Учитель року - 2018

01.12.2017

 

Справжнім майстрам своєї справи – переможцям міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018» лунали бурхливі оплески на підбитті підсумків освітянського змагання, яке відбулося 29 листопада в актовій залі Голопристанської гімназії. Підтримати своїх переможців під час педагогічного прайм-тайму прийшли колеги, учні вчителів-конкурсантів, директори шкіл, а також гості – заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Світлана Лінник та начальник міського відділу освіти, молоді та спорту Раїса Тимченко.

Запальним танком "Перепетуля" зустрів гостей гімназії народний хореографічний ансамбль "Сюрприз" (керівник Тетяна Кіріллова). Привітала присутніх ведуча Олена Гордєєва і запросила до слова заступника міського голови Світлану Лінник, яка зазначила, що в освітянських заходах завжди приємно брати участь і побажала, щоб кращі результати у педагогів були не лише на місцевому та обласному рівні, а й на Всеукраїнському. А міська рада намагатиметься всіляко сприяти розвитку освітньої галузі.

Начальник відділу освіти, молоді та спорту Раїса Тимченко у своєму привітанні зазначила:

– Сьогодні покажуть свою майстерність найкращі вчителі – найактивніші, найкреативніші та найталановитіші. Дуже важко було визначити кращих із кращих, адже всі учасники показали настільки гарні результати, що різниця між балами була мінімальною. Це все говорить про ваш високий викладацький і творчий рівень.

Підтвердили слова Раїси Акимівни всі ті події, які відбувалися далі. Ведуча запрошувала на сцену конкурсантів і розповідала у віршованій формі про досягнення та роботу кожного. Тож, фіналістами міського етапу конкурсу «Учитель року - 2018» стали: учитель української мови і літератури ЗОШ №1 Альона Леонідівна Сахно, учитель фізики гімназії Тетяна Олександрівна Тарасенко та учитель фізичної культури ЗОШ №4 Олег Анатолійович Мороз. Саме ці педагоги найкраще показали свої творчі пошуки і знахідки, авторські підходи як до змісту, так і до побудови педагогічного процесу.

Під час першого конкурсу "Візитна картка" учасники мали представити автопортрет – короткий відеоролик про своє життя. Вже на цьому етапі кожен конкурсант проявив креативність і представив свою "візитівку" в особливій, лише йому притаманній манері. Наприклад, Альона Сахно "і її невгамовна Уява" презентувала "Карту вчителя і жінки (за сумісництвом)", де розповіла про себе мовою гральних карт. Унікальним був і виступ Тетяни Тарасенко, яка цікаву розповідь про себе оформила у вигляді сучасної пісні, та ще й залучила до презентації "візитної картки" учнів, які своєю хореографією зробили номер ще яскравішим. А презентація Олега Мороза була взагалі незвичною, як для вчителя фізкультури, адже про своє життя Олег Анатолійович розповів віршованими рядками.

У наступному конкурсі учасники мали представити свій навчальний проект. Так як вчителі пройшли до фіналу у трьох різних категоріях ("Фізика", "Українська мова та література" і "Фізична культура") то й проекти та їх презентація відрізнялися одне від одного радикально. Спільним було лише одне – той блиск в очах та непідробний інтерес педагогів до висвітлюваної теми, якими були "Неньютонівська рідина" (Т.Тарасенко),  "Розвиток швидкісно-силових якостей на уроках легкої атлетики" (О.Мороз), "Кольоропис у творах поетів кінця XIX – 20-30-х років XX століття" (Альона Сахно). Вчителі розповідали про мету, завдання та методи проектів і супроводжували свої пояснення цікавими відеопрезентаціями.

Завісу творчої майстерності педагогів відкривав останній конкурс, де учасники представляли свої захоплення у новітній формі. Любов до спорту у всіх його проявах демонстрував Олег Мороз, а сприяв йому в цьому жіночий колектив школи №4. Підтримали Олега Анатолійовича і чоловіки, які в гумористичній формі допомогли вчителю презентувати його кулінарні навички. Альона Сахно знайомила присутніх зі своїми музами: музою любовної поезії Ерато, музою епічної поезії Калліопою, музою комедії Талією, музою хвалебних пісень і землеробства Полігімнією та музою танцю Терпсихорою. Безліч своїх талантів показувала і Тетяна Тарасенко: в’язання гачком та спицями, вишивка, стрінг арт, танці, співи та гра на скрипці – все під силу творчій вчительці!

Музичні дарунки для присутніх лунали від талановитих Артема Тригуба, Романа Скакуна та Артема Харченка. А чудовий настрій учасникам свята дарував неперевершений народний хореографічний ансамбль "Сюрприз".

Як зазначають освітяни, конкурс має велике значення перед змінами у зв’язку з реформою, коли школа вийде на нову концепцію освіти – «Нова українська школа» з новими напрямами роботи та новими стандартами. Змагання показали, що голопристанські вчителі до таких змін готові. А чудові гумористичні та сольні виступи розкрили творчий потенціал педагогів.

Тож наприкінці заходу переможців та лауреатів першого етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018» щиро вітали з виходом у фінал, нагороджували грамотами і вручали подарунки. Міський етап завершився, а це означає, що він дав старт новому етапу – обласному. Тож побажаємо удачі нашим талановитим педагогам у підкоренні області!  

Наталья ЯРОВА. Фото автора.

Фотозвіт

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.