Інформує прокуратура

25.09.2017

 

 

14.09.2017 керівником Новокаховської місцевої прокуратури Херсонської області Королем Олександром Леонідовичем здійснено виступ на відкритому пленарному засіданні п’ятнадцятої сесії Голопристанської районної ради VII скликання та поінформовано населення про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності місцевої прокуратури на території Голопристанського району.

Так, прокуратурою упродовж І півріччя 2017 року вжито низку організаційно-практичних та координаційних заходів, спрямованих на протидію злочинності та корупції, реальне усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до відповідальності, забезпечення відшкодування завданих збитків, які у цілому позитивно вплинули на криміногенну ситуацію, стан законності та правопорядку у районі. 

 

Загальна характеристика злочинності

Рівень злочинності на території Голопристанського району станом на 30.06.2017 становить 94,1 злочини, що менше середньообласного показника, який становить 99,9.

Кількість облікованих злочинів порівняно з минулим періодом збільшилась на 11,5% (1450 проти 1284), з яких було розкрито 42,5% кримінальних правопорушень, що практично відповідає середньообласному показнику 44,6%.

У першому півріччі 2017 року на 30% менше обліковано особливо тяжких кримінальних правопорушень, у тому числі на 50 % - умисних вбивств (1 проти 2 у 2016 році).

На 80 % зменшилася кількість тяжких тілесних ушкоджень, не обліковано жодного тяжкого тілесного ушкодження, внаслідок якого настала смерть потерпілого (2 у 2016 році).

Спостерігається тенденція до зменшення кількості квартирних крадіжок  (-60 %), розбоїв (- 100 %), сталою залишається кількість грабежів (6). Майже на чверть менше вчинено заволодінь транспортними засобами (16 проти 21 у 2016 році).

Активізовано роботу з виявлення злочинів, пов'язаних зі збутом наркотичних речовин – поточного року обліковано 3 злочини зазначеної категорії проти 2 у минулому.

Другий рік поспіль не обліковуються злочини, скоєні неповнолітніми або за їх участю, а кількість кримінальних правопорушень, вчинених в стані алкогольного сп'яніння, зменшилася вдвічі (з 10 до 5).

Одночасно з цим, з 17 до 67  або у 3,9 разів (по області на 26,7 %) зросла кількість злочинів, скоєних особами, які раніше їх вчиняли, на 50 % - скоєних групою осіб.

За закінченими кримінальними провадженнями встановлено збитків у розмірі 1090 тис.грн., з яких відшкодовано на суму 298 тис.грн,  або 28,3%.

 Організація і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, нагляд за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку

Упродовж  2017 року прокуратурою здійснювалося процесуальне керівництво у 2927 кримінальних провадженнях, що розслідувалися Голопристанським ВП, з яких закінчено 1008 кримінальних проваджень проти 930 у минулому році.

Із числа закінчених проваджень 109 (проти 101 в 2016 році) направлено до суду з обвинувальними актами, у тому числі 7 (4) –з  угодами про визнання винуватості. У 899 провадженнях прийнято рішення про закриття, що на 8,2 % більше, ніж торік.

В ході здійснення процесуального керівництва прокурорами надано 124 письмові вказівки, скасовано 20 незаконних постанов слідчих про закриття кримінальних проваджень, з яких у подальшому 1 провадження направлено до суду, у 12 провадженнях ініційовано відсторонення слідчого від проведення досудового розслідування у зв’язку з його неефективністю.

На усунення порушень на стадії досудового розслідування внесено 7 доручень на проведення службової перевірки відносно слідчих поліції.

Також, прокурорами здійснювалися повноваження відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність». Зокрема упродовж2017 року прокурорами в процесі нагляду за додержанням законів органами, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність, перевірено 46оперативно-розшукових справ, у яких надано 16 вказівок в порядку ст. 14 Закону та  спрямовано 2 доручення про проведення службових перевірок.

Підтримання публічного обвинувачення в суді

За участі прокурорів місцевої прокуратури розглянуто 37 кримінальних проваджень з постановленням обвинувальних вироків. Активно вживалися заходи щодо виправлення судових  помилок, перегляду незаконних рішень в апеляційному порядку, зокрема упродовж року внесено 18апеляційних скарг. Не допущено випадків виправдання судами осіб, незаконного притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Стан протидії корупції

З серпня 2016 року органи прокуратури позбавлені повноважень щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, у зв’язку з початком діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції.

Одночасно з цим, прокуратурою у тісній співпраці із правоохоронними органами в умовах змін законодавства вжито організаційних і практичних заходів, спрямованих на протидію корупції. Так, упродовж 6 місяців 2017 року на адресу Управління захисту економіки в Херсонській області спрямовано             6 матеріалів для складання протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних із корупцією.   Правоохоронцями району протягом поточного року виявлено 1 (1 у 2016 році) корупційний злочин, обвинувальний акт у якому направлено до суду.

За 14 документами реагування притягнуто 4 посадові особи до дисциплінарної відповідальності, в органах місцевого самоврядування утворено постійні комісії з питань здійснення контролю щодо врегулювання конфлікту інтересів або такі повноваження покладено на інші комісії.

 Вжито заходів до практичної реалізації повноважень органів прокуратури поза межами кримінального судочинства у порядку ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» щодо представництва інтересів держави в суді в порядку визначеному законом. Так, протягом першого півріччя поточного року у порядку цивільного судочинства заявлено 5 позовів на загальну суму понад 3 млн. грн. з питань земельних відносин щодо визнання недійсними (незаконними) окремих рішень органів місцевого самоврядування, державних актів, цивільно-правових угод, розірвання договору оренди земельної ділянки та повернення у державну власність земельних ділянок загальною площею 60,4495 га.

 Одним із пріоритетних напрямів діяльності для місцевої прокуратури залишається захист прав і свобод дітей. Зокрема, у поточному році пред’явлено позов в інтересах держави в особі Херсонської обласної клінічної лікарні про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілої від кримінального правопорушення на суму 2139,12 грн.

У сфері нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та при застосуванні інших заходів виховного характеру протягом поточного року внесено 3 документи реагування, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 2 посадової особи.

Завдяки посиленню профілактичної роботи упродовж І півріччя 2017 року кримінальні правопорушення неповнолітніми на території Голопристанського району не вчинялись.

 Забезпечено додержання конституційних прав громадян у місцях тримання затриманих, установах попереднього ув’язнення, виконання покарань та при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи.

Місцевою прокуратурою постійно контролюється стан дотримання вимог законодавства при утриманні громадян в кімнатах для затриманих відділу поліції.                     

За результатами проведених перевірок фактів незаконного поміщення та тримання осіб у КЗ Голопристанського ВП Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області за 6 місяців 2017 не встановлено.

Окрім цього, місцевою прокуратурою проведено 3 перевірки з питань додержання кримінально-виконавчого законодавства, а також при застосуванні відносно громадян заходів примусового характеру за вчинення адміністративних правопорушень. За результатами виявлених порушень прокуратурою внесені 3 документи прокурорського реагування, які розглянуто та законні вимоги прокурора повністю задоволено.

Упродовж 2017 року внесено 20 документів прокурорського реагування у зв’язку з порушенням закону у виправній колонії, притягнуто до відповідальності 18 посадових осіб.

Також, органами прокуратури в установі виконання покарань виявлено факти застосування до засуджених заходів дисциплінарного впливу, які не відповідають тяжкості і характеру проступку. З метою усунення виявлених порушень скасовано 1 стягнення у вигляді поміщення до ДІЗО ГВК № 7 УДПтСУ в Херсонській області.

Стан роботи з розгляду та вирішення звернень громадян

Упродовж І півріччя 2017 року місцевою прокуратурою розглянуто 208 звернень громадян та юридичних осіб, з яких вирішено по суті  – 127, направлено в інші відомості – 72, направлено іншому прокурору – 2,  з них задоволено – 3, залишено без розгляду (визнано анонімним) – 1, виключено з обліку (внесено до ЄРДР) – 2.

За вказаний період часу запити відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» до Новокаховської місцевої прокуратури не надходили та відповідно прокуратурою не розглядались.

З метою інформування суспільства щодо діяльності органів прокуратури у засобах масової інформації висвітлено 21 інформацію стосовно результатів роботи Новокаховської місцевої прокуратури на території Голопристанського району.

 Є. Теницький, 

заступник керівника  Новокаховської місцевої прокуратури,  молодший радник юстиції 

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.