Шукаємо патронатних вихователів!

20.09.2018

 20 вересня 2018 року, четвер

 

Шукаємо патронатних вихователів!

     Діти повинні рости в рідній сім’ї, з мамою і татом. Адже сім’я є тим природним середовищем, де відбувається розвиток особистості дитини.

Батьки – це першовихователі, які турбуються про здоров’я, духовний та моральний розвиток своїх чад, передають свій досвід взаємодії з людьми та природою, готують дітей до самостійного життя та праці.

       Та буває так, що виникають причин, які призводять сім’ю до складних життєвих обставин і не уможливлюють проживання в ній дитини. Тоді постає питання вилучення дитини з біологічної сім’ї.

       Саме з метою забезпечення прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення в сім’ю, створюються сім’ї патронатних вихователів.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітації дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною та її батьками складних життєвих обставин.

       Патронат є альтернативою державним інтернатам та притулкам. Діяльність сімей патронатних вихователів дає можливість уникнути рішення щодо позбавлення батьківських прав тих батьків, яким була потрібна допомога у налагодженні життя.

       Створити сім’ю патронатного вихователя – це не тільки можливість врятувати чиюсь дитячу долю, але й власне працевлаштування з достойною грошовою винагородою.  Патронатний вихователь за свою роботу, яку виконує за договором, отримує грошове забезпечення у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. Також патронатний вихователь отримує соціальну допомогу на кожну влаштовану в сім’ю дитину у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на місяць. Соціальна допомога використовується патронатним вихователем у повному обсязі для забезпечення повноцінного харчування, виховання, навчання та розвитку дитини відповідно до її потреб.

       Одне з головних завдань будь-якого суспільства і держави - забезпечення права дитини на виховання в сім'ї. Тож, сподіваємось, що невдовзі і в м. Гола Пристань запрацюють патронатні сім’ї, що надаватимуть послуги з реабілітації дитини, яка залишилась без батьківського піклування, з метою забезпечення потреби зростати в сімейному середовищі.

    Більш детально про сімейний патронат Ви зможете дізнатися, звернувшись до служби у справах дітей  та соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю виконкому Голопристанської міської ради  за адресою: м. Гола Пристань, вул. Покришева, 41, каб.5  тел. 7-71-73

                                                                                                                   Наталя Майданюк, головний спеціаліст

служби у справах дітей  та соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.