Сорочку мати вишила мені...

21.05.2018

Травень цього року видався багатим на події:  українці відзначали відразу два дуже духовно близьких свята – День матері та День сім’ї. А поруч з ними крокувало, ніби прикрашаючи і доповнюючи, ще більше нерозривно пов’язане з ними свято – День української  вишиванки.

 

Саме в ці дні, коли буденність розквітала барвами, у Голій Пристані відбувся святковий калейдоскоп під назвою «Сорочку мати вишила мені…». Барвисті вишиванки, уквітчані віночки та вшанування таких родинних цінностей, як любов до українських звичаїв, повага до сім’ї та матері – святкового дня 17 травня мешканці нашого міста ще раз доказали, що вони – справжні українці.

        

Із кожним роком все більше містян виходить цього дня у яскравій вишиванці, що створює справжній національний колорит. Вже важко уявити патріота України без цього національного вбрання. Із гордістю демонстрували красу українського оберегу й голопристанці, які святковою ходою під виконання Державного Гімну України пройшлися центральною вулицею міста. Школярі, вчителі, працівники підприємств, організацій, установ, мешканці міста і навіть маленькі вихованці дитячих садочків – кожен був одягнений у барвисту вишиванку, різноманіття яких просто вражало.

Долучилася до свята і Голопристанська міська бібліотека, організувавши для мешканців і гостей міста тематичну книжкову виставку «Вишивана моя Україна», експозицію українського народного одягу та різноманітних обрядових рушників із міні-музею книгозбірні «Світлиця». Перехожі з захопленням переглядали літературу та старовинні вишиті речі.

Після параду вишиванок на всіх чекав святковий концерт у міському Палаці культури «Сузір’я». Тут гостей зустрічали ведучі Поліна Новікова та Вячеслав Подковзун, які розповідали присутнім про походження свят, вітали всіх і бажали міцного здоров’я, турботи і уваги близьких, багато світлих і сонячних днів, бадьорості духу та душевного спокою. Приєднувався до побажань голопристанцям міський голова Олександр Бабич, який, крім привітань із Днем матері, Днем сім’ї та Днем вишиванки, поздоровив голопристанців ще з одним святом – 5-ю річницею з моменту, як Гола Пристань отримала статус міста обласного значення.

А далі на сцені Палацу культури виходили наші талановиті артисти, які подарували присутнім у залі прекрасний святковий настрій. Чудові пісні про вишиванку, родину, матір та рідну неньку-Україну виконували Анатолій Клімов, Діана Верлата і Поліна Новікова, Тетяна Крива, Юлія Решетило, Нона Ішханян, Аріна Романенко, Єлізавета Козирська, Сергій Хоменко та Світлана Лінник. Соло на акордеоні звучало у виконанні Володимира Мякоти, неперевершену хореографічну композицію подарували присутнім Тетяна Краснощок та Максим Манзик, а у виконанні отця Володимира, Сергія Хоменка, Олександра Меншикова, Андрія Вихора, Ірини Чупик і Тетяни Ліщук пролунали зворушливі пісні про найдорожчу в світі людину – маму.

Свято об’єднало голопристанців в одну велику родину і ще раз довело, що вишиванки –  особливі, рідні і модні, а сімейні цінності – найголовніші у житті.

Наталья ЯРОВА. Фото автора. 

Фотозвіт

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.