Свято Стрітення

27.02.2019

Прийшла громниця - зимі половиця 

15 лютого вихованці гуртка «Фольклористика» Голопристанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням предметів філологічного та природничо – математичного циклів підготували свято «Стрітення Господнє» для вихованців гуртка «Початково - технічного моделювання» КПНЗ «Голопристанський міський Центр дитячої та юнацької творчості».

Гуртківці дізналися про одне з найбільших християнських свят, яке відзначалося на 40-й день після Різдва і завершує зимовий цикл народних обрядів. Це свято принесення Святою Дівою Марією сина Ісуса до Єрусалимського храму. А у народі – Стрітення здавна символізує зустріч зими з весною.
Під час проведення заходу ведучими (Бичок Є., Болдіна Є.) було презентовано цікаві звичаї нашого народу, пов’язані з благословенням свічок, освяченням води. Також діти дізналися про погодні прикмети на Стрітення. А щоб швидше завітало літо, вихованці гуртка змагалися у перетягуванні канату та грали у гру «Подоляночка».
Інсценізація сварки між Зимою та Літом (у виконанні Луцюк О. та Вахіровського Е.) розвеселила та надихнула гуртківців більше дізнатися про це свято.
Напередодні Стрітення жінки випікали обрядове печиво у вигляді пташок. А називали випечених пташок «жайворонками», бо, за давніми легендами, ця пташка народилася із сонячного жару. Вона прокидається із сонцем і своїм срібним голосочком сповіщає, що вже прийшла весна!
Вихованці гуртка «Початкове технічне моделювання» виготовляли пташок із паперу технікою орігамі. Цього сонячного, хоча і вітряного, дня діти повибігали на подвір’я з пташками в руках, промовляючи закличку:


Пташок викликаю.
Летіть, соловейки,
На нашу земельку!
Спішіть, ластівоньки,
Пасти корівоньки.


Гуртківці вірять, що птахи на своїх крилах приносять із далекого вирію весну, проганяють люту зиму. А всі ми чекаємо теплу, сонячну весну, щоб на Масляну, яка скоро завітає до нашого міста, нарешті спалити опудало зими і радісно зустріти літо.

 

Світлана Беленчук, керівник гуртка «Початково – технічного моделювання» КПНЗ «Голопристанський міський Центр дитячої та юнацької творчості»

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.