Практичні семінари для педагогічних працівників міста

30.10.2018

  Із початком нового навчального року розпочався й новий період у професійному навчанні педагогічних працівників міста. Тому впродовж жовтня було проведено низку практичних семінарів, на яких учителі отримали методичні настанови, практичний матеріал, алгоритми занять, що нададуть перспективу їх використання в умовах змін, забезпечить надійне підґрунтя для авторських пошуків, набуття власного досвіду в широкій і різноманітній практиці. Тематика усіх засідань педагогів була спрямована на впровадження вимог до обов’язкових результатів навчання та компетентностей здобувача загальної середньої освіти відповідного рівня - Державного стандарту загальної середньої освіти.

Тетяна Жданова, 
методист методичного кабінету при відділі освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Голопристанської міської ради

«Інтерактивні технології на уроках художньо-естетичного циклу»

  18 жовтня 2018 року на базі Голопристанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 відбувся семінар-практикум для вчителів художньо-естетичного циклу «Використання інтерактивних технологій навчання та виховання на уроках художньо-естетичного циклу».

  Із вітальним словом до присутніх звернулася директор школи О.С.Чумаченко, яка запросила ознайомитися з системою роботи школи цього напрямку. 

 Гості мали змогу відвідати урок образотворчого мистецтва у 2-Б класі «Рівновага у композиції. Досягнення композиційної рівноваги на площині великих і малих елементів. Виготовлення сюжетної казкової композиції «Золота рибка» (техніка аплікації)» (учитель Медведєва Т.О.) Привітна посмішка вчителя, майстерність у методиці проведення заняття, допитливі очі, зацікавлені обличчя другокласників захопили всіх. А в фіналі  присутні отримали подарунок: золоту рибку зі щирими побажаннями кожному.

  Предмет «Мистецтво» - новий і один з нелегких. Учитель Т.П.Зацерковська й учні 8-А класу змогли опрацювати навчальну тему «Пам’ятки мистецтва Скіфії». У ході уроку учні отримали історичні відомості про Скіфську державу, життя та побут народу, скіфську скульптуру («скіфські баби»), архітектуру (Неаполь Скіфський). Ознайомились із деякими пам’ятками скіфської культури – курганами. Отримали поняття «звіриний стиль» в ювелірному мистецтві.  

 Особливе місце на уроці було відведено найвизначнішій знахідці ХХ століття – Золотій пекторалі. Присутні так захопилися, що й не помітили, як продзвенів дзвінок на перерву. Учитель образотворчого мистецтва І.Г.Пархоменко разом із учнями 5-Б класу показала, як можна практично засвоїти тему «Графіті як вид сучасного образотворчого мистецтва» на прикладі інтерактивної форми навчання «майстер-клас». У п’ятикласників отрималися яскраві роботи, кожен написав своє ім’я у стилі графіті.

 Л.А.Редько, учитель початкових класів, підготувала чудову презентацію з даної теми, акцентуючи увагу саме на впровадженні інтерактивних форм і методів навчання на уроках образотворчого мистецтва у школі І ступеня.

 Ще раз було надано слово Т.П. Зацерковській, тепер уже як педагогу-організатору, яка презентувала досвід роботи Голопристанської першої школи, наголошуючи на тому, що тільки в  тісній творчій співпраці «учитель-учень-батьки» можна досягти результату.

Ольга Сергіївна ЧУМАЧЕНКО, директор Голопристанської ЗОШ І-ІІІ ст. №1

 
 
 

Семінар-практикум «Безпека дитини у побуті»

Осінь як завжди яскраво майорить барвистим фарбами, закликаючи до свого осіннього таночку гамірних школярів поділитись спогадами про веселе літо та обмінятися враженням від отриманих вересневих знань. А ще осінь  з початком опалювального сезону може принести багато пожежонебезпечних   неприємностей.

  Як вберегти наших дітей від небажаних ситуацій та надати першу невідкладну допомогу? Що треба робити? До кого звертатись? 

 Тож в рамках запланованого заходу методичним кабінетом при відділі освіти молоді та спорту Голопристанської міської ради  на базі Голопристанського  НВК «Гімназії-спеціалізованої школи І ступеню з поглибленим вивченням предметів художнього профілю», 23 жовтня, було проведено семінар-практикум із теми «Безпека дитини у побуті. 

 Надання першої допомоги при опіках. Профілактика опікових травм». На зустріч з вчителями основ здоров’я, медичними сестрами міських шкіл та заступниками директорів з виховної роботи  було запрошено гостей: Т.І. Нестьоркіну, в.о.головного лікаря КП «Голопристанський ЦПМСД» та В.О. Бруса – провідного фахівця Голопристанського районного відділу ГУ ДСНС у Херсонській області,  які проаналізували ситуацію в місті та надали поради щодо попередження та лікування опікових травм педагогічним працівникам та учням 10-х класів гімназії. До роботи у семінарі-практикумі  було залучено як початкову ланку закладу –   3-Б клас, вчитель С.І.  Позднишова , яка продовжила тему актуальної розмови,  а саме «Побутові пожежі» так і учнів 8-А класу на бінарному уроці який провели вчитель основ здоров’я – Н.В.Ляшко та вчитель хімії – О.О. Попова.

 Підсумком семінару  стало  проведення майстер-класу психологом гімназії О.Г. Новіковою,  яка запропонувала у роботі з учнями  використовувати  тренінгові  вправи.  Сподіваюсь що отриманий  новий досвід на базі набутих  знань наші колеги використовуватимуть у подальшій роботі,  адже як казав В.Сухомлинський: «Тільки разом, спільною працею ми можемо закласти у серцях наших дітей почуття захищеності на набутих знаннях». 

 То ж нехай у ваші оселі осінь приносить тільки щасливі турботи. 

Ірина Миколаївна  ЛОБАСТОВА, директор Голопристанської гімназії 


 

 

«Педагогічна майстерність вчителів математики»

 26 жовтня на базі Голопристанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 проведено семінар-практикум на тему: «Педагогічна майстерність вчителів освітньої галузі «Математика» як основа успішного формування в учнів предметних компетентностей, підвищення якості освітнього процесу та успішної соціалізації в суспільстві». У заході взяли участь учителі математики не лише усіх міських шкіл, а й освітяни Таврійської, Старозбур’ївської та Малокопанівської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів.

 Заступник директора з навчально-виховної роботи школи О. Крилова цікаво представила навчальний заклад та роботу вчителів  математики.

 Предметом методичної діяльності вчителя математики є організація навчальної діяльності учнів.  Для правильного розуміння математики учень має бачити в ній відображення дійсності. Наукою доведено, що для життєвого успіху необхідні не самі знання, а вміння їх застосовувати відповідно до конкретної життєвої ситуації. За планом проведення семінару та відповідно до теми запрошені відвідали уроки математики у 10 класі (вчитель О.Міщенко) за темою «Арифметичний корінь n-го ступеня, його властивості» та у 6 класі (вчитель В.Ярига) за темою «Розв’язування вправ на додавання та віднімання звичайних дробів». Практична частина завершилася яскравим позакласним заходом для учнів 4, 3-А класу (вчителі І.Леонова, Н.Саленко), фан-паті «Математична регата».

 У теоретичному модулі семінару-практикуму з досвідом роботи поділилися вчителі математики  Голопристанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 В. Ярига з теми «Компетентнісний підхід до викладання математики», О. Міщенко «Формування та використання веб-ресурсу навчальної дисципліни в єдиному інформаційно-освітньому середовищі» та вчитель математики Таврійської ЗОШ І-ІІІ ступенів О. Костюк з теми «Фахова компетентність учителя – важлива умова підвищення якості освітнього процесу».

 Присутні обговорювали питання «освітньої» та «предметної» компетентності, ключових компетентностей визначених у Державному стандарті базової і повної загальної середньої освіти. Значна роль надавалась питанням освітніх технологій та методик компетентнісної освіти та технологіям оцінювання компетентностей учнів.

 За підведенням підсумків були вироблені методичні рекомендації учителям математики, надано методичну допомогу щодо структури компетентнісного уроку та вимог щодо його підготовки та проведення.

Наталія Олексіївна ПЛОТНІКОВА, директор Голопристанської ЗОШ І-ІІІ ст. №4

 

 

 

     

 

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.