Рокам ніколи пам'яті не стерти

06.11.2017

 

73 роки тому війна пройшла вогняною лавиною по нашій землі, лишаючи по собі вдовині та сирітські сльози, знищені міста і села, зруйновані долі. Кожна повоєнна річниця – це завжди і скорбота, і світлі почуття. Все далі відходять грізні і важкі роки Другої Світової, але у пам’яті не згасає повага до тих, хто віддав своє життя і захистив рідну землю від ворогів, хто, не шкодуючи себе, рятував Батьківщину від окупантів.

22 червня 1941 року країну спіткала страшна звістка – війна. А вже 13 вересня німці окупували Голу Пристань. У місті розташувалосья гестапо, встановлювався "новий" німецький порядок, посилювалися арешти, за ними – розстріли, пограбування та розорення організацій, колгоспів та населення. За час окупації німці розстріляли більше 130 чоловік, знищили близько 31 тис. квадратних метрів жилої та виробничої площі села.

Більше двох років тривала окупація Голої Пристані. Але все змінилося 4 листопада 1943 року. Тоді підрозділом 5-го гвардійського Донського козачого кавалерійського корпусу спільно з артилеристами 7-ої окремої винищувально-протитанкової артилерійської бригади та 24-ю гвардійською Євпаторською стрілецькою дивізією 2-ї гвардійської армії 4-го Українського фронту, а також кінно-механізованою групою «Ураган» було звільнене наше рідне місто від гітлерівської окупації, яка несла людям рабство, горе, приниження, смерть.

В історичному календарі нашого міста день 4 листопада назавжди залишиться у пам’яті поколінь як День визволення Голої Пристані від німецько-фашистських загарбників. Лише через рік, 28 жовтня 1944-го, було остаточно звільнено Україну від останніх гітлерівських загарбників.

Ці дві знаменні дпти в історії нашого народу згадували у Голій Пристані 3 листопада. Цього дня на Алеї Слави зібралися небайдужі голопристанці, щоб вшанувати пам’ять земляків, які віддали своє життя за свободу та незалежність нашої країни у роки Другої Світової війни.

Ведуча Юлія Решетіло нагадала присутнім про воєнний час, випробування та жахливі поневіряння. Вітали зібрання перший заступник Голопристанського міського голови Віталій Гей, голова райдержадміністрації Тетяна Гасаненко та заступник голови районної ради Іван Басараб. Від них лунали слова вдячності ветеранам та побажання миру, злагоди і благополуччя.

Творчі подарунки для зібрання подарував народний хор ветеранів "Червона калина"(керівник – А.Воробець) – у їхньому виконанні прозвучали пісні про рідне місто.

Пам’ять тих, хто поліг у боях, визволяючи наше місто від фашистського загарбника та тих, хто повернувся із перемогою, але не дожив до сьогодення, вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до Вічного вогню, а молитва пролунала у виконанні благочинного Голопристанскього округу, протоієрея Володимира та чоловічого цервного хору.

День визволення України від фашистських загарбників – нагода не лише віддати шану загиблим і живим учасникам війни, це привід задуматися над уроками минулого.  Кров’ю і слізьми мільйонів полеглих земляків здобута наша свобода - безцінний дар, який ми не маємо права змарнувати.

 

 

 

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.