У Херсоні пройшла конференція "Школа і бібліотека: інтеграція медіаосвітніх практик"

24.04.2019

 

"Якщо ви не йдете до медіаосвіти, то медіаосвіта прийде до вас сама" - саме ці слова менеджера медіаосвітніх програм Академії української преси пані Оксани Волошенюк можна використати як епіграф для науково-методичної конференції "".

І справді, ми живемо в світі надзвичайного потоку інформації. Як в умовах глобального технологічного та інформаційного буму не потонути у його вирі? Як відрізняти правду від фейку? Якою інформацією користуватися? Як навчити цьому дітей? Відповіді на ці та багато інших запитань отримали 17 - 18 квітня у Херсоні учасники конференції: заступники директорів з виховної роботи закладів загальної середньої освіти Херсона, працівники шкільних бібліотек міста, дитячих і публічних бібліотек Херсонської області, що обслуговують дітей, а також фахівці з Національної бібліотеки України для дітей і Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.Лягіна.

Пленарне засідання конференції пройшло у актовій залі Херсонської гімназії №6.
З вітальним словом до учасників конференції звернувся Чабан Вадим Іванович, заступник голови обласної державної адміністрації, та Ніконов Юрій Миколайович, начальник управління освіти Херсонської міської ради.

 

Учасники конференції заслухали доповіді:
- "Проект "Відкрита бібліотека" в сучасній школі" Кияновського Артема Олександровича, директора НВК "Школа гуманітарної праці", кандидата педагогічних наук, заслуженого працівника освіти України;
- "Медійна компетентність сучасного бібліотекаря: вчимося і працюємо разом" Бардашевської Анни Іванівни, директора Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, заслуженого працівника культури України;
- "Медіаграмотність в Україні: розвиток та перспективи" Волошенюк Оксани Валеріївни, менеджера медіаосвітніх програм Академії української преси (м. Київ);
- "Формування медіа-простору сучасної бібліотеки: огляд інноватики" Кисельової Сніжани Валеріївни, завідувача відділу каталогізації Національної бібліотеки України для дітей.

Подальша робота конференції проходила у секціях - "Створення позитивного іміджу закладу загальної середньої освіти шляхом колективної медіатворчості" та "Бібліотеки у медіасередовищі: навчання, навігація, контент", що проводились у Школі гуманітарної праці та в бібліотеці імені Дніпрової Чайки. Відбулось також передбачене програмою конференції ознайомлення з бібліотеками закладів загальної середньої освіти як осередками впровадження медійної грамотності в сучасній школі.

Цікавими для бібліотечних працівників були серії тренінгів та лекції з медіаосвітньої тематики. Надзвичайно насиченою і цікавою була лекція "Читання дітей і підлітків: довга дорога в Мережі..." завідувача кафедри теорії і методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидата пед. наук, доцента пані Галини Гич.

 

Робота секції "Бібліотеки у медіасередовищі: навчання, навігація, контент" розпочалась із театралізованої презентації для учасників конференції веб-проекту "Проекції долі Миколи Куліша".
Змінивши локацію, в ігровій залі центру "Вікно в Америку для майбутніх лідерів" бібліотечні працівники продовжили обговорення основної теми конференції.
Романченко Олена Леонідівна, заступник директора Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О.Лягіна, виступила з оглядом практики своєї бібліотеки у справі виховання компетентного і творчого медіа-користувача, а також поділилась своїми роздумами щодо викликів, відповіді на які можуть і повинні знайти бібліотеки в сучасному світі, аби стати для нової генерації важливими і надійними чинниками медійного простору.
Волошенюк Оксана Валеріївна, менеджер медіаосвітніх програм Академії української преси, презентувала учасникам конференції - бібліотечним працівникам - обширне коло практичних посібників, збірників матеріалів, навчальних програм, адресованих медіапедагогам. До речі, у електронному форматі практично всі вони доступні на веб-сайті АУП.

Доробок Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки був презентований у виступах Ковач Ірини Миколаївни, завідувача медіа-центру, керівника медіаклубу "NaVi" та Ліпкіної Альони Григорівни, головного бібліотекаря відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів - "Медіаіграшка як ефективний засіб роботи з читачами молодшого віку".

Учасники секції мали нагоду сьогодні також у блоці програми "Дебюти. Презентації. Прем'єри" ознайомитись із оглядом новинок українського книговидавництва, який підготувала й провела директор книготорговельної фірми "Учбова книга" Лісова Ганна Валеріївна, а також стати учасниками зустрічі-презентації дебютної книги херсонської письменниці і нашої колеги Юлії Чернієнко "Помста", що побачила світ у видавництві "Академія" (серія "Про і для підлітків").
Разом із доповідачами бібліотекарі і шкільних і спеціалізованих дитячих бібліотек розглянули перспективи роботи з виховання у школярів медійної культури й надихнулися на нові спільні звершення, адже найуспішніший практики - це практики партнерства.

Т.в.о. директора КЗ "Голопристанська міська бібліотека" Світлана Ярова

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.