтири.
Пошуком кандидатів для створення прийомних та опікунських сімей, дитячих будинків сімейного типу для таких дітей у місті Гола Пристань займається служба у справах дітей та соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю виконавчого комітету міської ради.
На сьогоднішній день у нашому місті створено та успішно функціонує 3 прийомні сім’ї, в яких виховується 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а 37 таких дітей - перебувають під опікою (піклуванням). Це звичайні родини міста Гола Пристань, тільки в серці цих людей не гасне вогонь щирості, самовідданості, доброти до дітей, які зазнали в своєму маленькому житті стільки негараздів.
Якщо Ви маєте серйозні наміри та готові змінити життя таких дітей на краще, взявши їх до себе в сім’ю, звертайтесь до служби у справах дітей та соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю виконавчого комітету Голопристанської міської ради за адресою: м. Гола Пристань, вул. Покришева, 41, каб. № 5, або за телефоном: (05539) 7-71-73.
Наталя Майданюк, головний спеціаліст служби у справах дітей та соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю виконкому міської ради

 

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.