З 01 липня набуде чинності новий порядок розслідування нещасних випадків та професійних захворювань

06.06.2019

Олешківське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області звертає увагу усіх страхувальників Олешківського та Голопристанського районів на те що з 01 липня 2019 року втрачає чинність «Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві» затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 року №1232.
Нова редакція Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві була затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337 та набуде чинності 01.07.2019.
Дія документу розширена на всіх застрахованих (офіційно працевлаштованих) осіб, фізичних осіб-підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, членів фермерських господарств, осіб, які працюють на умовах цивільно-правового договору та ін.
Відповідно до нового Порядку рішення щодо визнання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) пов’язаними чи не пов’язаними з виробництвом приймається комісією (спеціальною комісією) шляхом голосування простою більшістю голосів. У разі рівної кількості голосів членів комісії голос голови комісії є вирішальним.
Також з 01 липня вступає у силу строк давності для розслідування нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, який становитиме три роки з дня їх настання. Водночас, у разі встановлення факту нещасного випадку рішенням суду, розслідування проводиться незалежно від дати їх настання.
Крім того, документом подовжено строки проведення розслідування нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) до 5 робочих днів (проти 3 днів у попередній редакції), спеціального розслідування – до 15 робочих днів (проти 10 днів).
Зменшено кількість документів, які оформлюються за результатами роботи комісії з розслідування: складається акт за формою Н­?1/П (якщо нещасний випадок пов'язаний із виробництвом) або Н-1/НП (якщо не пов'язаний), акт за формою Н-5 скасовано.
Нагадаємо, за даними Фонду соціального страхування України рівень професійної захворюваності у І кварталі 2019 року зріс на 22,2% порівняно з тим же періодом минулого року. Кількість нещасних випадків на виробництві зменшилась на 4,7%, кількість смертельних нещасних випадків – на 1,1%.
За даними Олешківського відділення УВД ФСС України в Херсонській області 1 кварталі 2019 року професійних захворювань в установах на підприємствах та організаціях Олешківського та Голопристанського районів не зареєстровано. Зареєстровано 4 нещасних випадки. З них 1 нещасний випадок груповий із смертельними наслідками, 2 нещасних випадки з тимчасовою втратою працездатності працівників та 1 нещасний випадок визнано непов’язаним з виробництвом.
Страховий експерт з охорони праці Олешківського відділення УВД ФСС України в Херсонській області О.В.Козир
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.