У центрі уваги – комунальна сфера

11.05.2018

 

Для Голопристанського міського голови Олександра Бабича вже стало традицією звітувати перед територіальною громадою міста та ділитися своїми планами на майбутнє. Цього місяця Олександр Володимирович відзвітував перед голопристанцями 8 травня. У ході звіту основну увагу було приділено роботі комунальних підприємств міста, які почали розвиватися та отримувати прибуток.

Так, як повідомив очільник Голої Пристані:   

КП "Міськтеплокомуненерго" відпрацював безаварійно. Я вдячний, що у комунальному підприємстві відповідально підходять до підготовки до опалювального сезону. Якщо ж і виникають незначні питання, то ми швидко їх вирішуємо.

Залишаються у нас в комунальній сфері проблеми – реконструкція котельні №2. Це котельня, яка надає послуги лікарні, школа №3, дитячий садок – центральна частина міста. Там дуже зношене обладнання. Для прикладу, газові котли працюють на 30 % КПД.

Цьогоріч ми плануємо здійснити реконструкцію цієї котельні. Плануємо замінити газовий котел. Загалом на ці роботи треба 1,5 млн. грн., у цю суму включене встановлення механізму автоматичної подачі палива. На сьогоднішній день уже є проектна документація.

Варто зазначити, що цього року "Міськтеплокомуненерго" отримало 140 тисяч прибутку. Здебільшого за рахунок додаткових платних послуг, які надає комунальне підприємство – вивезення ТПВ, нанесення розмітки тощо.

    Теплогенерація – цьогоріч ми працювали над рентабельністю. Одні з перших в Україні в 2016 році прийняли інвестиційну програму. І в цьому році держава, на жаль, поставила нас в такі умови, аби ми працювали за середньозваженим тарифом. Наразі ми активізуємо роботу, щоб привести тарифи у відповідність: надіслали листи у Кабмін та Асоціацію міст України для того, щоб нам самостійно дозволили визначати тарифи. Це дозволить підприємтсву стати рентабельним. А поки що з місцевого бюджету ми змушені постійно надавати дотації.

КП "Гопри-Водоканал" – відпрацював стабільно. Минулого року прибутки були близько 100 тисяч. Цьогоріч повинна бути приблизно така ж сума. Я хочу наголосити: якщо КП працює навіть з нульовою рентабельністю – це уже гарний показник. Взагалі ідеально – коли ще й прибуток якийсь є.

Завдяки придбаному обладнанню, сьогодні КП може заробляти за рахунок надання додаткових платних послуг. Наприклад, прочистка каналізаційних систем дає певний прибуток.

КП "Гопри-Водоканал" також займається освітленням у місті. Ці роботи продовжуються. На кінець року було освітлено або проведено мереж фонарних ліній близько 20 км. І ми не збираємося зупинятися. Ми освітили стадіон, вул. 24 Гвардійської дівізії, Суботи. З південної частини міста рухаємося в сторону центру. Також роботи проводяться з боку Херсона.

Я хочу наголосити, що з комунальними підприємствами міста виникає все менше проблем. Що стосується дотаційності «теплогенерації», то це загальнодержавна проблема і, на жаль, без відповідних змін до нормативно-правових документів ми не зможемо нічого вдіяти. Я сподіваюся, що ці питання успішно вирішаться найближчим часом.    

 

За матеріалами публікації Олександра БАБИЧА у мережі Фейсбук.

 

 

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.