Робімо добру справу разом!

13.03.2019

 

 

День Донора

 

Відповідно плану-графіку роботи виїзної бригади «Херсонського обласного центру служби крові» День Донора відбудеться 14 березня 2019 р. на базі терапевтичного відділення (вхід через рентгенологічне відділення) КП «Голопристанська центральна районна лікарня», що розташована за адресою м. Гола Пристань, вул. Санаторна 7.

Донорство - це надзвичайно благородна і життєво необхідна справа. Переливання донорської крові щодня потребують сотні хворих в Україні за життєвими показниками, але отримати її може лише кожен п’ятий. І серед таких хворих - багато дітей, велику частку складають військові, які боронять нас на Сході країни. Це десятки людських життів, які можна врятувати. Донорська кров рятує тяжко травмованих (в т.ч. з опіками), вагітних та породіль, подовжує життя хворим на гематологічні та онкологічні захворювання.

Донорська кров потрібна постійно. У відділеннях Голопристанської ЦРЛ за 2017 рік було перелито хворим майже 50 літрів цільної донорської крові, за 2018 рік 52 літра крові, 2019 році 9 літрів крові та її компонентів. Крім того для лікування та порятунку життя пацієнтів застосовуються препарати крові (суха та свіжозаморожена плазма, альбумін та інші).Україна в середньому заготовляє трохи більше 8-ми мілілітрів крові на людину, це майже удвічі менше від рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я. Тому кожен донор, який здає кров, робить свій безцінний внесок у добру справу — порятунок людських життів.
Не зважаючи на все вище перелічене, на жаль, активність жителів Голопристанського району в донорському русі дуже низька! Під час попередньої виїзної роботи бригади «Херсонського обласного центру служби крові» 20 листопада 2018 р. в с. Бехтери здали донорську кров 19 осіб, 22 листопада 2018 р. в с. Нова Збурївка 7 осіб, 13 грудня 2018 р. 35 осіб, враховуючи військовослужбовців на навчанні територіальної оборони.
Доводимо до відома керівників підприємств і установ, розташованих на території м. Гола Пристань та просимо сприяти проведенню Дня Донора.

Головний лікар КП «Голопристанська центральна районна лікарня» Є.Г. Шацило

 
 
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.