Гола Пристань долучається до «Програми підтримки домогосподарств»

05.04.2018

Власна справа для родини – це джерело прибутку і відчуття стабільності. Особливо це важливо для багатодітних сімей, літніх людей, самотніх батьків – як внутрішньо переміщених осіб, так і місцевих мешканців. Але на реалізацію ідеї зазвичай потрібні гроші. Надати допомогу найбільш вразливим категоріям населення, сприяти у вирішенні їх найгостріших і актуальних проблем поставила собі на меті Міжнародна Федерація Товариств Червоного Хреста і Червоного півмісяця, за сприяння якої цього року продовжується реалізація "Програми підтримки домогосподарств".

Зазначений проект спрямований на те, щоб допомогти людям створити або відновити власне джерело засобів для існування. Така підтримка буде надаватись у вигляді грошових грантів на реалізацію ідей при виконанні деяких умов. Учасниками програми можуть бути люди працездатного віку без доходу або з низьким рівнем доходу:

- люди з особливими потребами або домогосподарства, які піклуються про таких людей (1, 2 категорії та діти з інвалідністю);

- домогосподарства, які піклуються про людей похилого віку (старше 65-ти років);

- одинокі годувальники, матері-одиначки;

- багатодітні сім’ї (з дітьми молодше 18 років);

- сироти, яким виповнилося 18 років;

- сім’ї демобілізованих згідно критерій вразливості;

- внутрішньо переміщені особи старше 18 років.

Підтримку може отримати лише один член сім’ї і за умови, що він не отримував подібну допомогу від інших організацій.

Про це та інше голова Херсонської організації Товариства Червоного Хреста України Андрій Пасіка повідомляв учасникам круглого столу, який проходив 3 квітня у читальній залі Голопристанської міської бібліотеки. Андрій Володимирович також коротко розповів про історію виникнення організації, наголосив, що 15 квітня на рівні області відбудуться урочистості з нагоди 100-річчя Червоного Хреста.

        

Докладніше про програму "Підтримки домогосподарств" розповів присутнім голова Голопристанської районної організації Червоного Хреста України Володимир Копачинський. Він зазначив, що учасникам буде виділено по 26 тис. грн на розвиток підприємництва. Звісно, це не дуже велика сума, але й такі гроші є суттєвою підтримкою для найбільш вразливих категорій населення. У рамках проекту, який буде реалізуватися у м. Херсоні, Голопристанському та Білозерському районах, допомогу мають отримати 40 сімей. На Голопристанщині на даний момент є 18 потенційних учасників, які підходять під критерії відбору і хочуть займатися домогосподарством.

Регіональний фахівець проекту «Підтримка домогосподаств» Тетяна Саватеєва повідомила присутнім про етапи виконання програми:

1. Формування попередніх списків.

2. Відбір бенефіціарів – збір документів, анкетування (квітень 2018 року).

3. Одноденний тренінг для бенефіціарів (квітень 2018 року).

4. Подання Планів використання коштів допомоги.

5. Розгляд/затвердження Планів Комісією (до 25 квітня 2018 року).

6. Підготовка фінального списку отримувачів допомоги (до 10 травня 2018 року).

7. Перша виплата грошових грантів. 50% суми гранту (з 15 травня 2018 року).

8. Пост-дистрибуційний моніторинг (3-4 тижні після виплати).

9. У разі успішного виконання умов Плану використання коштів, виплата другої частини, тобто других 50% гранту.

10. Пост-дистрибуційний моніторинг (через 2-3 тижні після другої виплати).

Крім того, Тетяна Володимирівна розповіла про умови надання грошової допомоги та приклади успішної реалізації гранту в інших регіонах.

 

Наталья ЯРОВА. Фото автора.

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.