Зі світлим святом – Водохрещем!

22.01.2018

Хрещення Господнє – третє і завершальне свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католики відзначають 19 січня. У народі це свято називають Йордан, Водохреща. Із ним пов’язують хрещення Ісуса Христа у річці Йордан. Традиційно на Хрещення Господнє головною подією є освячення води. Вважається, що на Водохреща вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби, її можна пити, освячувати домівки та храми.

Вже 20 років поспіль мають можливість мешканці Голої Пристані вийти на берег річки Конки та усією громадою долучитися до церемонії Богослужіння. Цей рік не став винятком. Заздалегідь до оголошеного часу на набережну міста почав сходитися люд православний.

Кошики з бутлями та пляшками з водою займали чільне місце, люди шикувалися обабіч набережної, починаючи від Свято-Володимирівського храму аж до зупинки річкової переправи. Хрещенські морози не дошкуляли, адже стояла напрочуд тепла днина.

Благочинний Голопристанського округу, протоієрей Володимир, як і завжди, тепло і гарно провів Богослужіння. А вже під його закінчення звернувся з пастирським словом до людей. Він говорив про духовність, розповідав людям про суть і значення цього духовного свята і суть подій, які відбулися цього дня у сиву давнину, вітав голопристанців із прекрасним святом.

Приєднався до поздоровлень і міський голова Олександр Бабич. Очільник побажав присутнім, щоб цього року мир в Україні став не бажаним, а дійсним, а наше рідне місто розвивалося і процвітало.

Отець Володимир спустився до річки і освятив воду, а далі – окропив усіх присутніх. Процес освячення води тривав досить довго – не одне відро води довелося церковнослужителю кропилом вибрати на людей.

Після цього православні християни підходили на міський пляж, де, звичайно, знайшлися сміливці, які наважилися зануритися у води Конки. Дівчата і хлопці, старі і малі купалися у воді під відкритим небом. Серед охочих увійти у купіль був і очільник міста, який уже не вперше наважується на таке купання.

А після урочистого дійства під супровід чоловічого церковного хору отець Володимир із прихожанами вітали всіх голопристанців зі святом. Відвідуючи установи та організації, вони бажали жителям міста здоров’я, миру, добробуту та удачі.

 

Тож нехай цілюща вода змиє зневіру і різні хвороби, хай додасть сили і натхнення до щоденних добрих справ, зцілить наші тіла і наші душі. Нехай це свято змиє всю нечисть і зло, а гарний настрій буде з нами у всі дні року!

Наталья ЯРОВА. Фото автора.

Фотозвіт

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.