Обережно - СКАЗ

04.03.2019

 

 

Сказ (бешенство) - гострозаразна і небезпечна  для життя хвороба, яка передається  через укуси  та обслинення хворими тваринами і закінчується смертю.

Збудник ( вірус) – з’являється в слині за 14 днів до  виникнення явних ознак хвороби. Найчастіше  людина  заражається через укуси та обслинення котами та собаками, особливо бродячими та дикими тваринами.

Симптоми захворювання: інкубаційний  період  різної тривалості віл 10 – 14 діб  до 3 місяців, а іноді до 18 місяців. Клінічні  ознаки сказу найбільш вивчені у собак. Вони хворіють: буйною, тихою( або  паралітичною формою). Буйна  форма  триває 6 -11 діб. У першій стадії – тварина  уникає  людей, ХОВАЄТЬСЯ  у темні місця або навпаки  ластиться.

Друга стадія – збудження: тварина стає агресивною, без  причин гавкає і не слухає господаря.  Починає кидатися, ковтати повітря( немов  ловлячи мух) зривається з прив’язі.

Третя стадія – утруднюється ковтання ( немов  подавилася кісткою).Спостерігається водобоязнь, ковтання неїстівних предметів

(каміння, заліза). Хворі на сказ лисиці та вовки, на відміну від здорових, не бояться людей і тварин, забігають у населені пункти, кидаються і кусаються.

Якщо Вас вкусила будь – яка тварина: відразу проведіть місцеву обробку рани - необхідно поверхню рани промити водою  з господарським милом, а краї обробити 70% спиртом або настойкою йоду.

Сказ - це хвороба, з якою краще не зустрічатися. При  покусах негайно звернутися до лікаря, і своєчасно  розпочати курс щеплень, щоб запобігти розвитку хвороби.

Тварину, що вкусила, забивати  забороняється, її необхідно ізолювати  та доставити  в установу ветеринарної  медицини для нагляду протягом 10 – 14 діб. Якщо тварина загинула, труп  доставляється в лабораторію ветеринарної медицини для дослідження.

Правила утримання собак і котів:

- щороку щеплювати котів і собак з 3-х місячного віку проти сказу;

- утримувати  собак в огородженому  подвір’ї, вольєрах або на прив’язі. Вигулювати тільки  в наморднику.

- Продаж, купівлю або перевезення собак в інші області чи держави дозволяється тільки за наявності  ветеринарного  посвідчення з відміткою про  вакцинацію проти сказу не більш ніж за 12 місяців до цього.

Власник тварин зобов’язаний щорічно проводити щеплення собак і котів проти сказу.

Надіємося, що спільними зусиллями ми вилікуємо цю хворобу. У разі  виникнення питань щодо цієї інформації, звертатися за  тел 2-11-69,  2-69-38. Голопристанська районна  ветеринарна  лікарня.

 

Голопристанське районне управління Держпродспоживслужби

 

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.