Пишаємося славними земляками

04.10.2017

 

 Імя Миколи Володимировича Гомона відоме на Голопристанщині. Адже цей письменник народився і виріс тут, у селі, яке колись називалося Вільною Українкою.

 Ще в дитинстві автор досяг великих успіхів не тільки в навчанні, але й у написанні статей та творів. Потім вступив до Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка на факультет журналістики, а пізніше, закінчивши Вищу партійну школу при ЦК КПУ, автор знайшов себе в літературі. Колись він сказав: «Журналістика - мій хліб, література - покликання». Це і стало підтвердженням того, що творчість і вміння писати дарують прозаїку неабияку радість, задоволення, натхнення.

 Микола Гомон - член спілки письменників України, Заслужений журналіст і просто добропорядний громадянин. Написав чотирнадцять книг, одинадцять з яких художні, дві – документальні, одна – автобіографічна.

 Деякі твори М.Гомон присвячував минулому, особливо подіям, які колись ранили його дитячу душу. Саме тяжкі спогади лягли в основу палких рядків літературної творчості: він розповів нащадкам про пекельні муки виживання, про біль колишніх односельців, які ожили яскравими образами в повістях та оповіданнях автора. Голод, війна, смерть не давали спокою його зраненій душі.

 Тож не дивно, що в одній із його збірок під назвою «Чорноморські криниці», у повісті «Тричі пролунав постріл», в оповіданнях «Білі вітрила», «Червона обкладинка» та «Рейс над лиманом» чітко вимальовуються прообрази його земляків-голопристанців.

 У нашій школі з великою повагою ставляться до автора, який увічнив у рядках історію рідного краю. У музеї «Літературного краєзнавства» знаходиться експозиція, присвячена письменнику М. Гомону. Його біографію, статті та книжки, які було зібрано учителем-методистом та засновницею цього музею Аллою Іванівною Татьяненко, із великим задоволенням читають дорослі і діти, адже письменник є ідеалізованим прикладом патріота для кожного з нас.

 Книги Миколи Гомона – злободенні, правдиво зображують людські характери, синівське ставлення до отчого краю, зокрема Причорноморя . У них є прагнення осмислити людську сутність, її призначення на землі. Шукаючи влучне слово, автор викристалізовує щирість, тому твори видатного автора бентежать серця, думки, почуття кожного. 

 Можна зробити висновок, що Микола Володимирович Гомон знайшов себе в житті, зумів стати тим, хто багато знає і вміє. Він – неповторний талант і гордість нашого краю, а ще – взірець для наслідування.

 Єва ЮРЧЕНКО, учениця 10 класу Голопристанської ЗОШ №1


Вже стало доброю традицією у нашому місті відзначати і шанувати Заслужених працівників України різних галузей, поповнюючи стелу «Гордість Голої Пристані» портретами із новими іменами.  Ось і 30 вересня, у рамках відзначення 308-ї річниці з Дня заснування міста, голопристанці висловлювали свою повагу до майстра слова, працівника пера Миколи Володимировича Гомона.

На Алеї Слави, де проходило відкриття меморіальної дошки Заслуженому журналісту України, зібралися друзі, колеги та шанувальники творчості письменника, представники влади та громадськість міста. Урочисто пролунали фанфари – гімн Гетьманщини і ведуча Анжеліка Бондаренко привітала зібрання із важливою для міста подією. Вона ознайомила присутніх із біографією нашого видатного земляка і запросила до слова міського голову, який підкреслив, що Гола Пристань повинна знати своїх героїв і він вдячний президентській раді ЗОШ №1 за ініціативу та клопотання про відзначення члена національної Спілки Письменників України Миколи Гомона, який словом прославляв наш Таврійський край.

Моментами із життя Миколи Володимировича ділився із зібранням його колега і товариш, колишній редактор газети «Голопристанський вісник», перший редактор об’єднаного міськрайонного радіомовлення Володимир Єременко. Він розповідав про роботу М.Гомона на журналістській ниві, а про його письменницьку працю повідала присутнім керівник музею «Літературне краєзнавство», вчитель української мови та літератури Голопристанської ЗОШ №1 Алла Татьяненко, яка виступила одним із ініціаторів відкриття меморіальної дошки. Гарні слова про Миколу Гомона, які написала місцева поетеса Валентина Бузукіна, зачитали школярі – учасники літературно-краєзнавчого музею.

На жаль, Микола Володимирович не зміг бути присутнім на урочистостях, тож урочисто відкрили дошку пошани Олександр Бабич, Володимир Єременко та Алла Татьяненко.

 

А святкові заходи до Дня міста продовжилися на піднесеній ноті. 

Фотозвіт 

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.