Незвичайна подорож у минуле

12.06.2019

 

5 червня учні 5-Б класу ЗОШ№4 завітали до музею Побуту Голопристанської гімназії.
Бажання відвідати музей-світлицю виникло у нас ще під час навчання. На уроках літератури ми з п’ятикласниками знайомилися з життєвими і творчими шляхами Івана Франка, Тараса Шевченка та інших видатних українців. Усі вони були тонкими знавцями народного побуту. Під час спілкування стало ясно, що багато учнів ще ніколи не бачили традиційної української хати та незнайомі з особливостями сімейного побуту минулих століть. Діти залюбки підтримали пропозицію завітати до музею Побуту Голопристанської гімназії.
З короваєм у світлиці нас, як дорогих гостей, у святковому національному одязі зустрічала керівник музею Ірина Вікторівна Рубан, яка свого часу була ученицею засновника музею, вчителя української мови та літератури Миколи Васильовича Буженка. Зручно вмостившись за столом, діти роздивлялися довкола, затамувавши подих. У світлиці пахло здобою, теплом і щастям. Так розпочалася наша подорож у минуле.
Із задоволенням п’ятикласники слухали розповідь Ірини Вікторівни про найсвятіше і найпочесніше місце у хаті – покуть, про піч, кухонне та господарське приладдя, дитячий куточок, про обереги родини: вишиті рушники, ляльки-мотанки. Звичайно, всіх вразила величезна скриня з купою різних старовинних речей. У ході спілкування школярі охоче відповідали на запитання.
Музей Побуту має свою родзинку. Вона настільки «смачненька», що полонила увагу учнів від початку до кінця екскурсії. Це можливість брати експонати до рук, відчувати їх вагу, запах. Із вогником радості в очах діти вчилися користуватися предметами побуту, визначали види живих рослин, принесених спеціально для нас! Їх лікарські властивості. Через гру діти пригадували народні свята, прислів’я, українські казки. Змагалися за звання кращого знавця борщу та компоту, вгадували на дотик крупи, ловили рибу. Жоден учень не залишився без уваги. За участь у конкурсах всі отримали смаколики.
На прощання Ірина Вікторівна почастувала п’ятикласників запашним короваєм зі справжнім узваром та солодкою водою.
Діти, захоплені такою неймовірно цікавою мандрівкою у минуле, хором виявили бажання прийти ще раз.
Класний керівник 5-Б класу Голопристанської ЗОШ №4 Поліщук Олена Олександрівна
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.