Пам’ятаємо Вас, воїни-інтернаціоналісти

19.02.2019

З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі.

Тридцять років тому сотні сімей, родин, де підростали майбутні солдати, з полегшенням зітхнули. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів та День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

15 лютого в міському Палаці культури «Сузір’я» відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 

30 - ї річниці  виведення військ з Афганістану. Зібралися воїни-інтернаціоналісти та воїни-афганці з м. Гола Пристань та Голопристанського району, щоб згадати тяжкі воєнні роки своєї молодості.

         Захід супроводжувався чутливими піснями, відео-підбіркою про афганські будні. Військовослужбовців урочисто привітав міський голова Олександр Бабич, нагородив  Почесними  грамотами та відзначив ювілейними медалями «Честь, мужність, пам'ять» з нагоди 30-ї річниці  виведення військ з Афганістану.

         І, вже традиційно, наприкінці заходу ветерани та усі бажаючі урочисто поклали квіти до пам’ятника Воїнам-інтернаціоналістам.

Кожен із присутніх ще раз усвідомив: ми не повинні забувати жертв Афга­ністану, як і всіх інших жертв, які поніс наш народ тільки через те, що не сам керував до­лею своїх громадян, а ними розпоряджався хтось інший. Це потрібно для того, щоб нові «Афганістани» не виникали на нашій землі і не повторювалися більше для наших людей ніколи.

   

 

 

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.