Святковий калейдоскоп

02.10.2017

День народження Голої Пристані, який цього року припав на 30 вересня, видався цікавим, веселим, насиченим на події, зустрічі та відкриття. Не підвела і погода, яка, незважаючи на прогнози синоптиків, порадувала чистим небом і яскравим сонцем.

Будь-яка добра справа повинна починатися з молитви. Так і День міста розпочався зі святкового молебного співу – духовенство та прихожани зібралися у храмах, щоб разом помолитися за благополуччя кожного мешканця, процвітання Голої Пристані та нашої неньки-України. А вже після богослужіння розпочалася святкова програма, яка запам’яталася мешканцям та гостям міста розмаїттям заходів, своєрідним калейдоскопом святкових подій. 

 Ловись, рибко!

Хоча ранок був прохолодним і вітряним, тим паче біля річки, на набережну міста вже з восьмої години почав сходитися люд. Дітям та дорослим не дошкуляв холод, адже вони зібралися, щоб взяти участь у першому дитячому фестивалі рибальства «Карасик». Саме під час святкування 308-ї річниці із Дня заснування міста, за ініціативою депутата міської ради Юрія Зеленіна на набережній вперше проходило це оригінальне свято, а також конкурс дитячих малюнків на тему «Рибалка».

Зустрічали учасників заходу ведучі Артем Тригуб і неповторна Тетяна Корж, які поздоровили всіх зі стартом фестивалю. Вітав присутніх і бажав гарного кльову юним риболовам міський голова Олександр Бабич, а засновник фестивалю Юрій Зеленін повідомив присутнім правила та умови конкурсу і пообіцяв, що жодна дитина не залишиться без подарунку.

Після урочистого відкриття учасники розділилися на дві вікові категорії (з 4 до 10 років та з 11 до 16 років), розташувалися уздовж річки Конки і змагання розпочалося.

 Ніякий відпочинок не зрівняється із сімейною рибалкою! Це довели юні учасники конкурсу, які чудово проводили час  у колі однолітків. За їхніми змаганнями спостерігали і найвідданіші вболівальники – татусі, мами, дідусі та бабусі, а також мешканці та гості міста.

У фестивалі взяли участь не лише діти із Голої Пристані, а й із навколишніх сіл, Херсона та Нової Каховки. Близько двох годин конкурсанти змагалися між собою у  майстерності ловлі риби. А переможцями, яких організатори нагороджували по завершенні фестивалю, стали:

У молодшій категорії серед хлопчиків від 4 до 10 років –  

«Найбільший улов»: І місце - Марк Нікіфорчук (Херсон) – наймолодший учасник конкурсу;

ІІ місце  - Кирило Риженко (Гола Пристань);

ІІІ місце - Олександр Маршалко (Гола Пристань).

«Найбільша риба» – Максим Науменко (Гола Пристань).

«Хижий трофей» – Артем Когай (Гола Пристань).

«Найпозитивніший рибак» – Іван Богомолов (Нова Каховка). 

У молодшій категорії серед дівчаток від 4 до 10 років –  І місце («Рибачка Соня») – Вікторія Цуркан (Гола Пристань);

ІІ місце  – Анна Кузьменко (Херсон);

У старшій категорії серед хлопчиків від 11 до 16 років –  

«Найбільший улов» на спінінг:

І місце – Олег Станика (Мала Кардашинка).

«Найбільший улов» на вудку:

І місце – Олег Ковальчук (Гола Пристань);

ІІ місце – Андрій Ярошенко (Гола Пристань);

ІІІ місце – Андрій Шумаков (Гола Пристань).

«Найбільша риба» – Ярослав Шабля (Гола Пристань).

Всі учасники фестивалю отримали подарунки та подяки від генерального спонсора та організатора Юрія Зеленіна, а переможці - грамоти, кубки та цінні подарунки від численних спонсорів свята, завдяки яким і вдалося організувати у Голій Пристані І дитячий фестиваль рибальства «Карасик».

 

 Кубок мера

Ранні пташки – не лише рибалки, а й спортсмени, які о дев’ятій годині ранку зібралися біля Палацу спорту на відкриття спортивних змагань на Кубок мера з нагоди 308-ої річниці заснування міста. Після урочистого підняття Державного Прапора до учасників турніру із привітальним словом звернувся перший заступник міського голови Віталій Гей, який привітав юних спортсменів із Днем міста і побажав їм гарного настрою та спортивних перемог, а ведуча Олена Гордєєва оголосила початок змагань.

Волейбол, баскетбол, футбол, веслування, шахи, шашки, бокс і карате – саме у цих видах спорту змагалися за Кубок мера учасники, а боротьба між ними була, незважаючи  на  дружній  характер,  запеклою  і безкомпромісною.

Цікавими та емоційними були і змагання зі спортивного туризму, які відбулись на базі Голопристанської ЗОШ №1.

Поки юні спортсмени та рибалки змагалися у своїй вправності, біля фонтану «Лілея» розгорталася виставка майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, де ділилися своєю творчістю народні умільці. Неможливо уявити жодне свято в Голій Пристані без чудових робіт цих майстрів, які презентують свої вироби: вишиванки, оздоблені ікони, різноманітні прикраси, сувеніри, ляльки, іграшки, вироби з бісеру, дерева, та багато іншого. Тож і цього року виставка вражала своєю різноманітністю, стала чудовим доповненням і окрасою свята, адже кожен витвір умільців ніс у собі тепло їх сердець, щедрість душ і майстерність рук.

 НВП «element»: урочисте відкриття

А тим часом головне місце проведення святкових заходів змінилося – із центру Голої Пристані воно перемістилося до її околиці – аж на вулицю Козацьку, де розташувалися виробничі потужності науково-виробничого підприємства «5 element». Саме тут в рамках відзначення Дня міста та проведення Х Міжнaродного економічного форуму «Тaврійcькі горизонти» проходило офіційне відкриття підприємcтвa з інноваційним підходом у cфері aгрaрного виробництва «5 element», що є нaціонaльним виробником нaно-добрив.

 Нa зaході були приcутні головa Херcонcької облдержaдмініcтрaції Aндрій Гордєєв, Голоприcтaнcький міcький головa Олекcaндр Бaбич, генерaльний директор ТОВ НВП «5 element» Володимир Білий, його зacтупник з нaукової роботи, доктор хімічних нaук, профеcор Георгій Голік, a тaкож консули, посли, нaродні депутaти, керівники різноманітних підприємств та установ.

 Під час урочистого відкриття очільник облacті Aндрій Гордєєв відзнaчив: «Минулого року під чac 9-го Міжнaродного економічного форуму «Тaврійcькі горизонти» рaзом з Володимиром Білим ми уклaли меморандум про cпівпрaцю під нaзвою «Зaвод нaно-добрив «5 element». Cьогодні ми вже відкривaємо це підприємcтво. Cумa інвеcтицій cклaлa півторa мільйонa долaрів, і нaлічує більше 30 робочих міcць».

Тaкож Aндрій Aнaтолійович вручив cертифікaт якоcті швейцaрcької компaнії «Оргaнік cтaндaрт» генерaльному директору ТОВ НВП «5 element» Володимиру Білому.

 У cвою чергу Володимир Миколайовичу подякувaв профеcору Георгію Голіку, який cтворив близько 50 препaрaтів, 150 комбінaцій протягом деcяти років доcліджень.

 «Я з гордіcтю хочу cкaзaти, що ми cьогодні дійcно відкривaємо нaціонaльного виробникa мікродобрив, тому що це розробкa укрaїнcького вченого, вcе це зроблено нa укрaїнcькій землі», – додaв Володимир Білий.

Гeнepaльний диpeктop підкpecлив, щo кoмпaнія cвoєю міcією визнaчилa aмбіційнe, пpoтe дужe вaжливe зaвдaння – відpoджeння poдючocті зeмeль тa підвищeння вpoжaю cільгocпкультуp в гocпaдapcтвax нe лишe Укpaїни, a й у вcьoму cвіті.

Нa cьoгoдні  вжe уклaдeнo дoмoвлeнocті пpo cпівпpaцю з В’єтнaмoм, Бpунeєм, Індoнeзією, Кaмбoджeю,  Лaocoм, Мaлaйзією, Cінгaпуpoм, М’янмoю, Тaїлaндoм, Кaзaxcтaнoм, Aлжиpoм, Єгиптoм, Туніcoм, Мapoккo, Литвoю, Cлoвaччинoю, Чexією, пpoдукція будe тaкoж peaлізoвувaтиcя і в Укpaїні.

Володимир Миколайович тaкoж відзнaчив вceбічнe cпpияння влaди у відкpитті підпpиємcтвa, він пoдякувaв за плідну співпрацю гoлoві Xepcoнcькoї oблдepжaдмініcтpaції Aндpію Гopдєєву тa пpeдcтaвникaм міcцeвoї влaди.

А міський голова Олександр Бабич у свою чергу зазначив:

«Відкривати кожного місяця у Голій Пристані нове підприємство – це вже немов гарна традиція. Я переконаний, що саме завдяки позиції обласної державної адміністрації і нашим зусиллям, як органу місцевого самоврядування, у нашому місті створений інвестиційний клімат, який є привабливим для підприємців. І ми, як представники влади, зробимо все можливе, щоб підприємства на території нашого міста працювали чесно і прозоро, сплачували податки та, звісно, розвивалися і процвітали».

Привітали підприємство із відкриттям також вихованці та батьки Голопристанського ДНЗ №3 «Берегиня» на чолі із завідуючою Тамарою Бурдигою. Малеча із дитсадка, якому НВП «5 element» вже більше року надає шефську допомогу, представила присутнім надзвичайно зворушливий і ніжний танок.

Після урочистого відкриття вcім бaжaючим провели екcкурcію підприємcтвом, продемонcтрувaли нaукову лaборaторію, промиcловий цех тa ефективніcть дії нaно-добрив нa роcлинaх у доcлідній теплиці. 

У родинному колі

А на головній площі біля автостанції у дружньому родинному колі на урочистості зібралися голопристанці та гості міста. Тут їх зустрічали ведучі – Вячеслав Подковзун та чарівна Юлія Решетіло, які розповідали про кожну голопристанську організацію та установу, а глядачі вітали їх бурхливими оплесками.

Поздоровлення зі святом лунали на адресу голопристанців від міського голови Олександра Бабича, а також численних гостей: губернатора Андрія Гордєєва, Генерального консула Республіки Білорусь в місті Одесі Володимира Чехлова, директора Одеського дипломатичного клубу МЗС України Анатолія Попова, радника з економічних питань Генерального консульства Румунії в місті Одесі Валентина Маманта, Почесного консула України в Італії Марко Тозона, заступника генерального директора ТОВ СП «НІБУЛОН» з будівництва, експлуатації флоту та безпеки судноплавства Андрія Воліка, Вознесенського міського голови Віталія Лукова, Карлівського міського голови Олександра Наконечного, керуючого справами Новокаховської міської ради Василя Акуленка, першого заступника голови Олешківської районної державної адміністрації Артема Сопова, а також благочинного Голопристанського округу, протоієрея Володимира.

Чудовими хореографічними номерами  вітали  громаду з Днем народження міста вихователі ДНЗ №3 «Берегиня» та малеча із дитсадка №1 «Олімпієць», яскравий флеш-моб подарував присутнім народний хореографічний ансамбль «Сюрприз» Голопристанської гімназії (керівник Тетяна Кіріллова), а музичне вітання від центру надання первинної медико-санітарної допомоги пролунало у виконанні неповторної Інни Філіппової.

Урочиста частина завершилася нагородженням переможців дитячого фестивалю рибальства «Карасик» і яскравим феєрверком із серпантину, який викликав шквал емоцій серед маленьких голопристанців.

 Вітання «золотих» пар

А святкування продовжилося на набережній біля ротонди, де відбувалося поздоровлення сімейних пар, які прожили у шлюбі півстоліття. Тут подружжя зустрічали ведучі Дмитро Скакун та незрівнянна Лідія Багач. Вони від усього серця вітали пари, які відсвяткували у цьому році золоте весілля, бажали їм міцного здоров’я та сімейного затишку,  а ще – обов’язково разом відсвяткувати діамантове весілля.

Бурхливими оплесками  вітали  глядачі  родини Куліди, Яхно, Ткаченків, Середи та Бриків. Щиро бажав сім’ям здоров’я, благополуччя і достатку міський  голова  Олександр  Бабич, який дарував «золотим» парам квіти і подарунки, а також пригощав шампанським і цукерками.

У весільному вальсі, як і багато років тому, закружляли пари, даруючи посмішку один одному. Вітав родини зі святом благочинний Голопристанського округу, протоієрей  Володимир, а у виконанні церковного хору на їхню честь пролунала «Многая літа!».

 

День міста вилився в подію, коли, напевно, кожен житель Голої Пристані відчув себе часточкою єдиної родини.

Цього дня у програмі заходу кожен міг знайти для себе заняття до вподоби. Для дітей проходила розважальна, конкурсна програма «Країна дитинства» за участі відомих мульт-героїв. У парковій зоні біля козака вабили  до  себе  аромати куліша, приготованого на вогнищі. Усіх  охочих  традиційно пригощали  ним козаки  під керівництвом  Олександра  Середи і  кухарі  четвертої  школи  на  чолі  з  Лідією Багненко.

У картинній галереї міського Палацу культури «Сузір’я» тим часом проходила зустріч міського голови Олександра Бабича із Заслуженими працівниками різних галузей та Почесними громадянами міста, а на Алеї Слави відбулося урочисте відкриття дошки пошани Заслуженому журналісту України Миколі Гомону.

 

 В серці свій край бережу!

Тим часом центром святкових заходів знову стала набережна міста, а точніше головна сцена. Життєствердно і патріотично тут розпочалася концертна програма – гімн нашого коханого міста у виконанні хору викладачів дитячої школи мистецтв не залишив байдужим нікого із присутніх.

А далі чарівна ведуча Марина Батюк запрошувала на сцену надзвичайно талановитих, творчих і обдарованих голопристанців – інструментальні номери дарували оркестр домристів (кер. Т.Ліщук, конц. Н.Зибіна), молодша та старша групи ансамблю скрипалів (кер. С.Вакуленко), ансамбль бандуристів «Коралики» (викл. О.Козар, конц. Н.Зибіна, П.Зибін), тріо «Як МеД» (викл. О.Меньшиков), джаз квінтет (О.Новицький, О.Шкроб, А.Година, І.Запорожченко, Д.Вакуленко), Андрій Деремешко, Дмитро Яковенко, Максим Меньшиков  (викл. О.Меньшиков), Володимир Мякота (викл. В.Зибін), Маргарита Прокопова та Дарина Погранічна.

Своїм чудовим вокалом радували Артем Тригуб і середня та старша групи театру пісні «Веснянка» (кер. Н.Федорченко), а чудові танцювальні номери дарував хореографічний ансамбль «Фортуна» (постановник Г.Марковець).

Бурхливими оплесками проводжали глядачі викладачів та вихованців школи мистецтв, а на сцену вже підіймався міський голова Олександр Бабич, який ще раз сердечно привітав Голу Пристань зі святом і розпочав почесну місію – нагородження та відзначення найкращих працівників  різних  галузей. А їх у Голій Пристані – дуже багато, адже кожен намагається зробити якомога більше для того, щоб наше рідне місто процвітало.

Відзначали  також  людей,  які своєю діяльністю зробили величезний внесок у розвиток міста – медаллю «За благодійну діяльність» були відзначені засновник Благодійного фонду Євгена Рищука, заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації, депутат Херсонської обласної ради Євген Рищук, засновник та директор ТОВ НВП «5 елемент»  Володимир Білий та фізична особа – підприємець Сергій Попович. За значний особистий внесок у розвиток міста Гола Пристань, активну громадську позицію міською відзнакою – медаллю «За вагомий внесок у розвиток міста» нагородили виконавчого директора фермерського господарства «Інтегровані агросистеми» Тетяну Гнезділову.

А директору Чорноморського біосферного заповідника Національної академії наук  України Анатолію Юрченку, враховуючи його особистий внесок у соціально-економічний розвиток  Голої  Пристані та активну участь у громадському житті міста, рішенням міської ради було присвоєне звання «Почесний громадянин міста Гола Пристань».

Нагороджували на сцені також переможців щорічного конкурсу «Кращий об’єкт благоустрою». Ними цього року стали: ОСББ «Успіх» (голова Л.Трегубова),  Голопристанське ТВБВ № 10021/0153 філії Херсонського обласного управління АТ «Ощадбанк» (керуючий О.Карпенко), Голопристанський РВ ГУ ДСНС України у Херсонській області (начальник В.Фисуненко), магазин «Сантехнік» (ФОП Г.Ярохін), а  двором зразкового порядку визнали садибу голопристанця Сергія Головіна.

Так як цього року День міста відзначали одночасно із Днем усиновлення, за значний внесок у вихованні дітей, їх фізичний і психологічний розвиток відзначали також родини Протопопових, Головіних та Сорочан, які виховують прийомних дітей.

 Після урочистостей на голопристанців та гостей міста чекала чудова концертна програма місцевих виконавців, яких запрошували на сцену ведучі Вячеслав Подковзун та неперевершена Альона Литвиненко.

Чудові вокальні композиції дарували аматорський народний ансамбль «Україночка» (кер.О.Гордіна) та аматорський народний хор ветеранів «Червона калина» (кер.А.Воробец).

Вражали хореографічною майстерністю зразковий хореографічний ансамбль «Райдуга» (кер.Л.Сафонова) та народний хореографіний ансамбль «Сюрприз» (кер.Т.Кіріллова).

 Неповторні вокальні номери дарували Ельвіра Ротонос, Олександра Фендик, Софія Магар, Галина Маменко, Анастасія Зацарна, Тетяна Тимченко та Богдан Палій.

Сюрпризом для глядачів став виступ запальних Артема Тригуба, Володимира Мякоти і Романа Скакуна, які презентували інструментальний кавер сучасних музичних хітів на саксофоні, акордеоні та скрипці.

Цікавим і оригінальним був виступ наших гостей із м.Рені Одеської області – народного фольклорного вокального ансамблю «Хайдучі».

Бурхливими оплесками глядачі зустрічали переможця третього сезону проекту «Х-Фактор Онлайн» Ігора Корчагіна, гурт Головного управління Національної поліції у Херсонській області «102 FM», гостей із Херсону – рок-фольк групу «Зброя», а також голопристанську рок-групу «Bad Dream».

Запальними були і виступи неперевершеного київського гурту «GONTA», які подарували голопристанцям та гостям міста свої музичні композиції у стилі «саркастично-іронічний-козацький-рок».

Виконуючи як відомі хіти, так і авторські композиції, запрошені артисти подарували усім святковий настрій і море позитивних емоцій.

А гурт барабанщиків «Rhythmmen», які представили ексклюзивне світлове шоу, запалили набережну і зарядили усіх присутніх надзвичайно позитивною енергетикою.

Ще один сюрприз голопристанцям на День міста – яскравий  феєрверк – подарував на честь свята директор ТОВ НВП «5 елемент»  Володимир Білий

Свято видалося на славу, гарний настрій був гарантований усім!

Тож іще раз вітаємо вас, шановні голопристанці, з Днем міста! Спільними зусиллями ми можемо зробити дуже багато для нашої рідної Голої Пристані. Єднаймося задля блага рідного міста!

Наталья ЯРОВА. Фото автора. 


• Фестиваль рибальства "Карасик"                                     • Відкриття спортивних змагань

• Відкриття НВП "5 element"                                                          • Урочистості 

• Вітання подружніх пар, які прожили у шлюбі 50 років

• Відкриття дошки пошани Заслуженому журналісту України Гомону М.В.

• Зустріч міського голови із Почесними громадянами та Заслуженими працівниками різних галузей міста

• Вечірня програма, концерт до Дня міста Гола Пристань 

 

 

 

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.