ПР ООН І КП «ХЕСКО» ДОПОМОЖУТЬ МІСТУ ГОЛА ПРИСТАНЬ РЕФОРМУВАТИ ЖИТЛОВЕ ГОСПОДАРСТВО

20.12.2018

 

ПР ООН І КП «ХЕСКО» ДОПОМОЖУТЬ МІСТУ ГОЛА ПРИСТАНЬ РЕФОРМУВАТИ ЖИТЛОВЕ ГОСПОДАРСТВО

У місті Гола Пристань – 56 багатоквартирних житлових будинків. З них у складі об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) – тільки 20. В усіх інших хазяйнують домові комітети, статус яких в українському законодавстві не визначений. Тому вони не можуть бути повноцінними балансоутримувачами будинків. Тобто і будинкам з домкомами треба або створювати свої ОСББ, або входити до складу існуючих. І саме створення у місті ефективно діючого руху ОСББ – шлях і до впорядкування системи відносин у житловому секторі. А також – до отримання допомоги на його розвиток як з бюджетних джерел, так і від донорських організацій.
Це питання міська влада Голої Пристані вирішує і власними силами, і з використанням досвіду інших міст, зокрема – Херсона. На запрошення місцевої влади місто відвідала делегація з обласного центру. У її складі були: Есма Умерова – координатор ПР ООН з досягнення Цілей сталого розвитку в Херсонській області і регіональний координатор проекту ЄС\ПР ООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень (HOUSES)» ; Лариса Леонова – директор комунального підприємства «Херсонська енергосервісна компанія» (КП «ХЕСКО»); Тетяна Яременко – голова громадської організації (ГО) «Міст єднання» і голова правління ОСББ «Велика сімка»; Євген Трощак – заступник голови ГО «Міст єднання» і голова правління ОСББ «Говардський»; Олена Кучеренко, член ГО «Міст єднання», голова правління ОСББ «Южанка-14».

Гості зустрілися з активними мешканцями міста, керівниками ОСББ, а також з керівниками і членами домових комітетів. У цій зустрічі брали участь і представники міської влади – Голопристанський міський голова Олександр Бабич і Дмитро Буренко – начальник відділу ЖКГ, благоустрою і охорони навколишнього природнього середовища та інфраструктури виконкому Голопристаньської міськради. 
Головною метою зустрічі було переконання активних мешканців міста у тому, що створення у Голій Пристані значно більшої кількості ОСББ, ніж є зараз, і залучення цих ОСББ до програм, які фінансуються бюджетними коштами і коштами донорських організацій – єдиний шлях, який може забезпечити для житлового сектору міста сталий розвиток. 
До речі, щодо співробітництва з донорськими організаціями. Тут місто Гола Пристань – у лідерах в Херсонській області. Це місто у 2014 році приєдналося до Європейської ініціативи «Угода мерів», і з того часу системно працює у напрямку енергоефективності. Результат – кілька великих проектів з термомодернізації бюджетних закладів, реалізованих за підтримки європейських та інших міжнародних донорських організацій. Навіть обласний центр поки що, на жаль, не може похвалитися такими успіхами. Тобто у Голої Пристані вже є непоганий доробок, який може стати заділом і для розвитку житлового сектору.
Під час зустрічі Есма Умерова розповіла про проект HOUSES.

«Щоб підтримати сталий розвиток міст та громад, - звернулася вона до присутніх, - а також задовольнити потребу людей у якісному житлі, ПР ООН розпочинає впровадження нового проекту, завдання якого – мобілізувати співвласників багатоквартирних будників в Україні та допомогти їм значно покращити енергоефективність будівель через зменшення споживання та вартості енергії. Європейський Союз надає фінансування розміром 4 млн. євро в рамках Програми підтримки енергоефективності в Україні. ПР ООН надаватиме технічну допомогу шляхом впровадження проекту «Об'єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень», який триватиме два роки. Щонайменше 2 тисячі нових ОСББ буде створено та загалом 4 тис. ОСББ пройдуть навчання з управління енергоефективними проектами».

Директор КП «ХЕСКО» Лариса Леонова розповіла про досвід підприємства у впровадженні енергоефективних заходів у житловому господарстві. При цьому вона зазначила, що перший етап таких заходів – це створення ОСББ, бо саме вони можуть акумулювати кошти, отримувати різні види допомоги і від держави, і від місцевої влади, і від міжнародних організацій. 
«А у наступному році, - сказала Лариса Леонова, - для ОСББ з’явиться ще одна прекрасна можливість отримати чималі кошти для енергоефективних заходів: почне повноцінно працювати державний Фонд енергоефективності при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ».

Начальник відділу житлово-комунального господарства,

благоустрію, охорони навколишнього природнього середовища,

та інфраструктури виконавчого комітету Голопристанської міської ради

Дмитро Буренко 

   

 

 

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.