«Школа батьківства» – додатковий компонент освітнього процесу

26.10.2018

Сім'я для дитини – це оберіг, комора знань і трамплін у доросле життя. В сім'ї вона знаходить приклади для наслідування, тут відбувається її соціальне народження. 

Дошкільний заклад – перший освітній заклад, з яким сім'я вступає в контакт з метою виховання і навчання дитини, підготовки її до життя в суспільстві.
В останні роки почала розвиватися і впроваджуватися нова філософія взаємодії сім'ї та дошкільного закладу. В основі її лежить ідея про те, що за виховання дітей несуть відповідальність батьки, а всі інші соціальні інститути покликані підтримувати і доповнювати їх виховну діяльність. Педагоги можуть виступати в ролі помічників батьків у вихованні та навчанні дітей, зміцненні їх здоров'я, розвитку особистості і корекції порушень. 
У кожній родині свої підходи до виховання, але всі батьки так чи інакше потребують кваліфікованої педагогічної допомоги. Тому педагогічний колектив закладу дошкільної освіти №2 «Посмішка», завідувач Темченко С.М., постійно ставив і ставить перед собою мету шукати нові форми взаємодії, наповнювати їх актуальним змістом і підносити їх так, щоб батьки захотіли ними скористатися.
Для того щоб батьки мали змогу дізнаватися про те, чим займаються їх діти в дошкільному закладі, безпосередньо брати участь у спільній із ними діяльності, отримувати комплексну підтримку та допомогу в питаннях виховання та розвитку дітей, ми організували клуб для батьків «Школа батьківства». Клуб здійснює свою діяльність на основі розробленого положення та плану. Метою діяльності клубу є підвищення рівня педагогічної грамотності батьків шляхом їх педагогічної освіти при використанні різних форм взаємодії (традиційних і нетрадиційних). Засідання клубу відвідують усі бажаючі батьки наших вихованців. Відповідальним за організацію клубу є вихователь-методист. До роботи залучені різні фахівці: практичний-психолог, учителі-логопеди, вихователі, інструктор з фізичної культури, музичні керівники, медична сестра, всі вони  формують у батьків певні уявлення і практичні вміння з різних областей сімейного виховання.
У нашому дошкільному закладі клуб «Школа батьківства» організований з 2016 року. Його засідання організовується (в музичній залі) у вечірній час не рідше одного разу в квартал. Завдяки участі у спільній діяльності батьки отримують уявлення про роботу вихователів, відчувають повагу до їх праці, встановлюють дружні стосунки з іншими батьками. 
19 жовтня відбулося чергове засідання клубу на тему: «Єдність вимог педагогів та батьків у вихованні дітей дошкільного віку!». Засідання було цікавим і пізнавальним. Батьки переглянули відеоролик «Якби мені знову довелося виховувати свою дитину», висловили власні думки та пропозиції щодо побаченого. Фахівці розповідали про особливості сучасних дітей, провели бесіду на тему «Десять помилок, які всі колись робили». Вихованці старших груп подарували присутнім запальні таночки. У заключній частині під час гри «Побажання», батьки висловили свої пропозиції щодо подальшої співпраці.
Тож, ми переконані, що така форма роботи з батьками, як організація сімейного клубу, необхідна. Вона приносить взаємну допомогу і співробітникам, і батькам. Участь у засіданнях клубу допомагає батькам відчути особисту причетність до виховання дітей, перейнятися їх інтересами, зануритися в професійне середовище, що спонукає до отримання додаткових знань. 
Тетяна МАРУЩЕНКО, вихователь-методист
 
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.