Торгівля людьми – не міф, а реальність!

12.10.2017

 Відділом соціально-політичних досліджень GFK Ukraine у 2017 році проведено «Дослідження обізнаності мешканців Херсонської області щодо ризиків, пов’язаних з явищем торгівлі людьми». Метою дослідження було визначення вразливості до торгівлі людьми та рівня обізнаності щодо явища торгівля людьми серед мешканців Херсонської області.

За даними дослідження виявлено, що серед потенційних мігрантів переважну більшість становлять люди віком від 30 до 59 років (68% від загальної кількості) з яких 58% чоловіки. Мешканці Херсонської області значно частіше від інших вважають, що мешканці Херсонської області найчастіше потрапляють у ситуації пов’язані з сексуальною експлуатацією (54% опитаних).

Серед ключових чинників небезпеки стати жертвою торгівлі людьми при прийнятті ризикованих пропозицій закордонних заробітків переважає готовність працювати без офіційного працевлаштування (44% потенційних мігрантів погодилися б на такі умови). Але якщо таку ситуацію можна пояснити не усвідомленням ризику (з огляду на те, що ця практика поширена в межах самої України), то значно більшою загрозою є свідома готовність 23% потенційних мігрантів працювати на нелегальному виробництві, а 22% - працювати у зачинених приміщеннях.

Загалом 57% тих, хто планує знайти роботу за кордоном, схильні погодитися принаймні на одну з пропозицій, що несуть ризики потрапляння в торгівлю людьми проти 31% серед загального населення. 

  Дана презентація дослідження спрямована на привернення уваги громад Херсонщини, враховуючи процеси децентралізації, державних інституцій, ЗМІ до загострення проблем торгівлі людьми в сучасних умовах, підвищення обізнаності населення щодо ризиків, пов’язаних з нею та правил безпечної міграції, виявлення осіб, які ймовірно постраждали від торгівлі людьми, покращення доступу до допомоги, яку можуть отримати постраждалі.

Отже, якщо вас силою примушували працювати, вам не виплатили обіцяної заробітної плати, у вас відібрали паспорт чи інші документи, вас насильно утримували, контролювали, вам погрожували, ви стикнулись з обманом та насильством – ви стали жертвою торгівлі людьми.

Постраждати від торгівлі людьми можуть жінки, чоловіки та діти, незалежно від віку, освіти та соціального статусу.

Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми» особа, яка постраждала від торгівлі людьми має право на допомогу від держави, а саме:

Безкоштовне медичне обстеження і лікування, допомогу у відновленні документів, отримання психологічної, соціальної, правової та іншої допомоги, сприяння у професійній підготовці та працевлаштуванні, одноразову матеріальну допомогу. Конфіденційність гарантовано.  

Звертайтесь: до департаменту соціального захисту населення Херсонської обласної державної адміністрації (тел. (095) 118-65-97); громадської організації Херсонський обласний центр «Успішна жінка» (тел. (099) 349-36-47; національна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, тел 0 800 505 501(безкоштовно зі стаціонарних телефонів), тел. 527 безкоштовно для абонентів Київстар, МТС, Лайф.

 Євген МАРТИНОВ, заступник начальника УСЗНСП  ВК  

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.