З музикою по життю

11.10.2017

"Чи любите ви музику? Щоб відповісти на це питання, уявіть, що вона зникла із нашого життя, не звучить у концертних залах, оперних театрах, по радіо, у записах. Як би ми жили в такій гнітючій тиші? Як зблідло б наше життя...", –

із такими словами звернулася ведуча Інна Якушенко до гостей міської дитячої школи мистецтв, які 4 жовтня зібралися в актовій залі закладу на свято, присвячене Міжнародному дню музики. Зачаровували звуки "Вокалізу" Рахманінова, які тихо лунали за сценою, а ведуча тим часом продовжувала:

"Музика - це мистецтво особливої емоційної сили. Вона може не тільки впливати на наш настрій, але і проникати у внутрішній світ кожного з нас. Коли звучить мелодія, то відчуваєш, що твоя душа тріпоче, наче птах крилами, виривається з глибини і хоче злитися в одне ціле з яскравим світом чарівних звуків. Яка таємниця прихована в них, яке неповторне, величне явище, створене людиною, зігріте душею, оспіване і озвучене серцем".

Хто, як не музиканти, по-справжньому розуміє цінність музики? Цього святкового дня саме вони, талановиті і творчі люди, показали її унікальну силу, яка здатна заспокоювати, підбадьорювати, веселити і надихати.

У залі лунали різнопланові музичні твори у виконанні вихованців та викладачів школи мистецтв – разом із невмирущими досягненнями світової музичної спадщини музиканти презентували і народні пісні та новаторські твори. У виконанні дуету Віти Степанової (домра) та Віталіни Позднякової (фортепіано) звучала кубинська пісня "Голубка", а ліричний романс "Ласточка моя" пролунав під акомпанемент Алли Церіх від вокалісти Дар’ї Ярової. Віртуозним виконанням теми із мюзиклу "Нотр-Дам де Парі" вразив фортепіанний дует Наталі Зибиної та Тетяни Дорошенко, а викладачі вокалу Наталія Федорченко та Дар’я Ярова зачарували акапельним виконанням української народної пісні "Ой у вишневому саду". Згадували також естраду 80-х – на баяні у виконанні Петра Зибіна пролунала пісня "Чистые пруды", яка стала головним ліричним хітом тих часів.

Ви чули про стиль музики "нуево танго"? А голопристанські музиканти в ньому грають! Незвичне поєднання класики, танго і джазу продемонстрували скрипачка Світлана Вакуленко та піаністка Віталіна Позднякова, які зіграли один із найвідоміших творів композитора Астора П’яццолли – "Лібертанго".

А чи може музика бути веселою, дарувати посмішку і сміх? Звісно так! Це довели скрипачки Світлана Вакуленко та Любов Пікалова, які під фортепіанний акомпанемент Віталіни Позднякової презентували музичний жарт "Соль-ре соль". Бурхливі оплески присутніх викликала також жартівлива вокальна п’єса "Дует кішок" у виконанні Ірини Чупик і Тетяни Ліщук під акомпанемент Тетяни Дорошенко.

На концерті лунала музика не лише українська, італійська, аргентинська та кубинська, а ще й вірменська – музичний твір "Танец с саблями" Арама Хачатуряна із балету "Гаяне" прозвучав у виконанні квартету піаністів – Наталі Зибіної, Марини Батюк, Тетяни Дорошенко та Марини Супроненко.

Дуже приємно спостерігати, коли самі діти просяться виступати на сцені, складають свої пісні, створюють ансамблі. Значить, викладачі вміло ведуть своїх учнів по східцях мистецтва до вершини їх творчих відкриттів, дарують тепло своїх сердець дітям. Доказом цього стали виступи вихованців школи мистецтв: тепло зустрічали присутні гітариста Вадима Єльника із авторською композицією "Вчителі", на саксофоні зіграв Артем Тригуб, а кавер-версії відомих сучасних пісень виконали талановиті, веселі та запальні Руслан Скакун, Володимир Мякота і Артем Тригуб (скрипка, акордеон та саксофон).

З нагоди свят – Дня вчителя і Дня музики – педагоги закладу привітали молодого фахівця Дар’ю Ярову, яка закінчила Голопристанську дитячу школу мистецтв, потім Херсонське музичне училище і цього року розпочала свою педагогічну діяльність вчителем вокально-хорових дисциплін. Із напутнім словом до молодого викладача звернувся директор Віктор Зибін, який, крім того, привітав усіх присутніх із Днем музики і нагородив грамотами кращих педагогів школи мистецтв. Цю почесну місію продовжила начальник відділу культури, туризму та ЗМІ ВК Альона Литвиненко – грамотами за плідну працю в галузі культури, сумлінне виконання своїх обов’язків, високий професіоналізм, активну позицію у справі виховання підростаючого покоління та з нагоди Дня музики вона відзначила працівників навчального закладу. Привітав музикантів зі святом і духовний наставник – протоієрей Володимир, який завжди підтримує школу, її викладачів та вихованців.

Свято у школі мистецтв пройшло в атмосфері злагоди і тепла, у єднанні довкола вічних ідеалів мистецтва. Що не дивно, адже з музикою ми йдемо по життю, вона відкриє нам цілий світ високих почуттів, пристрастей і думок. Тож, хай живе Музика!

  Наталья ЯРОВА. Фото автора.

Фотозвіт

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.