За незалежність та волю

17.10.2017

 

 

Чомусь так склалося історично, що Україна періодично відстоює своє право на, здавалося б, природні істини – незалежність та волю. І навіть у XXI столітті – при цивілізаційному прогресі, при розвитку дипломатичних відносин, при зафіксованих і вивчених уроках історії – гинуть найкращі українські сини і дочки, захищаючи рідну землю від агресора.

Новітня історія нашої держави списана кров’ю Героїв Небесної Сотні та учасниківантитерористичної операції, серед яких є і наші земляки. Їхню пам’ять вшановували у Голій Пристані, де минулої п’ятниці відбулось урочисте відкриття пам’ятного знаку загиблим за волю та незалежність України.

Дату вибрали невипадково, адже 14 жовтня наша країна відзначає свято Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва, а віднедавна – і День захисника України. Цей день – свято нашого національного духу, коли ми згадуємо всіх, хто віддав життя за нашу свободу, зміцнюємо зв’язок поколінь, єднаємося заради миру.

Об’єдналися жителі Голопристанщини і в спільному бажанні вшанувати пам’ять загиблих. Ініціативу у цій благородній справі проявили члени громадської  організації "Ветеранів АТО, учасників бойових дій у зоні АТО, їх матерів та родин "Єдність"" на чолі із головою Василем Купчиком. Підтримали починання та допомогли фінансово Голопристанська міська рада, місцеві підприємці та небайдужі громадяни, долучилися також районна рада та державна адміністрація.

Щира вдячність за підтримку ініціативи лунала на адресу благодійників від голови громадської організації "Єдність" Василя Купчика. Він зазначив, що сьогодні на наших очах твориться новітня історія вільної України. Багато наших хлопців воювали, воюють досі і саме завдяки таким людям, їх вчинкам ми маємо потужну армію, яка захистить нас від ворога. А їхній подвиг і правда сьогоднішнього дня повинні залишитися у пам’яті народу.

Слова вдячності лунали також від Ганни Чуприни, матері загиблого воїна, яка від імені усіх матерів подякувала волонтерам та воїнам АТО за те, що вони вшанували пам’ять синів-героїв, побажала усім миру, здоров’я та міцного духу.

І настала урочиста мить, коли рідні загиблих героїв – мати Валерія Чуприни Ганна Миколаївна та дружина Сергія Хоменка Тетяна Олексіївна перерізали стрічку на монументі. Впала тканина, а за нею – вісім портретів, вісім світлих облич героїв, які віддали своє життя за наше майбутнє. Розірвали тишу звуки Гімну України, а в небі замайорів синьо-жовтий стяг, право підняти який було надане священнику-капелану української автокефальної православної церкви Юрію Курилу та старшому сержанту Федору Воронову.

Пам’ятний знак освятили представники духовенства українських церков, які у молитвах згадали всіх героїв, які навічно пішли від нас. І впали в тишу скорботні удари метроному, як стукіт сердець, яким більше не судилося битися, а до підніжжя монументу лягли запалені свічки та живі квіти.

Закликали бути вірними пам’яті борців за незалежність України архімандрит Нікон української православної церкви Київського патріархату і владика Борис української автокефальної православної церкви Таврійської єпархії. А до болю сумні  вірші, які, напевно, зачепили за душу кожного присутнього на заході, прочитали учениця спеціалізованої школи Єсенія Фурса і учениці ЗОШ №1 Аніта Гривнак та Єва Юрченко.

Із непохитною впевненістю у тому, що наша країна – непереможна і волю та прагнення українського народу нікому не зупинити, звертався до присутніх міський голова Олександр Бабич. Він дякував громаді за підтримку у будівництві пам’ятного знаку, вибачався перед родинами загиблих і бажав мирного неба живим.

До виступу запрошувалися в.о.комісара районного військового комісаріату, майор Сергій Крячко, заступник голови районної ради Іван Басараб та керівник апарату райдержадміністрації Віктор Реутенко, які нагороджували захисників України грамотами за активну життєву позицію, мужність та самовідданість.

Приємно, що День захисника України прошов саме у шануванні тих, хто насправді кожного дня боровся і бореться за незалежну, вільну Україну. У повазі до мужніх та сміливих воїнів, завдяки яким ми можемо із надією та вірою дивитися у майбутнє.

 Наталья ЯРОВА. Фото автора.

 

Фотозвіт 

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.