Підсумки – підбито, плани – визначено

02.02.2018

 

1 лютого у кіноконцертній залі міського Палацу культури "Сузір’я" пройшов звіт Голопристанського міського голови Олександра Бабича. Вже вдев’яте мер ініціює збори із громадою. Робить це кожні три місці, бо впевнений, що громада, яка його обрала, має право знати, куди йдуть податки і чим живе Гола Пристань. Вважає, що представники влади не повинні просто сидіти в кабінетах, а мають спілкуватися з тими, кому довірили управління містом. Цінує будь-яку реакцію громадськості, адже тільки так можна виявити проблеми, на які варто звернути більше уваги і максимально оперативно взятися за їхнє  вирішення.

Розпочав очільник міста свій звіт із невеликого аналізу діяльності за останні 2 роки і 3 місяці. Це, можливо, невеликий проміжок часу, але голопристанці вже мають змогу зафіксувати якісь позитивні зрушення у життєдіяльності міста, звернути увагу на те, що вже зроблено і підказати, де які помилки були допущені.

Як зазначив міський голова, чи не найпершим питанням, яке постало відразу після виборів, було приведення до ладу комунальної сфери міста. Два роки тому міські підприємства потребували першочергової уваги. Аби привести їх до ладу, Гола Пристань однією із перших в області прийняла інвестиційну програму, адже без цього комунальна сфера не змогла б нормально функціонувати. Результати не забарилися – вже минулого року наше комунальне підприємство, яке займається збором ТПВ, впровадило роздільну систему і сьогодні у місті встановлені відповідні ємкості. Акція з роздільного збору сміття почалася ще у 2016 році на базі дитсадочків та шкіл, тому що дітей до подібних речей треба привчати змалку. Тоді вони й батькам зможуть підказувати, як правильно вчинити – так ми збільшуємо кількість свідомих жителів міста. Спільно дбаючи про екологію і навколишнє середовище, ми покращимо якість свого життя. Наступний крок – сортування сміття на сміттєзвалищі.  Нині місто стало набагато чистішим. Робота у цьому напрямку продовжується. Як наголосив мер, починаючи із весни, у місті знову будуть організовуватися суботники за участі працівників організацій, установ, квартальних комітетів, мешканців Голої Пристані.

Якщо 2016 рік був більш стабілізаційний, то 2017-ий присвятили розвитку міста, перш за все – економічному. Як приклад – великі підприємства (ТОВ СП "НІБУЛОН", ТОВ НВП "5 element", ТОВ "Швейна фабрика "ВіД"), які цього року розпочали свою діяльність у Голій Пристані. Нині вони сплачують податки у місті, активно беруть участь у його соціальному житті, допомагають проводити роботи з благоустрою, підтримують фінансово наші навчальні заклади. Сьогодні продовжується робота у цьому напрямку, але, на жаль, інвесторів залучати нелегко. Часто це пов’язано з неефективною роботою органів влади. Проте, на рівні міста ми робимо все, що від нас залежить – зазначає Олександр Володимирович. Усі реальні інвестиційні пропозиції втілені в життя, голопристанці отримали робочі місця, а бюджет – додаткові надходження. Але ми прагнемо до кращого результату, адже, тільки розвиваючи економіку, ми зможемо залишити нашу молодь працювати у місті й припинимо ганебну практику масової трудової міграції.

Міський голова звернув увагу на прийняту програму соціально-економічного розвитку міста і на те, що за результатами проведеного аналізу його оцінки за підсумками I півріччя 2017 року місто Гола Пристань займає І місце за обсягом капітальних інвестицій, І місце за показником середньомісячної зарплати, ІІІ місце за обсягом введення в експлуатацію житла. Також місто має позитивний темп зростання доходів до місцевого бюджету.

Поділився очільник міста із громадою і планами на 2018 рік. Це, перш за все, розвиток і підтримка освітніх закладів – шкіл і садочків. Розпочав із загальноосвітньої школи №1, де наприкінці минулого року після 2 років важких перемовин нарешті стартувала реалізація грантового проекту зі створення енергоефективного району. На сьогодні вікна у школі на 80% замінені, утеплений дах, проведена термоізоляція. Переобладнана котельня №7 – там працюють два твердопаливні котли із автоматичною подачею твердого палива та самоочисткою, які вже успішно себе зарекомендували. Вже зараз у школі дуже тепло. Планується, що роботи будуть повністю закінчені до червня і об’єкт здадуть в експлуатацію. За роботою дуже пильно слідкують експерти, адже на сьогодні такий проект зі створення енергоефективного району – єдиний в Україні.

Багато розмов у Голій Пристані ведеться про загальноосвітню школу №4. Ходили навіть слухи, що її планують закрити. Міський голова розвіяв ці чутки, зазначивши, що заклад ні в якому випадку не буде закритий. Але зміни все ж відбудуться – планується на базі ЗОШ №4 зробити школу раннього розвитку дитини з поглибленим вивченням англійської мови. А щоб провести таку "локальну реформу", треба створити відповідні комфортні умови для дітей. Саме тому проводяться термосанаційні заходи, а наприкінці весни або на початку літа у школі буде повністю замінена покрівля. Також міський голова підкреслив, що дуже важливо зробити перехід до їдальні з основного корпусу, для чого вже розроблена відповідна проектна документація і проходить експертиза.

Замовлена проектна документація і на заміну вікон для спеціалізованої школи. Минулого року тут були проведені внутрішні оздоблювальні роботи, а в планах – утеплення будівлі.

Всі ці заходи проводяться за рахунок коштів міського бюджету, соцекономрозвитку, відповідних фондів, і в подальшому дадуть змогу зекономити на енергоносіях.

Великої уваги потребує найбільший навчальний заклад міста – Голопристанська гімназія. У 2017-му тут був проведений  капітальний ремонт покрівлі, а в планах на 2018-ий – ремонт туалетних кімнат, документація з якого нині знаходиться на експертизі. У майбутньому також планується термосанація гімназії, але за попереднім розрахунком вартість реалізації такого проекту складе понад 12 мільйонів гривень. Таких коштів у місті, на жаль, немає, тож міська рада  намагається включити всі свої комунікації для реалізації проекту, зокрема, розраховує на сприяння Державного фонду регіонального розвитку.

Договір із підрядною компанією вже підписаний на заміну вікон у дошкільному навчальному закладі №2 "Посмішка". Тут планується поставити вікна першого класу енергоефективності, а також замовлена проектна документація із утеплення будівлі. Фінансування всіх цих заходів також лежить "на плечах" міського бюджету.

На зустрічі з громадою міський голова поділився також приємною новиною: на сесії міської ради, яка відбулася 31 січня, були затверджені два "вистраждані" рішення. Перше із них стосується дитячої школи мистецтв – нарешті районна рада передала територіальній громаді міста будівлю школи. Із моменту, коли Голопристанська ДШМ стала міською, тривалий час міська рада виборювала право розпоряджатися її майном, адже питання створення відповідних умов для дітей (ремонт, опалення і т.д.) не могли вирішуватися без майнових прав. Тож прийняття цього рішення стало своєрідною перемогою, яка, хоча й несе за собою подальші фінансові витрати міськради, але дає змогу вирішити першочергові проблеми  закладу.

Другим історичним і також "вистражданим" стало рішення про передачу районної бібліотеки як цілісного майнового комплексу до власності міста. Довго тривали перемовини із районною радою, але все ж таки майнові права на комунальний заклад, інше індивідуально-визначене майно та бібліотечний фонд нарешті належать міській раді. У планах щодо подальшої діяльності бібліотеки – зміна формату її роботи, осучаснення, переоснащення технічної бази і створення своєрідного інформаційно-просвітницького та культурного простору, який матиме на меті об’єднання молоді міста, громадських організацій, проведення різноманітних історичних, культурних та мистецьких заходів. Міський голова зазначив, що чекатиме побажання від всіх жителів міста – яким ви, голопристанці, бачите цей інформаційно-просвітницький простір? Як можна найбільш ефективно використати здобуті можливості для розвитку нашого міста?

 

Подальша доповідь очільника стосувалася не менш актуальних питань. Обговорювалися децентралізація, необхідність капітального ремонту доріг, освітлення міста, пільгові перевезення, благоустрій. Також цікаві теми підіймалися небайдужими голопристанцями, які завітали на захід, щоб висловити свою думку щодо життєдіяльності міста.

Поділився очільник міста планами на 2018 рік щодо ремонту доріг. Зазначив, що нині міська рада готує проектну документацію по капітальному ремонту вулиці Санаторної (від санаторію «Гопри» до набережної). Приблизно у травні розпочнеться робота, частина дороги буде оновлена, а в подальшому планується зробити капітальний ремонт всієї центральної вулиці (близько 1-2 км на рік). На інших вулицях, на жаль, поки що немає можливості відмовитися від ямкового ремонту на користь капітального. Але це не значить, що про них зовсім забудуть – тут обов’язково будуть проходити поточні ремонти та грейдерування. У 2017 році міська рада провела першу пробу пера – вулицю Полякову було відсипано твердим покриттям (щебенем). Цьогоріч планується продовжити зазначену практику і покрити твердим покриттям декілька іншим вулиць Голої Пристані.

Не забуває міська рада і про мешканців села Білогрудового, яке знаходиться в адміністративних межах міста. Міський голова обіцяє зробити все можливе, щоб у 2018 році відремонтувати дорогу на відрізаному річкою Конкою острові. Як зазначає Олександр Володимирович, минулого року вдалося переправити на острів близько 300 тон щебеню, хоча й були неабиякі проблеми з доставкою матеріалу, адже село не має автомобільного сполучення з Голою Пристанню. Зараз міська рада шукає техніку, щоб навесні зробити ремонт дороги, яка нині перебуває у жахливому стані, адже не ремонтувалася вже більше 25 років.  

Підіймав міський голова також тему освітлення у місті. Зазначив, що минулого року освітлено більше 20 кілометрів вулиць, на які більша частина фінансування виділена із міського бюджету. Надзвичайно приємно, що сприяння та фінансову допомогу у вирішенні цього питання надають жителі міста, які  самоорганізовуються для покращення благоустрою своїх мікрорайонів. Саме таким ініціативним голопристанцям міська рада висловлює вдячність за розуміння та підтримку.

Торкнувся міський голова також питання обрізки дерев – тополь та акацій. Зазначив, що робота проводиться, але вона вкрай важка, фінансово затратна і пов’язана з відповідними ризиками. До початку вегетаційного періоду планується навести лад в районі гімназії та ЗОШ №1, ДНЗ №1, адже дерева там знаходяться на межі аварійності.

Ще одним важливим питанням, яке підняв міський голова, стало пільгове перевезення громадян. Минулого року із бюджету міста на нього витратили близько 1 млн. грн. Цього року такі перевезення будуть продовжуватися, адже це суттєва допомога пенсіонерам та людям пільгових категорій. Єдине прохання висловив очільник міста до людей похилого віку: до 9 години ранку їздити міським транспортом лише у разі крайньої необхідності, у зв’язку з тим, що дітям потрібно добиратися  до школи, а дорослим – на роботу.

 

Наприкінці зустрічі з громадою міський голова відповів на питання від присутніх, подякував усім, хто знайшов можливість завітати на зустріч та пообіцяв і надалі запрошувати голопристанців до діалогу.

 

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.