День соборності

23.01.2018

 

Соборність... Це слово включає в себе поняття єдності, згуртованості. Бо ж мета і обов’язок будь-якої держави – згуртовувати громадян. Цього року День Соборності України з’єднав у Голій Пристані міську та районну владу – у приміщенні районної державної адміністрації на урочистості з нагоди свята зібралися колективи міської та районної ради, адміністрації, установ та організацій міста.

Ведуча Інна Якушенко розповідала присутнім історію свята, щиро вітала всіх зі знаменною датою. Зазначала, що зараз це свято особливо актуальне через події 2013-го - 2014-го року, революцію Гідності, трагедію початку неоголошеної війни Росії проти України, окупації Кримського півострова і двох обласних центрів на сході України. За свободу та соборність країни наші земляки, мобілізовані та добровольці міста і району заплатили своїм здоров'ям та життям.

Офіційні особи – міський голова Олександр Бабич, перший заступник голови районної державної адміністрації Віктор Богачук та заступник голови районної ради Іван Басараб – теж мали що сказати присутнім. Вони вітали зі святом, бажали здоров’я, наснаги, злагоди й миру. Згадували, що цього дня у 1919 році Галичина, Буковина, Закарпаття і Придністровська Україна об’єдналися в єдину державу. Єдність дій, мудрість, згуртованість, віра у великий власний потенціал, національне духовне відродження - саме це, на думку виступаючих, має сприяти покращенню життя українців у майбутньому.

На урочистостях також були вручені відзнаки Президента України "За участь в антитерористичній операції" жителям Голої Пристані та району.

Творчі подарунки лунали у виконанні солісток районного Будинку культури Ельвіри Ротонос та Галини Маменко.

На завершення заходу міський голова Олександр Бабич та голова громадської організації ветеранів АТО, учасників бойових дій в зоні АТО, їх матерів та родин "Єдність" Василь Купчик поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку – одвічному борцю за свободу. Вклонилися і Героям сьогодення – загиблим у зоні АТО, адже ці бійці відстоювали незалежність та соборність України, як і їхні попередники 99 років тому.

 

Багато хто вважає: соборність – це «акт». Та насправді соборність – це процес. Він розпочався для нас усередині ХІХ століття. У 1919 році ця ідея ненадовго реалізувалася, але потім Україна була знову розділена. Після Другої світової війни майже всі українські землі були об’єднані. Але тепер ми розуміємо, що процес соборності триває постійно – ми намагаємося дійти до якоїсь точки, а потім – втримати планку. А, отже, роботи ще – море.

Наталья ЯРОВА. Фото автора. 

Фотозвіт

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.