Омріяним дорогам – бути!

21.12.2017

 

 

Острів Білогрудий... Окраса Голої Пристані із незайманою природою і потужним рекреаційним потенціалом, що сприяє розвитку екологічного туризму. Гарно звучить, чи не так? Але одне погано – природа тут і справді майже зовсім незаймана. Окрім невеличкої бібліотеки, фельдшерського пункту, кіоску і розкиданих по всьому острову будиночків, тут відсутня будь-яка інфраструктура. Так, звісно, тиша, спокій, чисте повітря і гарні пейзажі – це прекрасно, але ж як жити білогрудівцям, якщо на остові немає навіть доріг? Витоптані стежки-доріжки не рахуються, бо, коли починається дощ, замість них залишається лише суцільне болотяне місиво, де не те, щоб проїхати – пройти нереально.

Проблема вже багато років залишається невирішеною. Звісно, питання періодично підіймалося – наприклад, два роки тому під час реалізації проекту "Створюємо зміни: Вишеградська четвірка для України" було створено сайт "GOPRI+" (до речі, нагадаємо, що він досі функціонує), де жителі та гості міста мали можливість позначити хвилюючі їх інфраструктурні проблеми. Тоді мешканці острова були одностайні і твердо заявили: "Нам потрібні дороги!". На жаль, бюджет проекту не передбачав видатки на вирішення такої широкомасштабної проблеми, тож реалізоване інше питання, яке також стосувалося життєдіяльності острівчан – було побудовано зупинку річкової переправи.

Проблема із дорогами, на жаль, залишилася. За її вирішення цього року взялася Голопристанська міська рада. Відразу ж піднялося питання – як на острів переправити матеріали для спорудження дороги? Адже доступ до Білогрудого можливий лише водним шляхом, через річку Конку, а у місті немає необхідної техніки.

У вирішенні цієї проблеми сприяв Олександр Миколайович Касторнов, директор херсонської фірми "АНК", яка займається поставкою та перевезенням різноманітних будівельних матеріалів водним та залізничним транспортом. Саме завдяки Олександру Миколайовичу та його працівникам на острів за допомогою плавкрану було завезено 300 тон щебіню. Вже не перший раз фірма "АНК" допомагає голопристанцям у вирішенні інфраструктурних проблем. Тож вдячні Вам, Олександру Миколайовичу, за домопогу!

Отже, перший крок в омріяному облаштуванні доріг на острові Білогрудому зроблено. Нині острівчани пильно слідкують за тим, щоб жоден камінчик із завезеного щебіню не був украдений (а така тенденція, на жаль, спостерігається). А вже навесні розпочнеться робота із спорудження доріг із твердим покриттям.

Наталья ЯРОВА

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.