Досвід Голої Пристані переймали освітяни-дошкільники

16.04.2018

Інноваційно-педагогічні технології у реалізації концепції гуманного виховання дітей з 11 по 13 квітня вивчали на науково-практичному семінарі у Херсонській області. На запрошення КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» тут зібралися педагоги із 14 закладів дошкільної освіти Херсонської, Черкаської, Київської областей, які здійснюють дослідно-експериментальну роботу всеукраїнського рівня з теми «Психолого-педагогічне забезпечення особистісно орієнтованої освіти на засадах гуманної педагогіки в дошкільному навчальному закладі».

Перший день семінару пройшов на базі Херсонської академії неперервної освіти. Тут учасники заходу визначали мету й завдання заходу, вивчали питання актуальності упровадження принципів гуманної педагогіки в освітній процес закладів дошкільної освіти, трансформацію ідей гуманної педагогіки в умовах Нової української школи, особливості організації та психологічну готовність педагога до науково-дослідної діяльності у закладах дошкільної освіти.

Вивчення таких серйозних та важких тем, насправді, покликане служити дошкільникам одній меті – вдосконалити свою педагогічну майстерність, щоб активізувати пізнавальну діяльність дітей, реалізувати творчий характер навчання для того, щоб підготувати гідну зміну для Нової української школи.

Із цією метою проходив і другий день семінару, який відбувся у Голій Пристані на базі дошкільного навчального закладу комбінованого типу (ясла-садок) №2 "Посмішка". Тут педагогічний колектив садочка ділився із учасниками семінару досвідом впровадження методів гуманної педагогіки в освітній процес із дітьми дошкільного віку, а лейтмотивом семінару стало висловлювання відомого українського педагога В.О.Сухомлинського: "Дати дітям радість праці, радість успіху у навчанні, збудити в їхніх серцях почуття гордості, власної гідності — це перша заповідь виховання".

В актовій залі дитсадка із хлібом-сіллю привітно зустрічала гостей завідувач Світлана Темченко. Вітав дошкільників у Голій Пристані і міський голова Олександр Бабич, який розповів педагогам із Хмельницького, Умані, Вишневого, Боярки, Фастова, Херсона, Нової Каховки, Каховки і Таврійська про наше місто, його розвиток, досягнення і перспективи на майбутнє, а також

побажав усім цікавого, насиченого дня, який дасть можливість стати більш досвідченими. Бажала гостям приємної роботи та гарного настрою і начальник відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету міської ради Раїса Тимченко, яка познайомила учасників заходу із роботою освітянської галузі міста і підкреслила, що вихователі голопристанських навчальних закладів – працьовиті і скромні, а їхня діяльність направлена на дітей і для того, щоб підняти якість освітніх послуг. Зазначила також, що робота вихователів ДНЗ №2 "Посмішка" зорієнтована на розвиток різноманітних форм мислення, творчих здібностей дітей, бо ж дитину потрібно навчати образами, казкою, тобто – вчити, граючись.

Наголошував на цьому у своєму виступі й кандидат педагогічних наук, доцент, директор Центру інноваційної педагогіки та психології, доцент кафедри практичної психології та педагогіки Хмельницького національного університету, президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки Станіслав Крук. Він підкреслив, що головним призначенням дитсадка є розвиток і підготовка людини, яка буде доброю, благородною і буде працювати на суспільство не тільки для того, щоб збагатити себе, а й для того, щоб світ став кращим. І задача навчальних закладів – створити для цього необхідні умови.

На демонстрацію того, як саме ці умови реалізуються у ДНЗ №2 "Посмішка", була направлена подальша цікава і насичена програма семінару. Гості мали змогу переглянути інтегроване заняття «Добре діло роби сміло» у 2-й молодшій групі "Бджілка" (вихователь Т.В.Штанько), заняття з фізичного виховання у старшій групі «Пізнайко» (інструктор із фізичної культури О.М.Кравець), інтегроване заняття «Добре роби - добре й буде» у старшій групі «Веселка» (вихователь Я.В.Ковальчук). Відвідали також свято «Країна бажань», де переглянули театралізовану виставу «Коза дереза» за участю батьків і дітей. Всі заходи цього дня були приурочені до 100-річчя відомого письменника, педагога Василя Сухомлинського і ґрунтувалися на його творчій спадщині.

Досвідом технологій особистісно-орієнтованого навчання дошкільнят ділилася вихователь, методист дитсадка Т.П.Марущенко, а далі учасники семінару мали змогу прослухати цікаві та пізнавальні виступи науковців – С.Л.Крука, Т.І.Туркот, Т.В.Киричук і Ю.А.Агачової.

Насичена і змістовна робота по обміну досвідом була завершена активним обговоренням та підведенням підсумків семінару. Всі учасники зробили висновок, що треба постійно працювати над підвищенням свого професійного рівня, педагогічної культури та бути відкритими до інновацій. А на завершення педагогів очікувала цікава екскурсія по Голій Пристані.  

 

Наталья ЯРОВА. Фото автора.

Фотозвіт      Відеозвіт


Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.