Молодь обирає здоров’я

19.02.2019

 Ніхто не заперечуватиме, що здоров’я у житті – найбільший скарб. Ті, хто стоять на порозі майбутнього, розуміють істину: тільки здоров’я дасть можливість знайти улюблену професію, приміряти на себе різні ролі, опанувати будь-яку справу, впевнено йти до омріяних вершин.

13 лютого 2019 року в актовій залі Голопристанського навчально-виховного комплексу «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням предметів художнього профілю» відбувся міський етап всеукраїнського фестивалю – конкурсу «Молодь обирає здоров’я».


Участь у фестивалі взяли команди закладів загальної середньої освіти міста. Учасники мали можливість ознайомити присутніх із власними креативними думками, розповсюдити кращий досвід із профілактики запобігання негативним проявам серед молоді, використовуючи вокальні, хореографічні, спортивні здібності, літературно-мистецькі засоби, власне бачення проблеми з активної позиції самих підлітків, що було переконливим і несло мотивацію на здоровий спосіб життя.


Майстерність учасників фестивалю оцінювали Тимченко Р.А., начальник відділу освіти, молоді та спорту, голова журі; Нестьоркіна Т.В., заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Голопристанського району комунального підприємства «Голопристанський центр первинної медико – санітарної допомоги»; Шевцова Т.Ф., завідувач методичним кабінетом при відділі освіти, молоді та спорту; Литвиненко А.В., начальник відділу культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації; Романюк О.С., головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту. 
Після проведення жеребкування першими на сцену було запрошено команду «Здорова зміна» (керівник - Поліщук О.О., педагог – організатор) з літературно-музично-спортивною композицією «Молодь обирає здоров’я» Голопристанської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4, яка продемонструвала присутнім різноманітну тематику, більше уваги звертаючи на те, що позитивно впливає на самопочуття і здоров’я.
Хорошим темпом, дикцією, зовнішнім виглядом захопила увагу глядачів команда «Позитив» (керівники: Закарлюк К.С., педагог – організатор; Кушнір О.С., учитель основ здоров’я») Голопристанської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 з літературно-музично-спортивною композицію «Будьте здорові!». Учасники показали злагоджені спільні кроки в усвідомленні важливості даної теми. 
Креативною, не форматною була літературно-музично-спортивна композиція «5 хештегів здорового способу життя» агітбригади «Покоління Z” (керівник – Тарасенко Т.О., заступник директора з виховної роботи) Голопристанської гімназії. В своєму виступі вони по-сучасному впевнено, вміло і влучно донесли до присутніх важливість здорового способу життя, наголошуючи на позитиві.
Оригінально і неповторно виступили учасники команди «Лідери» (керівник – Бурчак Ю.Ю., педагог – організатор) з літературно-музично-спортивною композицією «Здоровий спосіб життя – це наше майбутнє» Голопристанської спеціалізованої школи, яка вразила своєю яскравістю, експресією, сучасними танцями, вдало підібраним музичним супроводом, зовнішнім виглядом та атрибутикою і показали на сцені справжню рухову активність.
Голова журі Тимченко Р.А. детально зупинилася на характеристиці виступу команд-учасників, взявши до уваги думку кожного члена журі. Раїса Акимівна наголосила на оригінальності сценаріїв, на життєвій необхідності раціональних підходів в плані збереження здоров’я, яскравих харизматичних способів донесення його важливості до широкої аудиторії.

 


За результатами конкурсних змагань найкращі вміння у пропаганді здорового способу життя продемонструвала команда «Лідери» Голопристанської спеціалізованої школи, яка посіла І місце. ІІ місце виборола команда «Позитив» Голопристанської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1. 
ІІІ місце у команди «Покоління Z» Голопристанської гімназії. 
Кожна команда представляла по три плаката та фотографії, які оцінювалися за критеріями: розкриття тематики, художня майстерність та оригінальність. 
Члени журі у конкурсі плакатів та фотографій відзначили художню майстерність та оригінальність наданих творчих робіт. Переможцями в конкурсі плакатів стали: Дудник Єлизавета, учениця Голопристанської гімназії; Балдін Матвій, Моргун Дмитро, Перетятько Дмитро, Пилипченко Аліна, учні Голопристанської спеціалізованої школи; Федоров Олександр, учень Голопристанської ЗОШ № 1 та Кадирова Еміне, Кадирова Медіне, учениці Голопристанської ЗОШ № 4. У Конкурсі фотографій перемогли Утюжський Тім, Бабенко Вікторія, учні Голопристанської спеціалізованої школи та Цуркан Вікторія, учениця Голопристанської ЗОШ № 1. 


Усіх учасників фестивалю-конкурсу привітали спритні, завзяті, жваві, наймолодші поборники здоров’я, спорту та краси вихованці гуртка «Степ-аеробіка (керівник – Кравець О.М.) та хореографічного гуртка (керівник – Ткаченко С.А.) Голопристанського міського Центру дитячої та юнацької творчості (гуртки працюють на базі Голопристанського дошкільного навчального закладу комбінованого типу (ясла-садок) № 2 «Посмішка»). Артем Тригуб, учень Голопристанської гімназії своїм співом та грою на саксофоні підтримав веселий, життєрадісний настрій присутніх.
Безперечно, що подібні заходи в невимушеній ігровій формі формують модель молодої людини, здатної розумно і систематично дбати про здоров’я, пропагувати здоровий спосіб життя, успішно будувати омріяне щасливе майбутнє. Однак при цьому не треба забувати, що цей шлях нелегкий і потребує наполегливої цілеспрямованої щоденної праці.


Здоров‘я – це одна з головних умов досягнення успіху в житті. Бережіть його з молодих літ, зміцнюйте й примножуйте його. Не витрачайте даремно цей безцінний скарб, дарований Природою. 
І пам’ятайте, що Ваше здоров’я – у Ваших руках!

Олена Гордєєва, директор КПНЗ «Голопристанський міський Центр дитячої та юнацької творчості»

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.