Відлуння свята.

26.12.2018

 

  19 грудня в приміщені Голопристанської ЗОШ №4 відбулося неймовірне свято «Миколай крокує до нас». Про свої враження від побаченого ми хочемо поділитися зі сторінок своєї улюбленої газети.

 Щорічно, у кожному навчальному закладі в цей день проходять заходи, присвячені Святому Миколаю. Дорослий, або старшокласник переодягається в костюм святого, поспіває з дітьми пісні, послухає віршики, роздасть подарунки і все. Так відбувалося в минулі роки і в нашій школі. Але цього разу все проходило по-іншому. Роль Святого Миколая виконував отець Володимир. Він разом із запрошеними  прихожанами Свято Духівського храму виконав акапельно  українську народну пісню «Ой, хто Миколая любить». Чарівний спів лунав коридорами школи, зігріваючи душу  дорослим і малим. Учні 5-6 -х класів повставали зі своїх місць і записували виступ на мобільні телефони. Це було дуже зворушливо!

 Усі запрошені одночасно потрапили у дві держави -  Україну й Англію, де діти розмовляли двома мовами – українською й англійською. І перед нами  два хлопчика, неначе у казці,  сподіваючись отримати подарунки, писали листи: Артем - Святому Миколаю, а Nick (Назар)  - до Санта Клауса.

І ось настає зоряна ніч, зявляються маленькі янголи, які передають листи дітей Святому Миколаю. Він приймає обидва листи й розповідає про історію свого життя, про добрі справи і вчинки. Також пояснює, що у перекладі з голландської мови словосполучення «Санта Клаус» перекладається як «Святий Миколай».  Ще у 17 столітті голландці святкували день святого Миколая 6 грудня і роздавали дітям подарунки. Після відкриття Америки, цей святий також зявився на цьому континенті. Але місцеві жителі не могли чітко вимовити це імя і воно звучало як «Сінтер Клас», яке з часом перетворилося у звичне Санта Клаус.

 Ви знали про таке?!!.

 Далі відповідно до народних традицій розпочалися «Веселі вечорниці» за участі діток із 1 по 10 клас!  Кожне свято наші пращури починали піснями, відповідними обрядами, не обходилося і без нечистої сили. І на цей раз чорт Антипко зі своєю свитою приніс дітям прутики вербові замість солодощів. Але добро завжди перемагає зло - діти вигнали нечисту силу зі свята, зі свого дому!

 І хлопчик із далекої Англії, і маленький українець на ранок отримали свої подарунки. А святий Миколай,  устами отця Володимира, побажав усім присутнім Божої ласки й любові. Він отримав від учнів, маленьких янголів цукерки для нужденних діток, кошти на які були зібрані в школі під час акції «Сонечко в долонях».

 Останні слова, які пролунали на святі з уст директора школи Наталії Олексіївни Плотнікової та вчителя англійської мови Наталії Юріївни Касьяненко, «зачепили» кожного за серце, бо вони були про те, що ми всі – одна велика родина, яка живе на планеті Земля, і незалежно від мови, традицій, нас об’єднує – віра, надія, любов, добро й милосердя!

Велике спасибі всім учасникам цього заходу за чудовий настрій,  гордість за таких талановитих дітей, за невтомну вчительську працю!

Батьки учнів школи: Домащенко Тетяна, Коломійченко Анастасія, 

Леонова Лілія, Садовська Тетяна

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.