Стягнення аліментів із батьків-іноземців стало простішим

19.10.2017

 

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Також сімейним кодексом передбачено, що способи виконання батьками обов’язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними; за домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі; за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Однією із найпроблемніших сфер правового регулювання та виконання рішення судів залишаються процедура стягнення аліментів із чоловіків. А якщо він іноземець чи проживає за кордоном, то завдання стає практично нездійсненним. 

Однак, сьогоднішня правова практика робить поступи для того, щоб аліменти, таки, було можливо стягнути простіше. 

Нещодавно законодавці та Міністерство юстиції України затвердили простіші правила стягнення аліментів з батьків, які проживають в Україні.

Черга настала і до іноземців та тих, хто знаходиться за кордоном. 

Так, в наші державі вже визначено порядок виконання Конвенції про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання.    

Порядок передбачає, що стягнути аліменти та інші види утримання на дитину до 18 років можна з іноземця, сформувавши необхідну заяву до Мін'юсту.

Варто зазначити, що до заяви необхідно буде надати додаткові документи та інформацію: про визнання або виконання іноземного рішення щодо стягнення аліментів; про виконання рішення українських судів; про вирішення питань щодо стягнення аліментів у іншій країні, у тому числі з вимогою встановити батьківство; про вирішення питання щодо стягнення аліментів в Україні в разі неможливості визнання та виконання іноземного рішення; про зміну рішення, винесеного в іншій країні.

Також, передбачається, що разом із заявою необхідно буде подати її переклад на офіційну мову країни, у якій проживає іноземний батько, а також документи, що підтверджують викладені факти.

Після чого Мін'юст протягом 30 днів перевіряє зазначену в заяві інформацію, заповнює формуляр і надсилає його до відповідного органу іноземної держави.

Після отримання інформації державою-адресатом, компетентні органи здійснюють відповідне стягнення та перерахування.

 Весь процес, звичайно, вимагає часу та компетентної підготовки документів, а тому варто звернутися за правовою допомогою не тільки для підготовки документів, але повного відстеження ходу руху заяви, задля отримання ваших коштів. 

 

За правовою допомогою звертайтесь: Голопристанський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги – м. Гола Пристань пров. Курортний, 7, тел.: (05539) 2-10-91, 2-10-96.

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.