Міський голова відвідав заходи у м. Києві

11.05.2019

 

24 та 25 квітня у Києві пройшло 2 заходи, де почесним представником від Голої Пристані став міський голова Олександр Бабич.

24 квітня у Києві відбулася конференція «Smart Ukraine: цифрові технології для розвитку міст». Подія стала першою у серії заходів, присвячених популяризації впровадження елементів е-демократії в українських містах.
Мета конференції — активізувати українські команди у розбудові електронної демократії та надихнути їх на створення та запуск інноваційних сервісів та онлайн інструментів. Завдяки обміну досвідом, підтримці експертів та презентаціям успішних кейсів ініціативні учасники з усієї України зможуть втілити власні інноваційні ідеї, які стануть стартовою платформою для розв’язання проблем громад. 
Організатор заходу — міська ініціатива Kyiv Smart City у партнерстві з представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні за підтримки Київської міської державної адміністрації, Асоціації міст України та Центру розвитку інновацій.
Захід об’єднав близько 200 учасників зі всієї країни для обговорення перспектив упровадження цифрових послуг та інструментів електронної демократії в українських містах. Конференція виявила переваги децентралізації та впровадження онлайн послуг на місцевому рівні шляхом обміну навичками та залученням міжнародного досвіду. Також були порушені питання побудови мережі розумних міст для перетворення України на інноваційну та технологічну країну. На конференції спікери та учасники обговорювали питання цифрової стратегії майбутнього України в рамках глобальної діґіталізації, а саме досвід міст у впровадженні інноваційних цифрових сервісів та послуг. Також обговорювалися питання концепції Smart City як інструменту впровадження горизонтальної системи управління містом та як діґіталізація впливає на залучення громадськості до розвитку електронної демократії.
На заході виступали Юрій Назаров, директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, Ярослава Бойко, координаторка міської ініціативи Kyiv Smart City, Олена Давліканова, координаторка проектів представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, Діна Серебрянська, експертка з місцевого економічного розвитку, АМУ , Сергій Лобойко, голова Центру розвитку інновацій, співкоординатор проекту «Громадський бюджет Києва», експерт групи «Електронна демократія» РПР
Конференція Smart Ukraine відкриє серію заходів, присвячених формуванню електронної демократії в українських містах. Ініціативні команди працюватимуть над втіленням власних проектів. Найкращі з них будуть представлені на Kyiv Smart City Forum 2019, який відбудеться 1 жовтня. Команда, яка досягне особливого прогресу у діджиталізації свого міста, отримає поїздку у Німеччину, аби ще глибше познайомитися з міжнародним досвідом розвитку інновацій та технологій.


25 квітня відбулося урочисте вручення національних номінацій І етапу ІІІ Міжнародного будівельного конкурсу «Європейська нагорода». Асоціація міст України надала патронат цій ініціативі, а також є партнером конкурсу. Організатором конкурсу та церемонії нагородження стала Програма Ради Міжнародного будівельного конкурсу «Європейська нагорода», до складу якої входять Польсько-Українська Господарча Палата та Polish Business Center в Києві, Посольство Чеської Республіки у Варшаві, Національна морська академія в Одесі, Одеська академія будівництва та архітектури, Технічний університет у Зволені, Почесний Консул Австрії у Вроцлаві, Почесний Консул України в місті Бидгощ, Національна Спілка Архітекторів України. Захід відбувся в Києві, у Будинку архітектора України.
Почесними гостями церемонії стали Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, Президент Асоціації захисту національної матеріальної спадщини та міжнародного будівельного конкурсу «Європейська нагорода» Роман Пікула, представник Polish Business Center в Києві Верноіка Маркун та Президент Національної спілки архітекторів України Володимир Гусаков.
Також у заході взяли участь головний архітектор Києва, директор Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Олександр Свистунов, Голопристанський міський голова Олександр Бабич, архітектори, інвестори, підрядники та розробники проектів з українських міст, експерти будівельної галузі.
Захід відкрив Президент Асоціації захисту національної матеріальної спадщини та міжнародного будівельного конкурсу «Європейська нагорода» Роман Пікула. 
Нагороджені переможці були відзначені у дванадцяти категоріях: 
• Культура
• Промислово-інженерні об’єкти
• Історичні пам’ятки
• Освітні заклади та установи
• Житлові будинки, резиденції
• Громадські об’єкти
• Фасади і термомодернізація
• Нові об’єкти в міському просторі
• Спортивні об’єкти
• Релігійні об’єкти
• Зелені території
• Здоров’я
Переможці І етапу продовжать участь у конкурсі, а у разі перемоги стануть учасниками урочистого нагородження, отримати міжнародне визнання та публікації у національних і європейських будівельних ЗМІ. Майбутній володар «Європейської нагороди» 2019 року буде визначений на церемонії, яка відбудеться у Варшаві в серпні цього року.


 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.