Кращі практики Норвегії у сфері енергоефективності

14.03.2018

5-9 березня делегація міських голів з міст-членів Асоціації міст України в рамках проекту «Польсько-Норвезька допомога для підвищення енергоефективності в Україні» відвідала з навчальним візитом Норвегію.

Делегація АМУ перебувала в Норвегії на запрошення Норвезької асоціації місцевих та регіональних влад. У складі делегації були представники міст Чортків, Чугуїв, Гола Пристань, Дніпро, Хмільник, Кременчук, Хотин, Кривий Ріг, Марганець, Миргород, Ніжин, Новоград-Волинський, Сватове, Вознесенськ, Львів, Барської, Баранівської та Сосницької ОТГ.

Голу Пристань на заході представляв міський голова Олександр Бабич.

Першого дня учасники візиту відвідали офіс Норвезької асоціації місцевих та регіональних влад в Осло. Директор Департаменту місцевої демократії, європейської політики та міжнародних відносин Норвезької асоціації місцевих та регіональних влад Фроде Ліндведт ознайомив учасників з метою створення Асоціації, її структурою, механізмами взаємодії з органами державної влади. Директор департаменту транспорту, планування та навколишнього середовища К'єтил Б'єрлунд презентував стратегії енергоефективності та відновлювальної енергії в муніципальному секторі Норвегії. Також перед учасникам виступили представники Норвезького водного і енергетичного управління (NVE), які ознайомили з історією створення організації, її цілями та основними завданнями, а також роллю в забезпеченні економії енергетичних ресурсів в країні.

         

Після представлення презентацій делегація ознайомилася з об’єктом утилізації відходів «Haraldrud» (м.Осло), що забезпечує комплексне перероблення побутових відходів. Представник Департаменту відновлювальної енергії муніципалітету м.Осло Сесіль Солванг Бьорнетун ознайомила гостей з основними принципами поводження з побутовими відходами у Норвегії, а потім провела детальну екскурсію по об’єкту, в ході якої учасники мали можливість ознайомитися практично з усіма етапами переробки сміття.

Другого дня делегація відвідала муніципалітет міста Дрьобак (центр комуни Фроґн), де мер міста та менеджер з інвестицій і управління власністю презентували досвід впровадження енергоефективних проектів в місті та окрузі. Зокрема, вони поділилися досвідом будівництва у місті 4-поверхової лікарні, реалізованими підходами до проектування, будівництва та експлуатації цього об’єкту. Згодом приймаюча сторона та українсько-польська делегація відвідали цю лікарню, де на практиці ознайомилися з реалізованими під час будівництва новітніми енергоефективними технологіями. До слова, при будівництві лікарні як основний будівельний матеріал використовувалися не бетон чи цегла, а дерево, що забезпечило (з урахуванням інших чинників) дуже економне споживання енергоресурсів.

Третього дня делегація відвідала місто Фредрікстад, зокрема, побудований у 2016 році спортивно-оздоровчий комплекс «Lisleby», який завдяки застосування енергоефективних технологій має нульовий рівень викидів; центр з реалізації рішень по скороченню споживання електричної енергії в приватних будинках Fr Energy sales/smart Energy; Кверхусенську середню школу, побудовану за принципами зелених технологій; Фриварський завод з переробки відходів, який за рахунок повторного використання ресурсів надає послуги централізованого теплопостачання та забезпечує виробництво біопалива.  

За матеріалами Асоціації міст України

  Як зазначив очільник Голої Пристані після повернення із Норвегії, навчальний візит дав змогу безпосередньо ознайомитися з реалізованими на практиці передовими технологіями у сфері енергоефективності, економного споживання енергоресурсів, перероблення побутових відходів. Спілкування з представниками органів місцевого самоврядування Норвегії, керівниками комунальних підприємств та установ дало можливість отримати практичний досвід щодо шляхів вирішення питань у сфері енергоефективності та поводження з відходами.

Фотозвіт 

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.