Перше посвідчення водія

30.10.2018

Не секрет, що з кожним роком на автодорогах країни зростає кількість автотранспорту. І щороку перед автолюбителями постає нагальне питання: як отримати посвідчення водія? Щоб полегшити пошуки відповіді на це запитання, сервісні центри МВС запустили онлайн-інструкцію (http://hsc.gov.ua/prava/). У ній можна знайти всю найважливішу інформацію: як правильно обрати автошколу, поради щодо підготовки до тесту з ПДР та перелік вправ, які необхідно вміти виконувати на іспиті, щоб стати водієм.

Отримання посвідчення водія є однією з найпопулярніших адміністративних послуг. Лише за дев’ять місяців поточного року в територіальних сервісних центрах МВС у Херсонській області свій перший водійський документ отримали 5676 громадян.

Упродовж минулого року Головним сервісним центром МВС запроваджено низку змін, щоб іспити для отримання посвідчення водія стали прозорішими. Вперше відбулося відкрите громадське обговорення екзаменаційних білетів з правил дорожнього руху, після чого нові питання з варіантами відповідей були оприлюднені на сайті hsc.gov.ua. Крім того, на сайті працює безкоштовний онлайн-тренажер, за допомогою якого можна перевірити власні знання або підготуватися до іспитів для отримання посвідчення водія. Текст повністю відповідає реальним умовам складання теоретичного іспиту: триває 20 хвилин та складається з 20 питань, які система для кожної нової спроби генерує рандомно. Кількість спроб пройти тест є необмеженою.

2018 року сервісні центри МВС оприлюднили онлайн усі маршрути, за якими складається другий етап практичної частини іспиту на отримання права керування транспортними засобами. Схеми маршрутів було оновлено з урахуванням актуальної ситуації на дорогах. Також для прозорості складання практичної частини іспиту на отримання посвідчення водія ГСЦ МВС вперше запровадило чек-лист. У ньому зазначені перелік типових помилок, яких припускаються громадяни під час практичного іспиту, та шкала оцінювання. Наступним кроком цього року стане впровадження фото- та відео фіксації іспитів.

Олександр РЕУЦЬКОВ, начальник регіонального сервісного центру МВС в Херсонській області.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.