Зариблення річки у Голій Пристані, проведене ТОВ СП "НІБУЛОН"

23.11.2017

 

 

    У гармонії з природою  

Дивовижне видовище можна було спостерігати увечері 23 листопада на Конці – величезна зграя малесеньких рибок плавно курсувала річковою водою, переливаючись у світлі прожектора. Півтони шестимісячного малька товстолоба, білого амура та коропа випустила в рамках чергового етапу зариблення річки Дніпро компанія «Нібулон», яка цього року відкрила у Голій Пристані перезавантажувальний термінал.

– У воду було випущено 545,91 кілограма рослиноїдних риб. Вага кожної - від 25 до 35 грамів, тобто в цілому в Конку додатково потрапили приблизно 18 тисяч риб, - розповіла завідуюча сектором аквакультури «Херсонрибоохрани» і голова комісії з зариблення Валентина Грибанова. А головний інженер філії «Голопристанська» Іван Шутак доповнив, що мальки  для зариблення закуплені у сільськогосподарського риболовецького виробничого кооперативу «Голуба нива» (с.Троїцьке Миколаївської області), який виграв тендерні торги.

 «Нібулон» системно виділяє значні фінансові ресурси на захист довкілля. Так, протягом 2009-2016 років до бюджетів різних рівнів компанією витрачено більше 183 млн грн, у тому числі тільки за 2016 рік – 44 млн грн. Як розповіла інженер із охорони навколишнього природного середовища компанії Ірина Плошник, на річці Дніпро  «Нібулон» сумлінно проводить компенсаційні заходи, починаючи з 2009 року. За час реалізації інвестиційного проекту підприємство впровадило компенсаційні заходи на загальну суму понад 2 млн. гривень. У результаті за 8 років «Нібулон» випустив у Дніпро та Південний Буг, Каховське, Канівське і Кременчуцьке водосховища близько 50 тонн мальків.

Директор філії «Голопристанська» Микола Мягченко прокоментував:

- У тому, що сьогодні відбувається, насправді немає нічого незвичайного. Ми використовуємо водні артерії, і тому цілком природно, що проявляємо турботу про їхній стан. Пам'ятаєте, як на відкритті терміналу генеральний директор «Нібулона» Олексій Вадатурський обіцяв, що тут буде багато риби? Компанія завжди виконує свої обіцянки.

Проведені заходи матимуть позитивний ефект для збереження екосистеми та очищення річки, адже амур та короп з’їдають водорості,  а товстолоб – фільтрує воду, пропускаючи її крізь зябра. Пору для зарибнення також добре продумали, аби зменшити ушкодження риби при перевезенні. Крім того, якщо температура води буде більшою за 10 градусів, то в ній зменшується кількість кисню, відтак новачків завжди «підселяють» у водойми тільки восени та навесні. Тож взимку мальки будуть у стані спокою, а вже до наступної осені з кожного виросте риба вагою з кілограм!

Завантаження, якість і кількість мальків, а також сам процес зариблення контролювали представники Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Херсонській області, а також голопристанці. Екологічно відповідальну політику компанії підтримав і присутній на заході Голопристанський міський голова Олександр Бабич.

- Для мене було приємною несподіванкою, коли мені подзвонили і повідомили, що будуть зариблювати пониззя Дніпра, - розповів він. - Я вважаю, що в компанії «Нібулон» серйозно ставляться до соціальної відповідальності. Якби всі підприємці, які використовують водну інфраструктуру, так допомагали природі, думаю, у нас набагато краще було б і з рибними запасами, і з екологією. Сьогодні, на жаль, пониззя Дніпра збідніли. І, якщо ми не вдаватиметься до таких заходів, ми втратимо надзвичайну природу плавнів. Тут риби повинно бути дуже багато, але, на жаль, її стає все менше і менше. Тому всіх підприємців ми закликаємо наслідувати приклад «Нібулона» і залишатися у гармонії з природою!

Фотозвіт

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.