Позашкільна освіта Голої Пристані

26.10.2018

 В умовах відродження національної системи освіти заклади позашкільної освіти стають невід'ємним компонентом освітньої структури, який сприяє всебічному, гармонійному розвитку особистості учня, його соціальній адаптації та самореалізації в суспільстві.

Комунальний позашкільний навчальний заклад «Голопристанський міський Центр дитячої та юнацької творчості» Голопристанської міської ради (далі – Центр) розпочав свою роботу у 2015 році. 
Основним завданням роботи Центру є проведення цілеспрямованого процесу на реалізацію державної політики у галузі позашкільної освіти; створення умов для надання поглиблених знань з основ природничих, суспільних та гуманітарних наук; професійного самовизначення та самореалізації учнівської молоді; набуття навичок і досвіду розв'язання життєвих проблем; залучення гуртківців до пошуково- та науково-дослідної роботи; створення умов для самореалізації і розвитку природних нахилів та інтересів, індивідуальних здібностей гуртківців; здійснення інформаційно-методичної, організаційно-масової роботи та просвітницької діяльності серед закладів загальної середньої та дошкільної освіти міста.
У 2017/2018 навчальному році в Центрі функціонував 31 гурток, де здобували позашкільну освіту 567 вихованців.
Освітній процес у закладі позашкільної освіти міста здійснюється за такими напрямками: художньо-естетичний, науково-технічний, гуманітарний, еколого-натуралістичний, декоративно-прикладний, національно-патріотичний та туристсько-краєзнавчий.
У закладі працюють два зразкових художніх колективи системи Міністерства освіти і науки України: театр-мініатюр «Комікс» (керівник – Плющ Ольга Павлівна) та театральний гурток «Світлячок» (керівник – Михайленко Світлана Анатоліївна).
У 2017/2018 навчальному році у Центрі працювало 22 педагога, із них – 8 основних працівників.
Важливим напрямом роботи Центру є національно-патріотичний. Вихованню таких якостей громадянина-патріота сприяли заняття у туристсько-краєзнавчих і національно-патріотичних гуртках: «Пішохідний туризм» (керівник гуртка – Бублик Віталій Сергійович), «Історичне краєзнавство» (керівник гуртка – Дорошенко Костянтин Іванович), «Пізнаємо рідний край» (керівник гуртка – Чабанова Ольга Михайлівна), «Юний десантник» (керівник гуртка – Васильєв Сергій Михайлович), «Розвиваючись – навчайся» (керівник гуртка – Позднишова Світлана Іванівна). Керівник гуртка «Пішохідний туризм» Бублик В.С. здійснював із своїми вихованцями краєзнавчі експедиції місцями козацької слави Голопристанщини.
Із метою ознайомлення з історією України, особливостями світосприйняття жителів Західної України, зокрема м. Львова, керівником гуртка «Пізнаємо рідний край» Чабановою О.М. під час осінніх канікул була організована поїздка для вихованців гуртка до м. Львова з відвідуванням Карпат, музею народних промислів у Львові, музею стародруків, парку ім. Івана Франка, собору св. Юра, митрополичих садів у Львові.
 Вихованці гуртка «Розвиваючись – навчайся» (керівник – Позднишова С.І.) на заняттях вивчали історичні відомості про рідний край, походження назви «Гола Пристань», виготовили фотоколаж «Я люблю Голу Пристань», показали свої знання під час проведення вікторини «Моє місто», відвідали музей побуту Голопристанської гімназії, де ознайомилися з культурою українського народу, традиціями та обрядами, побували на екскурсії «Історичними місцями Голої Пристані», були учасниками віртуальних екскурсій «Етнографічний музей Пирогово» та «Національний художній музей», створили малюнки на тему «Побут українців».
Вихованці гуртків зазначеного напрямку є переможцями міських, обласних конкурсів «Моя Батьківщина – Україна», «Мій рідний край», «Вчимося заповідувати», «Моя Україна», «Наша земля – Україна» та інших.
Вагомими є досягнення педагогів Центру. Серед найпрестижніших заходів, у яких були відзначені керівники гуртків закладу, є щорічний обласний конкурс сценаріїв та методичних розробок виховних заходів «Перлина натхнення» серед педагогічних працівників закладів загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти. Призерами та переможцями обласного конкурсу стали 6 керівників гуртків: Сафонова Катерина Вікторівна, Плющ Ольга Павлівна, Позднишова Світлана Іванівна, Попова Олена Олександрівна, Чабанова Ольга Михайлівна, Михайленко Світлана Анатоліївна.
В обласному етапі всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для закладів позашкільної освіти системи освіти в 2018 році взяли участь керівники гуртків – Кравець Ольга Михайлівна та Позднишова Світлана Іванівна. 
Методистом закладу Запорожець Ольгою Семенівною був розроблений проект «Гола Пристань – місто дитячих мрій» у номінації «Краща ідея дружнього до дитини міста» та надісланий на всеукраїнський конкурс проектів «Місто моєї мрії», який проводила «Асоціація міст та сіл України».
Із метою забезпечення необхідних умов для розвитку дітей та учнівської молоді в системі допрофесійної підготовки, виховання національної самосвідомості, виявлення обдарованої молоді та залучення її до занять у гуртках, Центром систематично організовувалися та проводилися міські етапи обласних і Всеукраїнських конкурсів, змагань, виставок, фестивалів серед дітей та учнівської молоді м. Гола Пристань.
Вихованці Центру брали участь майже в усіх міських, обласних, Всеукраїнських, Міжнародних змаганнях, конкурсах, фестивалях, виставках, акціях.
Слід зазначити, що роботи гуртківців Центру відзначались різноманіттям жанрів, високим рівнем майстерності, і це дало змогу досягти високих результатів.
У 2017/2018 навчальному році на високому рівні показали результативну діяльність вихованці гуртків «Юні лісівники-дендрологи», члени учнівського лісництва «Дубок», а саме: Бурмістрова Руслана, Плевака Дар’я, Ішинова Аліна, які вибороли І місце у Всеукраїнській акції школярів та учнівської молоді «Ліси для нащадків»; Веремко Христина, Цибіна Наталія – І місце у Всеукраїнській трудовій акції «Юннатівський зеленбуд»; Рєдніков Вадим, Ціван Олександр – ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі школярів і учнівської молоді «Вчимося заповідувати»; Веремко Христина, Пашкевич Богдан, Чалак Мадонна – ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі «Парки – легені міст та сіл» («Найстаріші дерева Херсонщини»), (керівник – Фемич Наталія Іванівна).
Вихованці гуртка «Дослідник» вибороли почесні призові місця у Всеукраїнських акціях та конкурсах, а саме: Марабян Спартак – І місце у Всеукраїнській акції школярів та учнівської молоді «Ліси для нащадків» та Всеукраїнській трудовій акції «Юннатівський зеленбуд»; Ляхова Аліна, Мякота Ольга – ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі «Парки – легені міст та сіл» («Найстаріші дерева Херсонщини»); Сахно Андрій – ІІ місце в ХІ Міжнародному конкурсі еколого-валеологічної спрямованості «Домашні тваринки-улюбленці» (керівник – Макарашвілі Ольга Володимирівна).
Вихованці зразкового художнього колективу системи Міністерства освіти і науки України театрального гуртка «Світлячок» (керівник – Михайленко Світлана Анатоліївна) та Зацарна Вікторія, вихованка вокального гуртка «Перлина» (керівник – Марченко Оксана Володимирівна) посіли почесне ІІ місце у Міжнародному фестивалі дитячої творчості «Скадовськ збирає друзів».
Бєліков Остап, вихованець гуртка «Домашні тваринки-улюбленці» виборов ІІ місце у Всеукраїнському юнацькому фестивалі «В об’єктиві натураліста – 2018» (керівник – Попова Олена Олександрівна). Вихованці гуртка «Дивовижні барви» прийняли участь у Міжнародному фестивалі дитячої творчості «Скадовськ збирає друзів» та вибороли призові місця: Чорнокол Софія – І місце, Черемись Софія – ІІ місце, Риженко Амалія – ІІ місце.
Загалом призових місць – 147, із них: 
- у міських конкурсах –  І – 75, ІІ – 7, ІІІ – 1;
- в обласних конкурсах – І – 37, ІІ – 14, ІІІ – 19;
- у всеукраїнських конкурсах – І – 5, ІІ – 3, ІІІ – 1;
- у міжнародних конкурсах – І – 1, ІІ – 4.
КПНЗ «Голопристанський міський Центр дитячої та юнацької творчості» творчо співпрацює із закладами загальної середньої, дошкільної освіти міста.
Також Центр творчо співпрацює з відділом культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації виконавчого комітету Голопристанької міської ради. Кращі роботи вихованців та педагогів закладу є прикрасою міських масових заходів: святкування Дня міста, Нового року, Міжнародного жіночого дня, Дня пам’яті та примирення, фестивалю «Кавун – солодке диво». У рамках Всеукраїнського благодійного фестивалю народної творчості «Купальські зорі» була організована благодійна виставка-розпродаж поробок гуртківців. Виручені кошти були перераховані на рахунок відділення анестезіології Голопристанської центральної районної лікарні для придбання медичного обладнання.
На сторінках міської газети та сайті закладу систематично висвітлюються події, що відбуваються у Центрі – різнопланові масові заходи, конкурси, акції, цікаві заняття, інформація про досягнення та перемоги.
Зміни в освіті, як і зміни в державі, спонукають працівників закладу позашкільної освіти до швидких адаптацій. В умовах виникнення нових проектів, програм, конкурсів найголовніше завдання керівника гуртка закладу не втратити зв'язок із дитиною. Саме вихованцям присвячена вся робота педагога в закладі. Тому педагогами Центру підбираються педагогічні технології, конкурси, акції, які допоможуть розкрити обдарованість саме таких дітей, допомогти зорієнтуватися у виборі професії, свідомої життєвої позиції.
Олена ГОРДЄЄВА, 
директор КПНЗ «Голопристанський міський «Центр дитячої та юнацької творчості»
Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.