Зустріч із ОСББ

25.10.2017

 

Розвитку будь-якого населеного пункту часто заважає відсутність співпраці між місцевою владою та громадськістю. Бар’єри у спілкуванні перешкоджають навіть вирішенню поточних локальних проблем, не кажучи вже про масштабніші питання.

У Голій Пристані таких бар’єрів немає, адже представники органу місцевого самоврядування відкриті для спілкування, бо розуміють, що лише спільними зусиллями можна досягти розвитку міста і кращого життя його мешканців. Щоб інформувати населення про діяльність міської влади, крім традиційного звіту міського голови, який проходить кожні три місяці, постійно відбуваються зустрічі очільника міста і його заступників із громадськістю.

Саме така зустріч відбулася минулої п’ятниці із жителями багатоквартирних будинків, розташованих на вулиці Кленовій (колишня Калініна). На зборах були присутні міський голова Олександр Бабич, його перший заступник Віталій Гей, заступник з питань діяльності виконавчих органів міської ради Світлана Лінник та депутат міської ради, директор комунального підприємства "Гопри-Водоканал" Андрій Бездворний. Питань на порядку денному було багато, а розпочали розмову із найбільш хвилюючого – житлово-комунального.

Три ОСББ на вулиці Кленовій створили одними із найперших, тож технічні паспорти на свої оселі цього дня також отримували першими і безкоштовно – виготовлення та оплату повністю взяла на себе міська рада. Крім того, ще до початку створення ОСББ міська рада обіцяла сприяти розвитку перших об’єднань. Обіцянки дотрималась: депутати затвердили Програму фінансової підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків для проведення капітального ремонту житлового фонду м. Гола Пристань на 2017-2019 роки. Нею передбачене виділення коштів з міського бюджету на проведення одного капітального ремонту житлового фонду ОСББ. Кошти будуть виділятися лише на умовах співфінансування. У 2017 році 50% від загальної вартості робіт – це кошти міського бюджету, а інші 50% – власні кошти ОСББ та інших джерел, не заборонених законодавством. У 2018-2019 роках це співвідношення зміниться і буде становити 30/70. Тож тим голопристанцям, які вже встигли створити ОСББ, варто поспішити, щоб отримати вигідні умови співфінансування.

Крім того, для ОСББ існує програма отримання "теплих" кредитів. Щоб ознайомити мешканців багатоповерхівок із її умовами та порядком одержання державної компенсації, на зустріч запросили керуючого відділенням АТ "Ощадбанк" Олександра Карпенка. Питань у присутніх виникало багато, але пояснення керуючого банку, міського голови та його заступників дали зрозуміти, що програма дійсно працює і ОСББ можуть отримати від неї зиск.

На зустрічі підіймалися також питання протікання покрівлі будинків, освітлення двору та підвального приміщення багатоповерхівок, вивезення відсортованих відходів. Представники влади поділилися порадами і обговорили з присутніми шляхи вирішення цих проблем. Зазначили: міська рада завжди готова прийти на допомогу тим жителям, які самі ініціюють покращення, роблять кроки назустріч, адже у нинішніх економічних умовах органу місцевого самоврядування важко самостійно вирішити всі проблеми жителів міста. Приємно, що такі ініціативи від голопристанців існують і вони є гарним прикладом співпраці між владою та громадою.

Ще одне важливе питання обговорювалося на зустрічі із ОСББ. Як відомо, у країні йде процес децентралізації і цього року Голопристанська міська рада ініціювала об’єднання зі Старозбур’ївською сільською радою. Про це розповів присутнім міський голова, який пояснив мету такого об’єднання і провів порівняння із іншими можливими варіантами створення ОТГ. Мер зазначив, що громадські  обговорення цього питання будуть проходити упродовж двох місяців у формі зборів та зустрічей, а висловлені пропозиції та зауваження голопристанці можуть подавати до міської ради до 18 грудня ц.р. включно.

Учасники зібрання мали змогу поспілкуватися із посадовцями у неформальній обстановці, задати хвилюючі питання і отримати вичерпні відповіді. Такі зустрічі представників міської влади та громадськості у форматі живого спілкування проходитимуть і надалі.

 

 Наталья ЯРОВА. Фото автора.

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.