Збереження документів - місія благородна

22.12.2017

 Від віку до віку, від роду до роду, літопис - окремим рядком.

Архіви-то приспана пам'ять народу, торкнешся - заб’є  джерелом. 

24 грудня  архівісти  відзначають своє професійне свято - День працівників архівних установ та 100 – річчя від дня створення системи архівних установ України.

Ще здавна  людство зрозуміло – життєпис  держави, краю, народу потрібно збирати, шанувати та зберігати для сучасників та нащадків, бо безцінним є значення  історичних пам’яток усіх поколінь. Спочатку при монастирях та церквах, а згодом у  архівах  накопичувалася і накопичується  документальна скарбниця кожного народу. Саме архіви дають можливість відчути дух історії, настрої попередників, об’єктивно усвідомити історичні події та факти. І цей духовно-історичний місточок між поколіннями допомагають прокласти працівники архівів. Це вони оберігають, опрацьовують, розкладають по поличках усе документальне надбання, виконуючи благородну місію – збереження пам’яті для нащадків.

Архіви - важлива державна і суспільна цінність. Їх називають сховищами колективної пам’яті, складовою інформаційного середовища суспільства.

Професійне свято й кінець року це ще й слушна нагода поговорити про плани на наступний рік. Їх дуже багато, але головне те, що архівний відділ й надалі буде виконувати свої обов’язки з метою надання нашим громадянам послуг й водночас здійснювати триєдине завдання всіх архівістів – формувати, зберігати та популяризувати інформацію, що несуть в собі документальні першоджерела. Кожний фахівець ставиться з великою повагою до його величності документу, розуміє його цінність та унікальність.

На підставі Постанови Верховної Ради України від 17 травня 2013 № 273 – VII «Про віднесення міста Гола Пристань Голопристанського району Херсонської області до категорії міст обласного значення», у структурі виконавчого комітету утворено архівний відділ, який почав функціонувати з 25 березня 2014 року.

Пріоритетним завданням архіву є реалізація Державної політики в галузі архівної справи, координування діяльності державних органів, підприємств, установ, організацій з питань архівної справи та діловодства, забезпечення здійснення державної реєстрації, обліку, постійного зберігання, комплектування, використання документної інформації.

Станом на 01.01.2018 в архівному відділі міськвиконкому знаходиться на зберіганні  49 фондів, більше 5200 документів постійного зберігання, з кадрових питань (особового складу), фотодокументи та документи особового походження.

Найвиразніша та найзрозуміліша місія архівів проявляється у тому, що вони допомагають у вирішенні питань соціального захисту людини.

Останнім часом діяльність архівів набуває нового значення. Вони стають  своєрідними  інформаційними  центрами. Допомога архівістів потрібна і тим, хто пізнає минуле, і тим, кого цікавить соціально-правовий напрямок діяльності архівних установ. І документи, які вони зберігають і якими володіють, не дивлячись на роки залишаються й досі актуальними. Тож  розповсюджена думка про архів як своєрідне сховище відпрацьованих документів не  має підтвердження.

З метою забезпечення збереженості документів, цілісності упорядкованих документів, удоступнення їх для користувачів,  архівний відділ веде комплектування, здійснює заходи щодо забезпечення збереженості документів, створює і вдосконалює довідковий апарат, забезпечує умови для користування документами, задовольняє інформаційні потреби юридичних та фізичних осіб, конституційні права громадян, а також здійснює самостійне використання архівної інформації в суспільних інтересах.

 

Шановні колеги! 

 

Прийміть найщиріші вітання  з нагоди професійного свята та 100 – річчя від дня створення системи архівних установ України. Хотілось б побажати колегам-архівістам міцного здоров'я та радісного настрою! Хай ваша життєва дорога квітчається вагомими успіхами, повагою людей, усвідомленням  власної значущості у творенні нашої молодої держави.

Нехай вас оберігають небеса, даруючи щастя та удачу в усьому, а наступаючий Новий рік буде багатим на яскраві та приємні  події у Вашому житті!

 З повагою Олена БИШОК, начальник архівного відділу виконавчого комітету міської ради

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.