Афганістан-урок майбутнім поколінням

14.02.2019

 

Існують дати, про які не варто нагадувати зайвий раз, бо вони не стираються з пам’яті народної. 15 лютого 1989 року для багатьох став днем, коли закінчився рахунок втратам наших солдатів, службовців. В цей день після десятирічної війни було завершено виведення військ з Афганістану. Афганська війна – це не тільки трагедія. Це ще доблесть і мужність людей, які побували в епіцентрі кривавого конфлікту. 


Напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав учні 9-го класу Голопристанської спеціалізованої школи завітали до міської бібліотеки на урок мужності « Війна в Афгані – незагоєна рана і застереження на майбутнє». 
Під час заходу присутні ознайомилися з маштабами складних і неоднозначних подій в Афганістані, переглянули документальне відео, вшанували пам’ять тих, хто поліг в Афганських ущелинах, схиливши голови у скорботній хвилині мовчання.


Запрошені на зустріч гості - голова районної організації Української спілки ветеранів Афганістану та воїнів – інтернаціоналістів «Контингент» Попов С.О., воїн – інтернаціоналіст Вдовиченко В.В. поринули у спогади тих буремних часів, коли вони, вісімнадцятирічні юнаки, наприкінці 80-х років, захищали братній народ. Школярі ставили запитання і з зацікавленням слухали їх відповіді, а саме: про особливості місцевого клімату, в яких довелось нести військову службу, про менталітет місцевого населення, про різні види зброї та про волонтерську діяльність в зоні АТО. 
Наприкінці заходу діти залюбки сфотографувались з героями. Адже вони пройшли пекло Афганської війни, не поповнили списки загиблих, вони і є тією пам’яттю, що пише історію.

  

Альона Туркот, завідувач сектору обслуговування користувачів КЗ «Голопристанська міська бібліотека»

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.