Творча зустріч учителів англійської мови

04.03.2019

 

Бути вчителем – це відчувати свою відповідальність

Пишатися кожною перемогоюздобутою учнями

Усвідомлювати, що, кладучи свою цеглути допомагаєш будувати світ» 

Антуан де Сент-Екзюпері

 

З 1 вересня 2018 року в Україні розпочато впровадження реформи Нової української школи. Якщо коротко, то це перехід від школи, орієнтованої на отримання знань, до компетентнісного підходу в навчанні. Ми живемо в XXI сторіччі, де важливо бути креативним, уміти критично мислити і працювати в команді. Тому 20 лютого 2019 року в атмосфері справжнього свята англійської мови відбувся міський семінар-практикум учителів англійської мови на базі Голопристанського навчально-виховного комплексу «Гімназія-спеціалізована школа I ступеня з поглибленим вивченням предметів художнього профілю» Голопристанської міської ради на тему: «Формування, розвиток та удосконалення ключових та предметних компетентностей учнів під час вивчення англійської мови в умовах Нової української школи».  

Участь у семінарі брали не лише вчителі міста, але й колеги з району та ОТГ. З вітальним словом до гостей звернулася директор гімназії Лобастова І.М. За допомогою нестандартних форм і методів роботи свою майстерність під час уроків продемонстрували вчителі англійської мови Голопристанської гімназії Блакитна В.Л., Долбня І.В. і Тетерюк Ю.О.

Для шестирічних дітей природно навчатися через гру. Матеріал сприймається краще, коли дитина бере активну участь у навчальному процесі, коли їй цікаво. Саме це і спостерігали учасники семінару під час уроку на тему «School things», який проводила у 1-а класі Долбня І.В.

Головною метою вивчення англійської мови в школі є навчити користуватися нею в різних життєвих ситуаціях через створення на уроках комунікативних ситуацій, наближених до життєвих. Саме про такі ситуації йшлося на уроці в 7-б класі на тему «At the doctor», який провела вчитель англійської мови Тетерюк Ю.О.

Учитель англійської мови Блакитна В.Л. у 9-а класі провела урок на тему «Mass Media». Інтерактивні технології: робота в групах, робота в парах, гра «мікрофон» - саме такі види роботи притаманні досвідченому вчителю. Учні на уроці у Валентини Леонідівни вчились вибирати інформацію, самостійно опановувати знання, колективно розвязувати проблемні питання, висловлювати свої думки англійською.

Гостями семінару були представники компанії «Check It Out» (м. Херсон), які ознайомили учасників з підручниками для вивчення англійської мови видавництва Pearson, Oxford, Cambridge, Macmillan, а також презентували методичну літературу для підготовки учнів до ЗНО-2019. Всі присутні отримали подарунки від компанії.

Під час теоретичної частини семінару своїм досвідом ділилися й учителі англійської мови закладів загальної середньої освіти міста. Учитель англійської мови Голопристанської ЗОШ I-III ступенів № 1 Закарлюк К.С. розповіла про розвиток ключових та предметних компетентностей учнів засобами інтерактивного навчання; Касьяненко Н.Ю., учитель англійської мови Голопристанської ЗОШ I-III ступенів № 4, розповіла про створення ситуації успіху як засобу формування ключових та предметних компетентностей учнів на уроках англійської мови.

Кожен учасник семінару отримав методичні рекомендації учителям та учням по підготовці до ЗНО-2019 з англійської мови від методиста методичного кабінету при відділі освіти, молоді та спорту Мельничук С.М.

Семінар учителів англійської мови пройшов плідно й творчо, його учасники  показали високу педагогічну майстерність, поділившись своїм досвідом із колегами. Кожен учитель знайшов для себе дорогоцінні родзинки. Учасники семінару отримали не лише задоволення від спілкування з колегами, а й джерело натхнення для подальшої роботи.

Ольга Івахненко, учитель англійської мови Голопристанської ЗОШ № 4

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.