Про патронатні сім’ї

18.04.2019


 Що таке патронатні сім’ї і навіщо це потрібно?

Сім’я – це головний осередок суспільства. Вона відіграє надзвичайну роль у його життєдіяльності. У сім’ї створюється найбільше суспільне багатство – людина. Тут вона народжується і формується як особистість.
Батьки дбають про здоров’я дитини, прагнуть забезпечити найкращі умови життя, мріють про її щасливе майбутнє. На жаль, не завжди стається так, як мріється. І діти, чиї батьки з різних причин не можуть ними опікуватися і на належному рівні виконувати свої батьківські обов’язки, потребують сторонньої допомоги. Тож в таких випадках може допомогти послуга патронату над дитиною, яка відбувається в сім’ї. 
Патронатна сім’я - альтернатива інтернатним закладам, притулкам для дітей та допомога біологічним батькам. . 
Патронат над дитиною – це комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя у період подолання дитиною та її батьками складних життєвих обставин. З моменту передачі дитини під патронат саме патронатний вихователь несе повну відповідальність за життя, збереження та покращення здоров’я дитини. 
Він професійно та майстерно налагоджує стосунки з дитиною, яка розлучена зі своїми батьками, оцінює її потреби, створює сприятливі, комфортні умови для розвитку та соціально психологічної реабілітації дитини, формування чи підтримки важливих для неї родинних стосунків, а також готує дитину до повернення у свою родину, або допомагає налагодженню контактів дитини з її новою сім’єю. 
Тому завдання патронатних вихователів надати професійну допомогу дитині, поки біологічні батьки вирішать свої проблеми і повернуть дитину у свою сім’ю або її буде влаштовано до інших сімейних форм виховання.
Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.
У патронатну сім’ю можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.
Розмір грошового забезпечення для батьків-вихователів становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць та додатково на кожну дитину, влаштовану в сім’ю - у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку.
Якщо ви виявили бажання стати патронатним вихователем, звертайтеся до Служби у справах дітей та соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю виконавчого комітету Голопристанської міської ради за адресою: м. Гола Пристань, вул. Покришева, 41, кабінет № 5. тел. 7-71-73.

Головний спеціаліст служби у справах дітей та соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю виконкому міської ради Наталя Майданюк

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.