Гола Пристань ділиться досвідом

25.05.2018

 

23-24 травня програма Європейської Комісії «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP) разом із Голопристанською міською радою та ХОГО «Регіональна рада підприємців» провели інформаційний семінар та прес-тур для журналістів щодо практичних аспектів реалізації проектів у сфері термомодернізації будівель та теплопостачання бюджетних закладів на прикладі місті Гола Пристань.

Учасників тематичного семінару, який проходив у приміщенні Голопристанської міської бібліотеки, вітали очільник Голої Пристані Олександр Бабич, заступник голови Херсонської ОДА Олександр Адамчик, керівник Команди підтримки програма Європейської Комісії «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP) Ян Ваандерс та менеджер проекту «Впровадження економічно-доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району міста Гола Пристань» Федір Барулін.

– Проект, який ми сьогодні реалізуємо в місті Гола Пристань – унікальний,  – зазначив у вітальному слові до учасників семінару Голопристанський міський голова Олександр Бабич. – Його унікальність полягає в тому, що ми ставимо більш потужне обладнання не спочатку, щоб забезпечити відповідний тепловий режим в наших будівлях, а робимо це комплексно. Провели енерго-аудит і прорахували, скільки потрібно буде теплової енергії і після того почали паралельно тепломодернізацію будівель і модернізацію наших котелень. Звісно, цей досвід нам дає можливість впроваджувати економічно ефективні для нас заходи з модернізації шкіл і садочків. На сьогоднішній день завдяки співпраці з нашими європейськими колегами ми знаємо помилки, яких припустилися в ході реалізації проектів і в подальшому будемо всіх навчати й самі більше цих помилок не будемо робити.

Про проміжні результати та вивчені уроки в рамках програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти» в Україні, а також про те, як же стати енергоефективним містом, розповіли присутнім ключові експерти Команди підтримки Максим Верещак та Дмитро Іваненко, які поділилися практичними порадами та досвідом український міст.

Захід було присвячено демонстраційному проекту «Впровадження економічно-доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району міста Гола Пристань», що фінансується Європейським Союзом в рамках ініціативи EU4Energy та Програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти». Проект включає глибоку термореновацію школи №1 та заходи з енергоефективності в дитячому садку №1 «Олімпієць», а також реконструкцію тепломереж та комунальної котельні із заміщенням природного газу біопаливом, яка обігріває ці заклади. Бюджет - 881.863 євро, з яких 700.000 євро Європейський Союз надає у вигляді безповоротного гранту. Про етапи реалізації проекту розповів присутнім його менеджер, голова ХОГО "Регіональна рада підприємців" Федір Барулін.

Наприкінці першої частини заходу бажаючі мали змогу задати хвилюючі зпитання та отримати на них вичерпні відповіді від експертів.

У рамках виїзного семінару також підписано договір про співпрацю між Голопристанською міською радою в особі міського голови Олександра Бабича та Гніванською міською радою в особі міського голови Володимира Кулешова.

Під час другої частини виїзного семінару "Досвід міста Гола Пристань в реалізації енергоефективних проектів у сфері термомодернізації будівель та теплопостачання" для учасників проведено екскурсію по місту Гола Пристань. Крім того, журналісти та представники інших проектів, фінансованих у рамках Програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти», мали змогу відвідати об’єкти енергоефективності в Голій Пристані: ЗОШ №1, ДНЗ №1, котельню №7, ЗОШ №4 та ДНЗ №3.

Учасники семінару дізналися, що завдяки впровадженню проекту CoM-DeP у котельні №7, яка обслуговує ЗОШ №1 та ДНЗ №1, встановлені два сучасних твердопаливних котла.

– Розпочали ми опалювальний сезон на газових котлах, які залишаються як резервні. Потім закінчили монтаж, підключили твердопаливні котли, зробили пусконалагоджувальні роботи. Перейшли потступово на тверде паливо. І в тестовому режимі ми пройшли опалювальний період, навчалися, дивилися, разом із підрядною організацією, зі спеціалістами. Котли непогані, з системою самоочистки. Тут є система так званого «рухомого дна», є підйомник - паливо йде до бункера, з бункера подається до шнеку, де проходить процес спалювання палива. Підрядник дає гарантію 15 років, - розповідає керівник комунального підприємства "Міськтеплокомуненерго" Сергій Фісай.

Відвідали й дитсадок «Олімпієць», директор якого Наталя Попова розповіла про впроваждені енергозберігальні заходи:

– Відремонтовано і утеплено покрівлю. Встановлені сонячні колектори, десять на одному корпусі і десять на другому. Замінено 136 вікон, 5 дверей і в кожній із груп, в ігровій і спальній кімнатах, встановлені рекуператори повітря. Що нам це дало? Зникли проблеми, які у нас існували. Якщо протікає дах - то, зрозуміло, була підвищена вологість (ми мали при нормі до 55% вологості всі 70%). Дуже хворіли діти. Завдяки відремонтованому даху і рекуператорам повітря ми позбулися цвілі і на сьогоднішній день підвищили відсоток відвідування дітей, тому що в садочку затишно і сухо. Що ще головне – ми позбулися таких захворювань як бронхіт і пневмонія, їх значно менше. Температура повітря в садочку 21-23 градуси – у нас дуже тепло.

– Уже протягом тривалого часу в нашому місті ми впроваджуємо економічно доцільну модель сталого енергетичного розвитку. Дякуємо нашим європейським партнерам за досвід та всіляку підтримку. Сподіваємося, що ми станемо гарним прикладом для всієї України, – підсумовуючи проведений захід, зазначив очільник Голої Пристані Олександр Бабич.

Фото Натальї ЯРОВОЇ. 

 Фотозвіт-1              Фотозвіт-2                  Фотозвіт-3 

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.