Вакцинація 2018: щеплення чи психологічні фактори – що захистить дитину від кору та коклюшу краще?

29.01.2018

 

Кір, коклюш, краснуха, свинка, поліомієліт, туберкульоз, дифтерія, правець, гепатит, гемофільна інфекція і навіть грип - від усіх цих захворювань МОЗ України рекомендує захищатися за допомогою щеплень

Всесвітня організація охорони здоров'я цього літа опублікувала невтішні дані медичної статистики, згідно з якими Україна потрапила до десятки країн з найнижчим рівнем вакцинації серед дітей.

За підрахунками ВООЗ і ЮНІСЕФ, у 2016 році 12,9 млн немовлят у світі не отримали щеплень. А це означає, що ці діти схильні до серйозного ризику розвитку потенційно смертельних захворювань, таких як дифтерія, правець, коклюш, поліомієліт тощо.

Понад 6 мільйонів немовлят отримали першу дозу, але не завершили повний курс необхідної імунізації. На жаль, у таких малюків ризик розвитку небезпечних захворювань все ще залишається високим.

Імунізація, за даними експертів ВООЗ, зараз допомагає уникнути 2-3 мільйонів дитячих смертей від дифтерії, правця, кашлюку та кору щороку. І по праву цей проект може вважатися одним із найуспішніших і найефективніших заходів у сфері охорони здоров'я.

Психологічні чинники, без всяких сумнівів, мають на розвиток і здоров'я дитини відчутний вплив. Спокійний і задоволений малюк, що росте в оточенні люблячих людей, стане сильнішою, активнішою і впевненішою в собі людиною. Йому згодом буде легше впоратися з будь-якими проблемами, в тому числі з неприємними хворобами.

З цим фактом навряд чи хтось зможе посперечатися. Ось тільки віруси та інфекції, що викликають небезпечні для здоров'я патологічні стани, після потрапляння в організм мало цікавляться життєвими принципами й основами світогляду людини. Оптиміст і песиміст, малюк, якого обожнюють батьки, і людина, що відчуває дефіцит любові, дорослий і дитина - всі ми в рівній мірі можемо зіткнутися з неприємними ускладненнями того чи іншого інфекційного захворювання.

Єдиним на сьогодні доведеним методом профілактики цих хвороб є своєчасна вакцинація згідно з розробленим календарем щеплень. Інші ж методи, в тому числі популярні нині гомеопатичні, і більшість противірусних препаратів не мають істотного впливу на розвиток або перебіг захворювання.

«Правда в тому, що кір і коклюш - це небезпечні захворювання, які можуть призвести до тяжких наслідків аж до смерті дитини. Правда також у тому, що вакцинування врятувало сотні мільйонів життів від цих та інших інфекцій і зупинила смертельні епідемії. Водночас немає абсолютно жодних наукових свідчень про ефективність гомеопатії, - підкреслила у своєму зверненні виконуюча обов'язків Міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун. - Псевдонаука намагається видати недоведені погляди за наукову істину. Це, наприклад, псевдофізична теорія, яка пояснює всі явища у всесвіті одним примітивним законом, або астрологія, яку маскують під суспільну науку. Популярність псевдонаукових думок може бути смертельно небезпечною - особливо якщо мова йде про медицину та фізіологію».

 

Джерело: tvoymalysh.com.ua

 

 

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.