30 вересня – День усиновлення

29.09.2017

 

 "Розсипались, мов зерна по землі... нас кличе вогник батьківської хати..."

30 вересня, в День святих Віри, Надії та Любові, а також їхньої матері Софії, відзначається День усиновлення в Україні. Цей день є символом милосердя і добра по відношенню до дітей. Днем заснування свята є 30 вересня 2009 року.

У день, коли на світ з’являється малюк, щасливі батьки сяють посмішками. Нові незвичні ролі - мама, тато… Вони відчувають себе іншими людьми - відповідальнішими, дорослішими, досвідченішими. Але є батьки, які стають мамами і татами не в момент народження малюка, а тоді, коли цей малюк трішечки підріс, набув свого життєвого досвіду, навіть, зневірився у тому, що на світі є добрі та люблячі дорослі батьки, які прийшли до батьківства шляхом усиновлення.

Батьківство - це велике щастя, і разом з тим велика жертовність. Це безмежне розуміння та бажання принести дитині трепетну мить радості. Це горе, поділене на кожного члена родини, та щастя, помножене на всіх. Родина, в якій є усиновлена дитина – це родина назавжди. На щастя, кількість українців, які хочуть усиновити дитину, з кожним роком збільшується. Щодня в країні народжується  50  дітей, які залишаються сиротами, і в цей же час в Україні щодня всиновлюють  60  дітей. Ця позитивна динаміка свідчить про те, що сучасне суспільство стало гуманнішим. Однак на тлі цього зустрічається все більше випадків, коли батьки відмовляються від своїх малолітніх дітей або ж їх позбавляють батьківських прав органи влади за неналежний догляд за дитиною.

У День усиновлення в Україні прийнято дякувати від імені всього суспільства усиновителям, прийомним батькам. День усиновлення на Україні є ще одним важелем захисту прав дітей.

Усиновлення – тема надзвичайно публічна. Це найкраща форма влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Практично усиновлення є формою влаштування дитини шляхом юридичного заміщення її функціонально деформованої біологічної сім’ї іншою. Основним завданням такого заміщення є подолання процесу «соціального відторгнення» дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, з боку суспільства, залучення її до нормального процесу природного буття, але у складі іншої сім’ї, а іноді навіть і під іншим іменем.

Турбота про дітей – наша спільне завдання, обов’язок міста, суспільства, держави. Розвиток дитячої охорони здоров’я, забезпечення права дітей на отримання якісної освіти, збереження і розширення мережі соціально-культурних і спортивних закладів є пріоритетними напрямами соціальної політики нашого міста.

Дітям, які втратили родину, може допомогти кожен, хто небайдужий: одні – усиновлять, інші – допоможуть дитині знайти батьків, треті – нададуть фахову консультацію тим, хто виявив бажання усиновити, або тим, хто вже усиновив дитину.

На первинному обліку служби у справах дітей та соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю виконкому міської ради перебуває 50 дітей-сиріт,та дітей позбавлених батьківського піклування. На території міста функціонує 3 прийомні сім’ї, в яких проживає та виховується  9 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Забезпечити кожній дитині гідне життя перпшочергове завдання дорослих, батьків, всього суспільства, адже діти це майбутнє нашої  вільної, щасливої та незалежної держави - Україна.

Зробіть перший крок, зверніться до служби у справах дітей та соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю виконкому міської ради за адресою: м.Гола Пристань, вул. Покришева, буд. 41, каб. 5.

 Світлана КОЛОДКА,

начальник служби у справах дітей та соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю виконкому міської ради  


Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.